Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tři Češi v zemi Hamleta: Být, či nebýt? Toť otázka...

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Nielsen (vpravo) vs Mendy / zdroj foto: www.eastsideboxing.comNielsen (vpravo) vs Mendy / zdroj foto: www.eastsideboxing.comESBJERG - Již tuto sobotu budeme svědky zajímavé boxerské podívané pro všechny české fanoušky profesionálního boxu. V dánském Esbjergu se představí hned trio našich zástupců v předprogramu k duelům Patrick Nielsen (17-0) - Patrick Mendy (14-5) a Alexander Miskirtchian (21-1-2) - Andreas Evensen (17-1-2).

V prvním z výše jmenovaných soubojích půjde o Interkontinentální titul organizace WBA ve střední váze. Jasným favoritem je domácí mladík Patrick Nielsen, který prozatím nepoznal hořkost porážky. V17 duelech zvítězil osmkrát před limitem, v posledním duelu proti Jamelu Bakhimu se ale zle natrápil a podle některých odborníků měl prohrát.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nielsen vs Mendy / zdroj foto: www.boxingscene.comNielsen vs Mendy / zdroj foto: www.boxingscene.comNapraví si Nielsen reputaci?

Jeho soupeřem bude Brit Patrick Mendy, jehož rekord 14-5 je spíše průměrným. A za zmínku stojí určitě také fakt, že pouze jednoho vítězství dosáhl před limitem. Je tak jasné, že se nejedná o žádného knockoutéra. Otázkou zápasu tak není „Kdo vyhraje“, ale spíše „Jak dlouho Mendy vydrží“. Nebo dojde na překvapení?

Ve druhém dvanáctikolovém zápase večera bude ve hře evropský titul v pérové váze. V tomto souboji by mělo jít o vyrovnanější duel než ve výše jmenovaném. Belgičan Alexander Miskirtchjan načíná v profiringu již osmou sezonu a může se pyšnit solidním rekordem 21-2. Jeho soupeřem bude Nor Andreas Evensen, jehož bilance je téměř stejná.

Nielsen vs Mendy / zdroj foto: www.boxingscene.comNielsen vs Mendy / zdroj foto: www.boxingscene.comAni jeden ze soupeřů nedisponuje knockoutovým úderem a i vzhledem nejen k výkonnostnímu, ale i žebříčkovému vyjádření poměru síl (Miskirtchiana eviduje Boxrec.com na 52. pozici, Evensen je pak číslo 46), bychom měli být svědky skutečně vyrovnané bitvy s bodovým vítězstvím jedné strany.

Češi mohou jen překvapit

Do dánského království zároveň vyrazili na galavečer pod hlavičkou Sauerland Event a tradičním názvem „Severská noc“ vyrazili i tři čeští mušketýři. V křížové váze poměří síly s domácím mladíkem Mickem Nielsenem (5-0) ústecký pětatřicetiletý veterán Josef Křivka. Oba boxeři disponují tvrdým koncovým úderem a tak se dá očekávat, že zápas všech šest vypsaných kol trvat nebude.

Dalšími zástupci našich barev budou v zápasech polotěžkých vah pražští bojovníci, ovšem taktéž pod manažerským vedení Lukáše Konečného - Josef „Pepíno“ Obešlo (2-8) a Tomáš Kugler (12-27).

Nielsen vs Mendy / zdroj foto: www.boxingscene.comNielsen vs Mendy / zdroj foto: www.boxingscene.comNa prvně jmenovaného čeká dvaatřicetiletý Němec Ismail Özen, který disponuje vynikajícím rekordem 6 zápasů, 6 výher a 6 knockoutů. Zajímavou příchuť jejich střetnutí dodá i fakt, že oba boxeři se utkali už loni v únoru a tehdy zvítězil Özen knockoutem ve čtvrtém kole.

Na zkušeného Kuglera, pro kterého to bude už čtyřicátý profesionální duel kariéry, čeká neporažený norský mladík Tim-Robin Lihaugen, který má za sebou zatím pouze dva (vítězné) zápasy. Brněnský rodák by tak pro něj měl být první těžší zkouškou kariéry, přestože na vítězství už čeká dva roky a devět zápasů.

Všichni čeští bojovníci sice do zápasů vstupují coby outsideři, ale kdo ví, třeba překvapí. Ostatně jejich motivaci by mohl zvyšovat fakt, že minimálně jednoho z nich by mohli vidět živě i čeští fanoušci. Přímý přenos z galavečera totiž vysílá mimo jiné i satelitní a kabelová televize Sport2.

PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Andreas Evensen (vlevo) a Alexander Miskirtchian / zdroj foto: www.boxingscene.comAndreas Evensen (vlevo) a Alexander Miskirtchian / zdroj foto: www.boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze