Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tradiční Lucerna: loučení legend v čele s Konečným a také charita!

  • Napsal Antonín Vavrda

V Lucerně se i letos představí Luboš Šuda / zdroj foto: Filip ŠkeříkV Lucerně se i letos představí Luboš Šuda / zdroj foto: Filip ŠkeříkPRAHA – Popáté už bude letos agentura Hera pořádat 30. prosince galavečer bojových sportů v Mekce tohoto sportu u nás – Velkém sále Lucerny. A i tentokrát se mají fanoušci nač těšit...

Pro organizátory Matouše Rajmonta a Mirka Peka to nebyla snadná práce. Předsilvestrovská Lucerna má v sobě kouzlo, ale také zároveň velké nebezpečí. Pokud se již bojovníci dokáží ovládnout co se týče vánočního stolování, přichází další riziko – virózy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A ty i letos řádně zamíchaly připravovanými souboji. Z původně třinácti duelů (včetně tří předzápasů) zbylo jedenáct, například Luboši Šudovi se pak protivník měnil dvakrát. Chybět bude nakonec mimo jiné i Tomáš Mrázek, kterého mezi svátky skolila chřipka a který zde loni slavně zdolal Dannyho Williamse, přemožitele Mika Tysona.

STARTOVNÍ LISTINA GALAVEČERU V LUCERNĚ

1. zápas – thajský box do 81 kg (3x3min): Daniel Brunclík vs. Matěj Penáz
2. zápas – amatérský box nad 91 kg (3x3min): Daniel Táborský vs. Lukáš Wackerem

3. zápas – thajský box do 70 kg (3x3min): Jan Rudolf vs. Ladislav Kryštůfek
4. zápas – profi-box do 66 kg (6x3min): Michal Dufek vs. Michal Vosyka
5. zápas – profi-box do 71 kg (6x3min): Vladimír Říha vs. Jan Balog
6. zápas – profi-box do 90,72 kg (6x3min): Luboš Šuda vs. Lukáš Skirca
7. zápas – K-1 do 72 kg (3x3min): Michal Krčmář vs. Marek Tarabus
8. zápas – K1 do 95 kg (3x3min): Daniel Škvor vs. Marian Tůma
9. zápas – profi-box nad 90,72 kg (6x3min): Václav Pejsar vs. Larry Olubamiwo
10. zápas – K1 do 94 kg (3x3min): Petr Kareš vs. Petr Ondruš
11. zápas – profi-box do 95 kg(6x3min): Roman Kracík vs. Jindřich Velecký

„Nachcípaný bude opět i Roman Kracík, ale u něj je to taková tradice," pousmál se pro Profiboxing.cz nad trablemi se sestavováním startovky pořadatel Mirek Pek. Toho může těšit naopak fakt, že bude Lucerna tradičně na konci galavečeru vydýchána více jak dvěma tisíci hlasivek. Bude opět vyprodáno, přestože ještě 300 vstupenek za 390 Kč bude k zakoupení přímo na místě před otevřením sálu. Že ale lístky na pokladně nezůstanou, není třeba pochybovat!

Od 19:00 hodin se totiž bude servírovat hodně zajímavé menu: dva zápasy dle pravidel K-1, dva v thajském boxu a sedm dle pravidel klasického boxu. Vrchol večera? Velká rozlučka zmíněného veterána a legendy tuzemského světa šestnácti provazů (a také oktagonu) – už třiačtyřicetiletého Romana Kracíka (35-1-11).

Toho v šestikolovém souboji v křížové váze (oba se dohodli na váze do 95 kg) bude čekat další čtyřicátník Jindřich Velecký (19-30). Ten sice momentálně jede sérii čtrnácti porážek v řadě, jenže s kvalitními zahraničními soupeři, když mimo jiné dokázal ustát plný počet kol ex-mistru světa Juanu Carlosi Gomezovi, nebo vycházející francouzské hvězdě s africkými kořeny – Yourimu Kayembremu Kalengovi.

„S přípravou je to pořád stejné. Chuť by byla obrovská, s časem je to horší. Ale do Lucerny se těším. Jsem rád, že se budu moct rozloučit s kariérou právě na tomto místě," řekl serveru czechfighters.cz Kracík. Ten se chtěl loučit už loni, jenže oslabený těžkou virózou prohrál duel se Slovákem Lukášem Horákem a tak dostal nyní druhou šanci.

Loučit – minimálně s českou půdou – by se měl také Kracíkův velký rival a kamarád, Luboš Šuda (32-1-9). Ten má sice v osmatřiceti letech díky tvrdé podzimní přípravě velkou formu, lukrativní zahraniční nabídka ale zatím nepřišla.

Prozatímní rozlučka tak proběhne v Lucerně proti Lukáši Skircovi. Pro něj bude bude výhrou přežití jakéhokoliv kola nad polovinu ze šesti vypsaných dějství. Hledat favorita v tomto duelu je totiž naprosto zbytečné!

„Pochopitelně se na souboj těším, je to tradiční boxerský večer. Ale rád bych ještě něco dokázal venku," nechal se slyšet osmatřicetiletý „Pitbull" pro stejný web. „Podle mě Luboše uvidíme v Lucerně ještě příští rok," dodal s úsměvem Pek, který stejně jako mnozí další věří, že Šudovi skutečně přistane na stole velká venkovní nabídka a po ní pak proběhne definitivní rozloučení s bohatou kariérou.

NA LUCERNU SI MŮŽETE TAKÉ VSADIT

Na zápasy v Lucerně vypsala sázkové kurzy SazkaBet a vsadit si na ně můžete ZDE!
Startovka Lucerna 2014Startovka Lucerna 2014

A třetí sbohem? To by se mělo uskutečnit pouze formálně. Jeho hlavní postavou bude nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný. Ten ukončil kariéru po dubnové porážce s Američanem Peterem Quillinem (31-0), když se ve Washingtonu potřetí neúspěšně pokoušel o zisk titulu světového šampiona.

„Rádi bychom, aby se Lukáš rozloučit oficiálně i s českými fanoušky. Už se tak stalo v Německu, nyní je řada i na tuzemské příznivce a kde jinde, než právě zde?" vysvětluje tento oficiální akt Pek. A nebude jediný. Opět se bude boxovat také pro charitu.

Výtěžek z letošního galavečeru poputuje na konto rodiny Karešových. Těm už zemřely dvě děti na vzácnou chorobu, se kterou bojuje i jejich třetí potomek.

„Částku, kterou plánujeme předat, vydělají vlastně sami boxeři. Bude odvozena podle počtu všech kol, co kluci ustojí. To znamená, že čím více celých kol bude odboxováno, tak tím větší bude konečná částka. Partnerem je společnost České teplo, která nejen že je hlavním sponzorem celé show, ale sama také věnuje částku 1500 Kč za každé kolo pro rodinu Karešových," vysvětlil pro web www.stredocech.net Pekův parťák Matouš Rajmont.

Na galavečeru se kromě zmíněných bojovníků představí také velterové váhy Michal Dufek (13-1-8) a Michal Vosyka (2-1-14), kteří slibují hodně zajímavou a bojovnou podívanou, nebo nový příslib tuzemské těžké váhy Václav Pejsar (2-0).

Tenhle třicetiletý bijec s kickboxerskými zkušenostmi už seřezal výše zmíněného Horáka, následně také Rudolfa Murka a pokud si nyní poradí také s Britem Larrym Olubamiwem (10-10), mohl by 190 centimetrů vysoký a 104 kilogramů vážící drobeček poskočit už do elitní dvoustovky těžké váhy!

Šestatřicetiletý rodák z Londýna má hodně zajímavou profi-kariéru. Z prvních jedenácti soubojů deset vyhrál, z toho devět před limitem, následně ale posbíral devět porážek. K zemi ho ale dokázal poslat pouze před třemi lety nepříjemný John McDermott, letos v dubnu jej pak zaskočil už v prvním kole průměrný Jamie Hearn.

V hlavním programu galavečera z Lucerny se představí také pražský Daniel Táborský. Ten si to rozdá v tříkolovém souboji s letošním vice-mistrem v supertěžké váze Lukášem Wackerem z Plzně. Pro Táborského to bude první vážný konkurent po definitivním přechodu do nejvyšší váhové kategorie.

A především zkouška dovedností před hodně očekávaným duelem o pozici české jedničky v supertíze a tím i nominaci na ME a MS, které budou v příštím roce kvalifikací na olympijské hry v Riu 2016.

„Do Lucerny chodím několik let coby fanoušek a vždycky jsem si říkal, že boxovat zde, musí být něco neuvěřitelného, co bych chtěl jednou zažít. Nyní se mi to povede a jsem za tuto šanci moc rád a moc za ni děkuji pořadatelům. S Lukášem jsem nikdy neboxoval, myslím, že to bude stát za to," řekl Profiboxing.cz Táborský.

Jak se vypořádá se splněním svého snu? Jak se rozloučí české legendy s profesionální kariérou? A kolik se vybere na charitu? To můžete sledovat za 390 Kč na vlastní oči ve Velkém sále Lucerny. Startuje se 30. prosince od 19:00 hodin!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze