Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Srážka náklaďáků: po sparingu nyní Towers s Brownem naostro!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Towers (vlevo) a Browne na vážení / zdroj foto: repro TVTowers (vlevo) a Browne na vážení / zdroj foto: repro TVHULL – Hodně zajímavá noc ze soboty na neděli čeká na fanoušky profesionálního boxu. Po půlnoci se rozjede velká show za velkou louží v New Yorku, už před ní si to ale rozdají v Hullu dva neporažení obři – Richard Towers (14-0) a Lucas Browne (17-0). Ve hře bude možnost vyzvat šampióna Commonwealthu Davida Price (15-2)...

Stejně jako v nočním bitvě dalších neporažených těžkých vah Magomed Abdusalamov (18-0) vs. Mike Perez (19-0) budeme svědky v drsném vojenském přístavu na severu Anglie střetu dvou stylů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na jedné straně bude stát domácí 203 centimetrů vysoká věž jménem Richard Towers, který se proslavil v posledních měsících především coby elitní sparingpartner Vladimira Klička či Davida Hayeho, proti němu pak o deset centimetrů menší, ovšem daleko urostlejší Australan Lucas Browne.

„Sparingy s oběma byla pro mne obrovská škola, není jiná možnost jak tyto zkušenosti předvést, než v ostrém zápase. Spároval jsem s nejlepšími, je nyní na čase s těmi nejlepšími také bojovat. I když jsem přes rok neboxoval, udělal jsem velký výkonnostní vzestup. První na řadě je Browne, pak přijdou další," pronesl před zápasem čtyřiatřicetiletý Towers.

Ten mimochodem ale spároval také právě se svým sobotním soupeřem – stejně starým Brownem. „Nemám problém se utkat s kýmkoliv a kdykoliv," kontroval australský chasník a připomněl, že vzájemný duel už byl dvakrát zrušený. Nejdříve kvůli zranění ucha Towerse, posléze proto, že nedostal Brit kvůli své kriminální minulosti australská víza.

„Jsem ale rád, že nakonec na západ dojde, mělo by to být cenné vítězství," dodal bijec s legendární přezdívkou „Big Daddy". Jenže pozor, obrovitý Browne se předvedl na pátečním vážení ve špičkové formě – 114,1 kg je jeho nejnižší váha v profesionální ringu a to i v součtu se zápasy v MMA!

„Lucas na sobě tvrdě dřel v tréninku, je to obrovský chlap s obrovskou silou, ale Richard má všechny předpoklady k tomu, aby mu nadělal velké problémy," pronesl k zápasu promotér obou boxerů Ricky Hatton, sám bývalý špičkový bijec a bývalý mistr světa.

„Vím, že Richarda si všichni pamatují z jeho posledního duelu s Gregorym Tonym, kde měl obrovské problémy a ten zápas skončil hodně kontroverzně, ale byla by chyba jej posuzovat pouze podle tohoto jednoho duelu. Myslím, že hodně lidí překvapí, má styl na to, aby Browna tvrdě zastavil," pokračoval Hatton.

„Je těžké vidět v ringu dva kluky, které oba manažersky podporujete, ale takový je box. Jsou to dva z nejlepších kluků s nejzajímavějšími styly v těžké váze, čeká nás skvělý duel," odmítl naznačit vrstevník obou obrů, na kterou stranu se v sobotu v noci on sám přidá.

„Posledním Australanem v těžké váze, který držel pás šampiona Commonwealthu, byl myslím v roce 1982 Peter Jackson. Myslím, že je na čase toto čekání ukončit. Towerse respektujeme, ale věřím, že Lucas jej dokáže porazit," dodal australský manažer Browna Matt Clark.

Kdo bude nakonec slavit? Kdo dostane šanci vyzvat dosavadního britského krále Davida Price, který tituly drží i přesto, že v první polovině roku dostal dvě tvrdé lekce od Američana Tonyho Thompsona? To zjistíme krátce před půlnocí, naše podrobná on-line reportáž by měla odstartovat po 22. hodině dle vývoje v Hullu...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze