Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sobota: Chladná senzace jménem Mchunu a nažhavený veterán Salido

  • Napsal Antonín Vavrda

Mchunu vs. Wilson / zdroj foto: Main EventMchunu vs. Wilson / zdroj foto: Main EventPRAHA – Evropské galavečery sobotního večera jsme vám již představili, nyní jsou na řadě ty mimoevropské. Na co zajímavého se mohou těšit fanoušci boxu za velkou louží?

Vybrali jsme pro vás dvě zajímavé show z amerického Connecticutu a mexické Tijuany, kde se představí jeden talentovaný jihoafrický bijec a jedna mexická legenda...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

FOXWOODS RESORT, MASHANTUCKET – Thabiso Mchunu (16-1) vs. Garrett Wilson (13-1-7), o Severoamerický titul IBF v křížové váze

Mchunu vs. WilsonMchunu vs. Wilson

Když loni v srpnu senzačně přeboxoval Eddieho Chamberse, ještě ho nikdo pořádně neznal. Nyní je již Thabiso Mchunu respektovaným bojovníkem křížové váhy, která je momentálně extrémně vyrovnaná s – dle mnohých – hodně slabými světovými šampiony (vyjma Poláka Krzysztofa Wlodarczyka).

Thabiso MchunuThabiso Mchunu„Na něm se mi líbí, že se nebojí ničeho. Když jsme mu loni zavolali, jestli by se nechtěl utkat s Eddiem, odpověděl okamžitě – jistě! On zaskočil svět a nyní pokračuje v cestě vzhůru," okomentovala šestadvacetiletého mladíka Kathy Duvaová z pořádající stáje Main Event.

„Věřím, že dalším cílem by mohl být titul mistra světa. Myslím, že se mohu měřit s kýmkoliv v této váze," přidal svůj názor sám Mchunu, který i mimo ring působí velmi klidně a vyrovnaně.

„Box je umění, ve kterém jde, abyste nebyl zasažen a trefil soupeře rychleji, než on. V MMA jdou chlapi po sobě a jde jim jen o to toho druhé trefit. Box je umění, úhyby, blokování, taktika, to je to, co mě na něm baví, proč ho dělám a proč se tak prezentuji v ringu," dodal muž, který od svého příchodu do Ameriky statisticky „vyrostl" o osm centimetrů.

Garrett WilsonGarrett Wilson„Křížová váha je nyní daleko nabitější, než těžká. Navíc lidé jsou větší, silnější, připomíná mi to dobu Joa Fraziera. V supertíze jsou soupeři od sebe třeba 30 kilogramů, to tady nejde, myslím, že pro lidi může být zajímavější, než supertíha," přidala ještě jeden zajímavý názor Duvaová.

Mchunu s Wilsonem mohou v noci na neděli její slova v ringu potvrdit. Dvaatřicetiletý Američan sice není žádná hvězda, pokud je ale dobře kondičně připravený, umí favority díky své zarputilosti a agresivitě zle potrápit. Tací Vjačeslav Glazkov, nebo Alexander Alexejev o tom ví své.

A. M. F. G. MORENO, TIJUANA – Orlando Salido (41-2-12) vs. Terdsak Kokietgym (53-1-4), o prozatímní titul WBO v super pérové váze

Salido vs. Kokietgym / zdroj foto: Boxingscene.comSalido vs. Kokietgym / zdroj foto: Boxingscene.com

Nestává se často, aby měl Orlando Salido na kontě méně zápasů, než jeho soupeř, tentokrát tuto situaci ale zažije. Třiatřicetiletý Thajec Kokietgym vstoupí do profesionálního ringu už po devětapadesáté, ovšem poprvé mimo asijský kontinent, kde navíc až na pár výjimek boxoval výhradně doma v Thajsku.

Přesto si na svého vrstevníka věří. „Salido je odvážný mexický bojovník, který toho má za sebou hodně, když bojoval s těmi nejlepšími. Já jsem ale precizně připravený a věřím, že nastal můj čas, chci se stát mistrem světa," nechal se slyšet Kokietgym na tiskové konferenci před zápasem.

Tradiční formulky pak použil také Salido: „Mám za sebou skvělou přípravu, jsem ochoten jít do války. Vím, že ej můj soupeř silný a agresivní, ale já nechci zklamat skvělé fanoušky v Tijuaně, kteří mě přijali skvěle!"

Jedno je jisté – tentokrát by nemusel mít Salido, který slibuje, že bude ještě tvrdší a silovější, než kdy jindy, problémy s vahou tak, jako před zápasem s Vasilem Lomačenkem. Bojovat se totiž bude v super pérové váze, a jelikož proti sobě stojí jednička a dvojka ratingu WBO, dá se očekávat, že vítěz bude oficiálním vyzývatelem šampiona Mikeyho Garcíi. Na toho má ostatně Salido spadeno, právě on je jeho posledním přemožitelem.

Salido vs. Kokietgym / zdroj foto: Boxingscene.comSalido vs. Kokietgym / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze