Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Souboje monster: Golovkin i Mago chtějí pokračovat v k.o. show!

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin vs. Stevens / zdroj foto: www.fightnews.comGolovkin vs. Stevens / zdroj foto: www.fightnews.comNEW YORK – Velkou boxerskou show připravili promotéři na dnešní noc do New Yorku. V akci se totiž představí dvě knockoutérská esa – Gennadij Golovkin (27-0) a Magomed Abdusalamov (18-0). Jenže ani jejich soupeři nejsou žádná ořezávátka. A to je zde ještě duel Ola Afolabi vs. Lukasz Janik...

Stáji K2 Promotions se sice nedaří dostat do zámoří ukrajinské sourozence Kličkovi, ovšem s dalšími boxery jim to jde daleko lépe. Vlajkovou lodí společnosti i televize HBO za oceánem se stal kazašský bijec Gennadij Golovkin. Nyní má svojí roli potvrdit...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

GENNADIJ GOLOVKIN (27-0) VS. CURTIS STEVENS (25-3) – dvanáctikolový souboj o tituly mistra světa WBA, IBO ve střední váze

Golovkin vs. Stevens / zdroj foto: www.boxingscene.comGolovkin vs. Stevens / zdroj foto: www.boxingscene.com

„Gennadij Golovkin asi nebude příští Manny Pacquiao, přesto se může stát studnicí velkých zisků pro HBO" - toť definice zámořských novinářů směrem k jednatřicetileté kazašské mlátičce. Ten zastavil provoz na Times Square, rozdával lístky místním policistům, navštívil zápas NBA a Empire State Building (i se soupeřem) a nyní se konečně představí také v ringu Madison Square Garden.

Golovkin / zdroj foto: www.boxingscene.comGolovkin / zdroj foto: www.boxingscene.comLegendární aréna prošlo na podzim poslední fází nákladné rekonstrukce, galavečer se ale uskuteční v neméně slavném divadelním sále arény pro šest tisíc fanoušků. Bouřlivá kulisa zápasům je tak zajištěna. „Máme respekt ke každému soupeři, každopádně Curtis není boxer, který patří do stejného ringu, jako Gennadij," pronesl sebevědomě kouč Kazacha Abel Sanchez.

„Každý zápas je ovšem výzva. Ale – soupeři se s ním mohou rvát. Mohou se jej snažit držet na distanc, výsledek je ale pokaždé stejný – Gennadij je knockoutuje. Myslím, že Stevens je slabší soupeř než byl Macklin, jeho porážky prostě mluví za všechno," dodal zkušený trenér.

Stevens / zdroj foto: www.boxingscene.comStevens / zdroj foto: www.boxingscene.comJenže osmadvacetiletý Stevens, který je o tři roky mladší než šampión, má pro strach uděláno. V ringu se prezentuje silovým, tvrdým stylem, je jasně vidět, v kom má tento newyorský rodák svůj vzor a je pravda, že mu jde napodobování Mika Tysona na rozdíl od jiných velmi slušně.

Navíc v jeho prospěch může hrát fakt, že na rozdíl od předchozích soupeřů Golovkina, kteří většinou boxují o váhovou divizi níže, je Stevens více než přirozená střední váha, kariéru totiž začínal dokonce v divizi polotěžké. „Strach? Proč bych se ho měl bát?" prohodil lakonicky bijec, který si za zápas s Golovkinem vydělá 290 tisíc dolarů (soupeř o 110 tisíc více).

Na čí straně bude pravda v neděli nad ránem českého času? Tip autora: Výhra Golovkina na body

MAGOMED ABDUSALAMOV (18-0) VS. MIKE PEREZ (19-0), desetikolový souboj těžkých vah o titul amerického šampióna WBC

Abdusalamov vs. Perez / zdroj foto: www.boxingscene.comAbdusalamov vs. Perez / zdroj foto: www.boxingscene.com

Abdusalamov / zdroj foto: www.boxingscene.comAbdusalamov / zdroj foto: www.boxingscene.comJestliže souboj Golovkin-Stevens má favorita v prvně jmenovaném, v případě duel těchto těžkých vah jej lze hledat jen stěží. Abdusalamov disponuje doslova brutální silou, ve svých úderech má dynamit, jenže Perez rozhodně není žádné ořezávátko, navíc je o něco techničtější než jeho ruský protivník.

Těžká váha tak zažije během jednoho večera hned dva duely neporažených supertíh a boxerů, kteří touží po nejvyšších metách. Což není zas tak obvyklé. Navíc i fakt, že dělba peněz z tohoto souboje (40 tisíc dolarů pro Rusa, 30 tisíc pro soupeře) značí, že v ringu by se měla odehrát spravedlivá bitva.

Perez / zdroj foto: www.boxingscene.comPerez / zdroj foto: www.boxingscene.comPereze totiž podporuje stáj K2 Promotions, ruského bombarďáka, který žije trvale na Floridě, pak druhý spolupořadatel večera – Kathy Duvaová z Main Events. „Těším se na tento souboj, Mago je velmi silný protivník, ale já jsem skvěle připravený a hodlám vyhrát," pronesl sebevědomě kubánský boxer, který je známý svým výstředním chováním v ringu i mimo něj.

„Jsem velmi potěšen, že se utkám právě s Mikem, je to těžký soupeř, bude to skvělé utkání," řekl jeho soupeř, který bude v duelu pod vedením nového kouč Davida Jacksona kromě titulu hájit i svojí čistou bilanci – 18 výher, 18 k. „Pevně věříme, že Mago vrátí těžké váze vzrušení, které ji chybí z let minulých," dodal jeho manažer Sampson Lewkowicz, který spolupracuje například i se Sergiem Martinezem.

Jak tento zápas dvou levorukých těžkých vah dopadne? Tip autora: Výhra TKO Abdusalamova do 8. kola

OLA AFOLABI (19-4-3) VS. LUKASZ JANIK (26-1), dvanáctikolový souboj o volný Mezinárodní titul IBO v křížové váze

Afolabi vs. Janik / zdroj foto: www.boxingscene.comAfolabi vs. Janik / zdroj foto: www.boxingscene.com

Afolabi / zdroj foto: www.boxingscene.comAfolabi / zdroj foto: www.boxingscene.comV křížové váze není moc nebezpečnějších a zajímavějších boxerů, než je Afolabi. Tenhle britský sympaťák s nigerijskými kořeny má za sebou těsnou trilogii s Markem Huckem a přestože má na kontě „jen" 26 zápasů, mezi profíky se pohybuje již deset let. Dvakrát již chtěl skončit, vždy po sporných verdiktech v zápasech právě s Huckem, vždy si to rozmyslel.

A pro box a křížovou váhu je to rozhodně dobře. Afolabi, který trénuje ve skupině Vladimira Klička má zajímavý, technický a velmi ladný styl. Ačkoliv není klasický knockoutér, jeho zápasy rozhodně nejsou nudné. Nyní má před sebou další výzvu s návratem mezi elitu: porazit polského tvrďáka Janika. I když...

Janik / zdroj foto: www.boxingscene.comJanik / zdroj foto: www.boxingscene.com„Nemám čas bojovat se slabochy. Chci zápasit s Jonesem, Lebeděvem, Tarverem, Kajodem," pronesl třiatřicetiletý Afolabi před zápasem a naznačil, že duel s o šest let mladším Polákem za směšných 20 tisíc dolarů (stejnou sumu dostane i soupeř), je pro něj jen zastávkou na opětovné cestě vzhůru.

Jenže podobné myšlenky má i jeho soupeř. Ten před čtyřmi lety tvrdě narazil v souboji s krajanem Mateuszem Masternakem a nyní má před sebou nejtěžší životní zkoušku. Zkoušku, která ukáže, kam se bude jeho kariéra ubírat dále. Jak píší polští kolegové, právě pro Janika skončilo budování rekordu, je čas na zvládnutí skutečných výzev.

Ukousl si silový Janik příliš velké soustu, nebo překvapí před americkým publikem a potřetí, definitivně ukončí kariéru britskému ex-mistru světa? Tip autora: Výhra Afolabiho na body.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze