Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Supertíha: Jak rychle zvítězí Briggs, Ruiz, Hanks a spol.?

  • Napsal Antonín Vavrda

Joe Hanks vs. Derrick RossyJoe Hanks vs. Derrick RossyPRAHA – Kromě hlavního zápasu víkendu mezi Juanem Manuelem Marquezem (55-1-7) a Mikem Alvaradem (34-2) se o tomto víkendu boxuje hned několik zajímavých zápasů v rámci menších galavečerů.

My se tradičně zaměříme především na těžkou váhu, přidáváme ale (také tradičně) jeden souboj ve váze křížové...

16. KVĚTNA – MONTREAL: JOE HANKS (21-1) vs. DERRIC ROSSY (28-8), desetikolový netitulový souboj

Přezdívají mu „Budoucnost" a on nyní musí ukázat, že jí skutečně je. Kdo? Jednatřicetiletý Joe Hanks, který se vzpamatovává z těžké červencové porážky od mladého mexického talentu Andyho Ruize juniora. Derrick Rossy budiž ideálním soupeřem k tomu kroku.

Tenhle třiatřicetiletý rváč z Medfordu je velmi kvalitním journeymanem, který ale dokáže sem tam i nepříjemně překvapit. Tak jako loni na anglickém Prizefighteru. Největší slávu mu přinesly výhry nad už hodně starým Rayem Mercerem a Carlem Davisem Drumondem.

Přestože i dle váhy před zápasem Rossy asi nic nepodcenil, favorit bude ve druhém rohu ringu. Galavečer pod hlavičkou ESPN Friday Night Fight je každopádně pro Hankse ideální příležitost, jak se vrátit a ukázat světu. Celý galavečer se navíc koná na Olympijském stadionu v Montrealu, místě to prvního souboje legend Raye Leonarda a Roberta Durana.

17. KVĚTNA – LONDÝN: A.J. CARTER (6-0) vs. KENNETH ODEKE (4-1), čtyřkolový netitulový souboj

Před více jak rokem se objevil na anglických webech rozhovor s tehdy na debut mezi profíky čekajícího AJ Cartera, který mluvil o své touže se utkat do tří let s Tysonem Furym, nebo Davidem Pricem. Nyní už má před sebou sedmý duel mezi profesionály a opět na svém oblíbeném místě – legendárním to York Hall.

A i tentokrát se dá očekávat, že nebude mít problém natáhnout svojí neporazitelnost, obzvlášť když se mu změnil na soupeř a Ante Veruniku nahradil Kenneth Odeke. Můžeme se ale možná těšit na hodně zajímavý duel – Ani jeden z Odekeho zápasů se totiž nedoboxoval na body...

17. KVĚTNA – FRESNO: ANDY RUIZ JR. (21-0) vs. MANUEL QUEZADA (29-8), desetikolový souboj o titul NABF

Aktuálně asi nejkvalitnější ze jmen v preview se představí v kalifornském Fresnu. Andy Ruiz platí za velký příslib těžké váhy a muže, který by se mohl stát prvním mexickým šampiónem těžké váhy. Tenhle čtyřiadvacetiletý mladík sice neoplývá žádnou báječnou muskulaturou, v posledních dvou zápasech s Hamerem a právě Hanksem ukázal slušnou odolnost, ofenzivu a také techniku.

O dvanáct let starší Quezada platí za kvalitního soupeře, který je ale jasným outsiderem. Na druhou stranu – boxera, který poslal k zemi Travise Walkera, Galena Browna (v lepší to kondici než nyní), nebo jednoznačně vybodoval Nicolaie Firthu není radno podceňovat.

17. KVĚTNA – CHESTER: SHANNON BRIGGS (53-1-6) vs. MATTHEW GREER (16-12), desetikolový netitulový souboj

Exkurzi po supertíhách tomto víkendu zakončíme v Chesteru, kde se již ve třetím souboji po návratu do ringu představí poslední americký šampión těžké váhy Shannon „The Cannon" Briggs (53-1-6).

Dvaačtyřicetiletý veterán si nedávno udělal skvělé promo, když pronásledovat Ukrajince Vladimira Klička a nyní se jej snaží držet při životě mimo jiné také manažerskou spoluprací s jinou zámořskou legendou – Royem Jonesem juniorem.

K tomu, aby se ale vrátil na výslunní bude třeba trochu více kvality, než jakou oplývá i jeho třetí soupeř po návratu Matt Greer. Dá se tak trochu očekávat (s vysokou matematickou jistotou), že si Briggs připíše do své sbírky další knockout již v prvním kole. Na rychlé porážky s favority je totiž Greer „expert".

17. KVĚTNA – CARDIFF: NATHAN CLEVERLY (26-1) vs. SAWN CORBIN (17-4), dvanáctikolový souboj o Interkontinentální titul WBA v křížové váze

Hodně divoké a složité období má za sebou stále teprve sedmadvacetiletý Cleverly. Ten po své loňské drtivé porážce od Sergeje Kovaljova uvažoval o konci kariéry, nakonec ukončil pouze spolupráci se svým dlouholetým manažerem Frankem Warren a přešel pod křídla Eddieho Hearna.

Dá se říct, že i Corbin je svým způsobem ideální soupeř na rozboxování se. Devětatřicetiletý veterán z Trinidadu a Tobaga je sice kvalitním protivníkem, všechny své velké souboje ale prohrál a vždy před limitem, když jej k zemi poslal například i Karo Murat.

Cleverly de facto ale hraje vabank. Jeho návrat se totiž odložil čtyřikrát a kvalita jeho potencionálních protivníků pro debut v křížové váze postupně klesala a klesala (původně se měl již v února utkat s Ilungou Makabuem). Dle svého manažere Eddieho Hearna je dva kroky od toho, aby se na konci listopadu utkal v odvetě za tři roky starý šlágr s krajanem Tonym Bellewem. K tomu ale musí porazit Corbina a následně zvítězit v dalším souboji v červenci. Dokáže to?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze