Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Stieglitz proti nevyzpytatelnému Chomickému, Jones jr. dobývá Lotyšsko

  • Napsal Antonín Vavrda

Stieglitz vs. Chomickij / zdroj foto: SES BoxingStieglitz vs. Chomickij / zdroj foto: SES BoxingDESAVA/RIGA – Nejen show v Madison Square Garden a v Manchesteru bude žít v sobotu večer boxerský svět. Zajímavé galavečery se uskuteční také v Německu a Lotyšsku. Hlavní role? Robert Stieglitz a Roy Jones jr...

RIGA – KIPSALA EXHIBITION CENTRE: Roy Jones jr. (57-8) vs. Courtney Fry (18-5)

Jones vs. FryJones vs. Fry

Rok 2012 Polsko, rok 2013 Rusko a rok 2014 Lotyšsko. Americká legenda Roy Jones jr. si večer zapíše do svého bohatého rekordu další „exotickou" boxerskou destinaci. Bývalý absolutní mistr světa polotěžké váhy a za posledních 115 let první světový šampion střední váhy, který získal světový pás v supertíze, si to v pětačtyřiceti letech rozdá s o šest let mladším liverpoolským rodákem.

Ten je přirozenou polotěžkou vahou a přestože jeho figura nedává tušit nějaký fyzicky nabušený stroj, Jonese rozhodně nečeká snadná práce. Fry dokázal vzdorovat v posledních letech třem špičkovým krajanům Maccarinellimu, Cleverlymu i McKenziemu a přestože jeho výkonnost klesá, ani Jones není rozhodně na vrcholu svých sil.

Je otázkou, nakolik je tento souboj předzvěstí souboje americké legendy s lotyšským supertalentem Mairisem Briedisem (11-0), který si to na stejném galavečeru rozdá ugandským válečníkem Joeym Vegasem (16-1-8). Všechno jiné, než rychlé KO z rukavic prvně jmenovaného by bylo velkým překvapením.

DESAVA – Robert Stieglitz (46-4) vs. Sergej Chomickij (29-2-10)

Stieglitz vs. Chomickij / zdroj foto: SES BoxingStieglitz vs. Chomickij / zdroj foto: SES Boxing

Pokud se běloruský veterán připraví na souboj s německým „Lvem" stejně jako se připravil na vítěznou britskou misi s Frankem Buglionim v dubnu, mohou se němečtí fanoušci těšit na parádní bitvu. Domácí hvězda Konečného stáje SES Boxing je špičkou super střední váhy a to, jak si věří právě dokazuje výběrem Chomického coby svého dalšího protivníka po porážce od Arthura Abrahama.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tenhle Bělorus totiž umí v ringu pozlobit nejednoho favorita, své o tom ví Martin Murray, nebo právě Konečný. Jediný z hvězdných soupeřů, který jej poslal k zemi, byl Gennadij Golovkin. „Sergej byl moje volba a já jsem připravený na sto procent. Nebojím se ho," potvrdil Němec s kazašskými kořeny své sebevědomí na tiskové konferenci.

Stieglitz / zdroj foto: SES BoxingStieglitz / zdroj foto: SES Boxing„Nedostal jsem přezdívku Duch jen tak pro nic za nic. Umím překvapit, což pocítil Buglioni a nyní se chystám také na Stieglitze. Porazím ho," varoval favorita holohlavý Chomickij, kterého by případná další senzační výhra katapultovala mezi smetánku super střední váhy.

Příznivci boxu, kteří si najdou do arény v Desavě cestu, ale neuvidí jen tento duel. Celkem jich připravil promotér Ulf Steinforth osm, z toho v pěti půjde o tituly organizace WBO. V případě krásné Němky Christiny Hammerové (17-0) pak o pás světový.

Její soupeřkou bude Anne Sophie Mathisová (27-3). Tato Francouzka sice nestála v ringu 13 měsíců a táhne ji na 38 let, patří ale mezi absolutní světovou špičku. Vždyť je jednou ze dvou žen, které porazily legendární Američanku Holly Holmovou a to do konce před limitem.

Christina Hammerová / zdroj foto: SES BoxingChristina Hammerová / zdroj foto: SES BoxingSouboj o volný pás WBO v lehké střední váze může mít každopádně jeden zajímavý vedlejší cíl. Mathisová předloni potrápila další ženskou hvězdu světového ringu Cecilii Braekhusovou a pokud Hammerová vyhraje, je možné, že si to právě tyto dvě neporažené dámy ještě do konce roku rozdají. Ostatně, proč by se jinak mladá Němka vracela do lehké střední váhy ze „své" střední divize?

Hodně zajímavý soupeř pak čeká také na Robina Krasniqiho (41-3). Stále ještě teprve sedmadvacetiletého naturalizovaného Němce prověří Ukrajinec Alexander Červjak (14-1-3). Pokud vám toto jméno něco říká, pak ano, je to ten samý Červjak, který loni knockoutoval v tu dobu neporažený talent konkureční stáje Sauerland Event Dustina Dirkse a de facto mu tak ukončil skvěle rozjetou kariéru.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze