Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

PREVIEW Mansour vs. Cunningham: Boj staříků o všechno

  • Napsal Antonín Vavrda

Cunningham vs. Mansour / zdroj foto: Main EventsCunningham vs. Mansour / zdroj foto: Main EventsPHILADELPHIA – Ve hře sice bude oficiálně „jen" titul amerického šampióna v těžké váze, v souboji obhájce tohoto pásu Amira „Hardcore" Mansoura (20-0) a Steva Cunnighama (26-6) půjde ale o daleko více!

„Chci bojovat o titul mistra," má jasno už jednačtyřicetiletý Mansour, který ale třetinu svého dosavadního života strávil za mřížemi. „Chci postavit své nemocné dceři dům a k tomu musím porazit Amira a dostat se k dalším lukrativním duelům," kontruje jen o čtyři roky mladší Cunningham.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jiná motivace, ovšem stejný cíl. Oba totiž de facto říkají totéž – vítězství, nebo nic! Sláva, nebo propadliště dějin! Ten z veteránů, který v noci na sobotu dokáže v městě boxu zaslíbeném – Philadelphii – vyhrát, může se rázem dostat klidně i k souboji o titul mistra světa. Přehnané? Nikoliv.

Amir MansourAmir MansourKromě pásu USBA (amerického titulu) je totiž dle neoficiálních informací ve hře také volná pozice číslo 2 v ratingu federace IBF, které stejně jako WBO a WBA vládne Ukrajinec Vladimir Kličko. Není tajemstvím, že tomu se příliš do souboje s Bulharem Kubratem Pulevem nechce, hlavně pro to, že je to nebezpečný protivník, který ale není lukrativní pro sponzory.

A tak je zde šance právě pro dvojku tohoto ratingu. A americký soupeř, ať již ex-mistr světa křížové váhy (Cunningham), nebo „Zvíře" s buldočí zarputilostí a podobností v Miku Tysonovi, toť již hodně lákavá možnost pro ukrajinského pořízka, který se touží dle vlastních slov na závěr své veleúspěšné kariéry ještě jednou prosadit také na bohatém zámořském trhu.

I pro něj by bylo pochopitelně lepší (atraktivnější), pokud by zvítězil obhájce titulu – tedy Mansour. Napravený hříšník je dle fanoušků i odborníků favoritem. Proč? Jeho styl je atraktivnější, je skvěle silově vybavený a ačkoliv má Cunningham muskulaturu kulturisty, tvrdost jeho úderů není vysoká a málokdo věří tomu, že dokáže nažhaveného Mansoura udržet celých deset kol na distanc svojí přední rukou.

Steve CunninghamSteve CunninghamOstatně o tom pochybuje i sám rodák z Wilmingtonu. „Rozhodně se neobávám toho, že by mne měla vybodovat slabá přední ruka Steva. Odvetu s Adamkem sice podle mne vyhrál, ovšem na mne bude potřebovat více, než jen přední jab," seje kolem sebe hrůzu Mansour, který je ale v soukromí klidný a veselý chlápek, který ochotně komunikuje s novináři i se svými fanoušky.

Ani Cunnigham není žádný morous, který by mluvil v naučených frázích a nevěnoval se lidem, kteří mu věří a podporují ho. „V zápase s ním budu sám sebou, jen čekejte tu nejlepší a nejsilnější možnou verzi Steva Cunnighama," varuje fanoušky i svého soupeře před podceněním bijec přezdívaný „USS".

Kdo z amerických veteránů nakonec bude slavit vítězství a přiblíží se velkému titulovému souboji v těžké váze? To vám od 4:30 hodin nabídneme v naší podrobné on-line reportáži. Informovat vás budeme pochopitelně i o dalších zápasech programu, jehož poslední ochutnávkou bude atraktivní souboj knockoutéra Curtise Stevense (26-4) a podobně stavěného a agresivního Tureana Johnsona (14-0).

PROGRAM CELÉHO GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Stevens vs. JohnsonStevens vs. Johnson

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze