Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sobotní předvánoční nadílka: bývalí parťáci Konečného i talentovaný Ruiz

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz vs. Ljachovič / zdroj foto: Boxingscene.comRuiz vs. Ljachovič / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Předposlední letošní preview na boxerské galavečery z celého světa je právě zde. V sobotu večer se uskuteční napříč kontinenty několik zajímavých show. Pojďme se na dvě z nich podívat nyní trochu podrobněji...

MNICHOV, NĚMECKO – Robin Krasniqi (42-3) vs. Dariusz Sek (21-1-1), dvanáctikolový souboj o tituly WBO (International) a WBA (Continental) v polotěžké váze

Krasniqi vs. Sek / zdroj foto: SES BoxingKrasniqi vs. Sek / zdroj foto: SES Boxing

Sedmadvacetiletý talent stáje SES Boxing čeká další zkouška v cestě za druhým soubojem o titul mistra světa. O rok starší polský bijec je sice nepříjemným soupeřem, přesto není třeba o favoritovi tohoto duelu pochybovat.

Bösel a Merah / zdroj foto: SES BoxingBösel a Merah / zdroj foto: SES Boxing

„Je skvělé boxovat v městě, kde žiji, které beru za svůj domov. Chci další šanci na duel o světový titul a k tomu potřebuji podobné zápasy. Musím se neustále zlepšovat, rozvíjet svoji schopnosti. Sek je těžký protivník, ale musím si s ním poradit. Uvidíme, třeba bude dalším soupeřem šampion WBA Jürgen Brähmer," řekl na tiskovce Krasniqi, který se sice narodil v kosovském Juniku, drtivou většinu života ale prožil právě v bavorské metropoli.

Schwarz a Buharalija / zdroj foto: SES BoxingSchwarz a Buharalija / zdroj foto: SES Boxing

„Myslím, že jsem na tom po fyzické i psychické stránce daleko lépe, než Robin," nenechal se nějak zastrašit a rozhodit Sek, který přicestoval do Mnichova na začátku tohoto týdne. Vítězství nad aktuální dvojkou žebříčku této divize federací WBA a WBO by pro něj každopádně znamenalo velký kariérní posun.

Stahl vs. Vekiloglu / zdroj foto: SES BoxingStahl vs. Vekiloglu / zdroj foto: SES Boxing

Kromě této dvojice se fanoušci mohou těšit také na další hvězdičky bývalé Konečného stáje z Magdeburgu. Do ringu vstoupí neporažení Dominic Bösel (15-0), který si to Mezinárodní titul WBO v polotěžké váze rozdá s Francouzem Mohamedem Merahem (12-3-1), a také Tom Schwarz (9-0). Na toho čeká bosenský otloukánek Adnan Buharalija (31-2-23).

PHOENIX, ARIZONA, USA – Andy Ruiz Jr. (23-0) vs. Sergej Ljachovič (26-6), desetikolový souboj těžkých vah o tituly NABF a WBO (Intercontinental)

Ruiz na vážení před zápasem s LjachovičemRuiz na vážení před zápasem s Ljachovičem

Po dvou měsících se vrací na rychlo do ringu zpět největší současný mexický talent v těžké váze. Těžkotonážní Andy Ruiz si to rozdá s bývalým mistrem světa, Bělorusem Sergejem Ljachovičem. Celý duel má ale jeden podstatný háček...

Největším počinem Ljachoviče je titulová výhra nad Lamonem Brewsterem a následně fakt, že dokázal ustát všech dvanáct kol obrovitému Nikolaji Valujevovi. Jenže to je více jak osm, respektive šest let zpět. Z důchodu ho loni vytáhla stáj Golden Boy Promotions, aby dostala do ratingu Deontaye Wildera také nějaké známější jméno. Výsledkem bylo rychlé a brutální KO.

Ruiz a Ljachovič na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comRuiz a Ljachovič na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Nyní po osmatřicetiletém „Bílém Vlkovi" sáhla také formace Top Ranku. Zápas nejspíše nebude tak rychlý, pokud by ale vydržel Ljachovič všech deset vypsaných kol, nebo by snad Ruize porazil, jednalo by se o prvotřídní senzaci.

Nejzajímavější tak bude, v jaké kondici se trojka ratingu WBO a osmička WBC v ringu představí. V posledním souboji vážil Ruiz přes 120 kilogramů a přestože se svými tuky, kterému řada fanoušků vyčítá, umí skvěle pracovat, jeho ideální váha je někde mezi 110 až 114 kily. Proti Ljachoviči nastoupí se 121 kily, takže se dá očekávat, že v blízké budoucnosti jej ještě proti kvalitnějšímu soupeři, než jakým je momentálně vyčichlý Bělorus, nejspíše neuvidíme.

Andy Ruiz na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comAndy Ruiz na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Na galavečeru ukáží své dovednosti také další mladíci, které patří pod Arumova křídla v čele s Oskarem Valdezem (13-0), Trevorem McCumbym (17-0) a Davidem Benavidezem (6-0), mladším to bratrem jistého Joseho Benavideze, už týden prozatímního šampiona WBA v lehkém velteru.

SHELTON, WASHINGTON, USA – Jesus Marcelo Andres Cuellar (25-1) vs. Ruben Tamajo (25-4-4), dvanáctikolový souboj o prozatímní titul WBA v pérové váze

Husarský kousek se povedl promotérovi Graigu Goossenovi. Nejenže jeho stáj začala po smrti otce Dana více spolupracovat s televizí Showtime, navíc se mu povedlo dostat do zápasu o prozatímní pás WBA v pérové váze proti Cuellarovi protivníka, který nefiguruje v patnáctce ratingu této federace.

Mexičan Tamajo zatím až na poslední svůj duel boxoval jen doma, dvakrát už o menší lokální pásy, vždy ale padl. Zkušenosti tak jsou jasně na straně Cuellara, který v posledních dvou zápasech získal skalpy legendárního, leč vadnoucího, Juanma Lopeze a také bývalého velkého talentu Rika Ramose, kterému ale poslední dva roky vůbec nevyšly.

V dalších duelech mohou fanoušci sledovat mimo jiné šikovnou střední váhu jménem Dominika Wadea (16-0), mladší bratry slavnějších sourozenců Anthonyho Petersona (34-1) a Fabiana Andrese Maidanu (4-0), nebo po porážce od Vasila Lomačenka vracejícího se Garyho Russella jr. (24-1).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze