Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Proti všem. Proti ostudě. Čeká veterána Bothu poslední bitva kariéry?

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Frans Botha vs Sonny Bill Williams (vlevo) / zdroj foto: internetBRISBANE - Entertainment Centre v australském Brisbane bude svědkem dalšího boje jihoafrického veterána těžké váhy Franse Bothy (48-3-8), který si to rozdá o Interkontinentální titul WBA s neporaženým, ale nezkušeným novozélandským prospektem Sonnym Billem Williamsem (5-0).

Souboje Jihoafrické republiky a Nového Zélandu jsou celosvětovými trháky především v okamžiku, kdy se jedná o souboje v rugby. Již dnes odpoledne (v Česku) se však dočkáme velké bitvy i mezi šestnácti provazy.

Není totiž na světě borec, který by se mohl pochlubit tím, že se v ringu utkal se všemi čtyřmi posledními vládci těžké váhy. Až na jednoho - „Bílého bizona“ z Witbanku Franse Bothu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mike Tyson, Lennox Lewis, Vladimir Kličko a Evander Holyfield. Ti všechni se s tímto nevyzpytatelným blonďatým bombarďákem v ringu utkali. Nutno dodat, že žádný z nich neměl příliš problému Bothu (snad až na stárnoucího Holyfielda) porazit. I ten ale Bothu – stejně jako zbylý trojlístek – porazil před limitem.

Navíc staré pořekadlo zní „roky nezastavíš“ a Bothovi už je nyní 44 let a dalo by se říct, že v poslední době je v ringu spíše pro ostudu (a pro prachy) a svými „výkony“ dává zapomenout na to, že kdysi býval skutečně nebezpečným boxerem.

Poslední tři duely budiž důkazem. Nejprve byl nad jeho síly americký veterán a taktéž otloukánek hvězd Michael Grant a po něm dva prospekti – Kamerunec Carlos Takam a Ital Francesco Pianeta. Suma sumárum – momentálně rozhodně ne elita supertíhy.

Podle všeho je tak jeho jedinou motivací fakt, že by se rád rozloučil vítězstvím a vydělal slušné peníze. Talentovaný, neporažený, ale přitom extrémně nezkušený Williams se jeví jako ideální soupeř. Ostatně i sám Botha si hodně věří.

„Toho chlapce jménem Sonny Williams  srazím k zemi i s jednou rukou za zády,“ chvástal se v rozhovoru pro Boxingscene.com 188 centimetrů vysoký jihoafrický pořízek, aby vzápětí dodal: „Pokud si bude chtít jít pár týdnů po našem zápase zahrát rugby (jemuž se Williams věnuje, dokonce se dostal do reprezentace „All Blacks“), bude mít problém. Ale to radši nepiště, ať ho nevystrašíte.“

O tři centimetry vyšší Novozélanďan má sice zjevně pro strach uděláno, přesto byl v předzápasových prognózách výrazně střídmější. „Pro mojí boxerskou kariéru je toto důležitý krok a už se těším, až si připnu interkontinentální pás WBA,“ nadiktoval do diktafonů novinářů u protinožců.

Rozšíří Williams svojí prozatímní bilanci pěti výher - z toho tři před limitem o skalp bývalého trojnásobného světového vyzyvatele, nebo Botha bude moci po výhře s klidným srdcem odejít do boxerského důchodu?

Zápas vysílají stanice Australia Main Event a New Zealand Sky.

PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze