Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šlágr roku! Dobudou dva čeští gladiátoři Pála s Horváthem Londýn?

  • Napsal Antonín Vavrda

Pála vs. Chisora / zdroj foto: oficiální web Frank WarrenPála vs. Chisora / zdroj foto: oficiální web Frank WarrenLONDÝN – To, co nevyšlo na jaře, klaplo nyní. A najednou! Ondřej Pála i Štěpán Horváth před více jak půl rokem marně vyhlíželi své ostrovní soupeře. Zápasy padly. Nyní už je ale vše nachystáno pro show, ve které mohou hrát čeští bijci hlavní roli. Roli obětních beránků, nebo naopak hladových dobyvatelů?

Když jsme vás minulý týden informovali o souboji Dereck Chisora (18-4) vs. Ondřej Pála (32-3), mnozí čeští fanoušci kroutili hlavou a ani nevěřili, že k duelu skutečně dojde. Sám devětadvacetiletý rodák z Prahy pak rozdal pár menších rozhovorů a uzavřel se do sebe. „Když vyhraji, klidně udělám tiskovku v plavkách," odmítl žádost o interview se svým typickým humorem.  

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten jej přece jen ale opustil po středečním příletu do Londýna. Na webu prestižního deníku Daily Mail se objevily ostré citace českého fightera směrem k jeho britského soupeři, které převzaly i největší zahraniční boxerské servery. O několik hodin později se pro Profiboxing.cz Pála proti těmto slovům rázně ohradil.

„Hrozně rád bych všechny tyto věci dementoval, protože nic (důrazně) z toho jsem neřekl. Všechno si to vymyslela ostrovní média. Přišli za mnou, abych řekl nějaké tvrdé řeči. Řekl jsem pouze, že Dereck Chisora má můj respekt proto, jaký dělá hezký zápasy, a že dobře zaboxoval s Kličkem. Na druhou stranu jsem řekl, že hodlám vyhrát, že jsem nepřijel do Londýna na dovolenou, ale vyhrát a získat ty pásy. To bylo celý," řekl v pátek pro deník Týden.cz Pála.

Důkazem budiž i video na youtube.com, které jeho slova potvrzuje. „Dereck je sympaťák. Podal mi ruku, popřál mi hodně štěstí. Jsem přesvědčený o tom, že jeho mediální tvář agresivního šílence je pouze marketingový tah," potvrdil všeobecně podporovaný názor v boxerských kruzích.

Pála vs. Chisora / zdroj foto: facebookPála vs. Chisora / zdroj foto: facebookI přes všechny tyto události je zřejmé, že si Chisora nic jiného než vítězství – pochopitelně – nepřipouští. Otevřeně již před soubojem s Pálou mluví o dalších plánech, které by měly směřovat k souboji o titul mistra světa nebo souboje s neporaženými obry Tysonem Furym, či Deontayem Wilderem. Na cestě k nim a pozdějšímu duelu o světový pás by pak ještě rád přejel i Davida Price.

„Všichni ví, že jsem se nikdy nevyhýbal nikomu, velkým výzvám," dodal brzo třicetiletý Chisora. Tato slova jistě kde kdo potvrdí, vše má i druhou stranu mince – Chisora své velké souboje – s Furym, Heleniem, Vitalijem Kličkem i Hayem prohrál, byť především s finským obrem hodně těsně a sporně. A přestože je v souboji s českým protivníkem jasným papírovým favoritem, Pála není typický outsider.

Kemp u Vladimira Klička zpřed tří let, kdy Ukrajince paradoxně připravoval na později zrušený duel právě s „Del Boyem", jej rázně výkonnostně nakopl, vše ale zbrzdila loňská nepříjemná (i věcmi kolem zápasu) porážka s Konstantinem Airichem, kdy česká jednička dokonce uvažovala o konci kariéry.

Jenže rok 2013 všechny chmury poslal k ledu. Pála má za sebou těžké kempy ve společnosti Alexandra Ustinova nebo Kubrata Puleva, dvě výhry nad lehčími soupeři, a před šesti týdny se jeho přítelkyni narodila stejnojmenná dcerka. „Pokud na něj má rodičovství nějaký vliv, tak jedině pozitivní, je zodpovědnější," řekl Pálův kouč z Médea Boxing Teamu Jurij Krivoručko v tomto týdnu.

Pála vs. Chisora / zdroj foto: Profiboxing.czPála vs. Chisora / zdroj foto: Profiboxing.czPrávě „zodpovědnost" by mohla být poslední do mozaiky komplexního bojovníka, do kterého český tvrďák bezesporu vyrostl. V minulosti mu bylo totiž několikrát vyčítáno, že díky finančnímu zajištění mimo ring, nedává boxu všechno, přestože v něm dřímá velký a nesporný talent. Právě zde hledat výhodu nad jeho sobotním soupeřem. Chisora je tvrdý, silový bijec, ale je to rváč, který se – ač se o to letos vehementně snaží – nezmění.

Jeho český vrstevník je po boxerské stránce lepším bojovníkem – je techničtější, dynamičtější v úderech, má velmi kvalitní přední ruku. Pokud na ní udrží Brita dost dlouho, může slavit úspěch. Hlavní otázka zápasu však tkví: který z bijců odejde dříve fyzicky?

Chisora sice avizoval další posun ve své dietě a srážení váhy, v tomto ohledu ale od zápasu s Gerberem žádný progress nepřišel. A ač se to jeho fanouškům líbí, či nikoliv, posledním rapidním úbytkem váhy ztratil svojí sílu a fyzickou výhodu nad většinou svých soupeřů, navíc proti Avilovi, Scottovi i Gerberovi nemohlo pozorným fanouškům uniknout, že zhruba od čtvrtého, pátého kola začal odcházet kondičně.

Pála byl sice již v ostrém tréninku, připravoval se ale na zápas s Kubratem Pulevem, ke kterému mělo dojít až v polovině prosince. Dvanáctikolový souboj tak pro něj bude skutečnou zkouškou a klidně se může stát, že ve druhé části zápasu to bude skutečná bitva, kterou vyhraje ten odolnější, s větším srdcem.

„Taktika je jasná – první dvě, tři kola ho nechám více pracovat, trochu zkusím unavit, a pak se do něj pustím a vysypu to do něj, co budu moct, a buďto zůstanu stát já, nebo on. Nemám, co ztratit, je to moje životní šance, dám to do toho všechno," dodal sympaticky český bijec, před zápasem o Mezinárodní tituly WBO a WBA. Pokud je o sobotní noci získá, vystřelí se v ratingu obou organizací do TOP 15 a na hranici světové dvacítky. Tedy tam, kam dle některých expertů patří.

Pozitivně nažhavit může Pálu i jeho krajan Štěpán Horváth (11-1). Ten taktéž nahradil původně plánovaného soupeře, pro změnu pak domácí neporažené naději Franku Buglionimu (10-0). Pokud vám toto jméno něco říká, pak ano – je to ten Buglioni, který naposledy sporně (v tom, že byl zápas odmávám příliš rychle) porazil Horváthova krajana a kamaráda Bronislava Kubína.

Třicetiletý bijec z Karezu tak kromě pomsty může hodně rychle spláchnout smutek za nepovedený souboj s Francouzem Michelem Mothmorou, který jej stál první profesionální porážku. Navíc Buglioni je o poznání kvalitnější soupeř, ve hře bude o poznání větší pás – evropského mistra WBO v super střední váze, tedy titul, který o divizi níže drží ve své moci Horváthům rádce a manažer Lukáš Konečný.

Bude sobotní londýnská noc v Olympijském komplexu patřit českým bojovníkům? To můžete sledovat nejen v naší podrobné on-line reportáži, kterou startujeme ve 22:00 hodin, ale také na Sport 1, který i díky naší intervenci a obrovskému zájmu českých fanoušků zakoupil na galavečer prostřednictvím své maďarské centrály práva. Přímý přenos startuje již ve 21:00 hodin.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze