Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Usyka čeká další výzva: Ventera se nebojím. Nemám důvod!

  • Napsal Antonín Vavrda

Alexander Usyk dostává naloženoAlexander Usyk dostává naloženoPRAHA – Čtvrteční a páteční galavečery jsou sice již minulostí, ovšem i v sobotu se bude nač dívat. Jako kdyby se rozhodli promotéři před vánočními svátky dopřát svým bojovníkům, aby si nadělili co nejlepší dárek pod stromeček.

Na galavečery, kterými si v noci na neděli budou zase po delší době termínově konkurovat Golden Boy Promotions (Showtime) a Top Rank (HBO) se podíváme podrobněji v samostatných preview. Na ty další nejzajímavější boxerské show už nyní...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

KYJEV, UKRAJINA – Alexander Usyk (5-0) vs. Danie Venter (19-6), o Mezinárodní titul WBO v křížové váze

Další souboj v cestě za titulem mistra světa čeká na posledního olympijského vítěze těžké váhy a mistra světa z roku 2011. Sedmadvacetiletý Usyk zatím naplňuje předpoklady, které do něj vložili bratři Kličkové prostřednictvím smlouvy s jejich stájí K2 Promotions, a expresním tempem se blíží souboji o světový titul.

Šestým soupeřem pro již nyní elitní křížovou váhu bude jihoafrický obr Danie Venter, jehož nominaci do titulového duelu v tomto týdnu schválila i federace WBO. Pětatřicetiletý veterán přijel do ukrajinské metropole pln odhodlání.

„On je olympijský vítěz, to nelze podceňovat. Těším se na pořádný boj, budu boxovat na distanc celých deset kol a budu věřit, že budu mít štěstí ve svém rohu. Děkuji moc za krásné příjetí ve vaší zemi," řekl ukrajinským novinářům 194 centimetrů vysoký pořízek, který se pohybuje na hranici křížové a těžké váhy a ve své kariéře už navážil také 108 kilogramů.

Není bez zajímavosti, že proti krajanovi Thabisu Mchunuovi v roce 2011, kdy s ním prohrál těsně na body. O rok později jej týž soupeř už v křížové divizi knockoutoval v pátém kole. Stejně si proti němu vedl i jistý Ilunga Makabu. Proč zmínka právě o těchto dvou boxerech? Vedle Usyka patří právě oni mezi novou a obávanou krev v divizi, která dlouho platila za nejslabší od lehké váhy výše.

„Těším se na tento zápas. Pokud studoval mé předchozí, moc mu to nepomůže, protože mohu bojovat úplně jinak, mám mnoho způsobů, jak dojít k vítězství. Nemusím se držet jen jedné taktiky. A že je vyšší a zkušenější než já? To mě nechává klidným, nebude to první vyšší soupeř v mé kariéře," okomentoval sobotní duel tradičně klidny Usyk.

Bude pokračovat ve svém impozantním vstupu mezi profesionály, nebo jej Venter zaskočí stejně, jako se mu to povedlo v afrických soubojích s Danielem Bruwerem a Zackem Mwekassou?

ALBERTSLUND, DÁNSKO – Patrik Nielsen (22-1) vs. Lukasz Wawrzyczek (20-2-3), netitulový desetikolový duel ve střední váze

Do rodného města bratří Nielsenů nasměrovala stáj Sauerland další galavečer pod tradičním názvem svých severských show „Nordic Fight Night". A právě na tlak domácích fanoušků spoléhá soupeř staršího z bratrské dvojice Patrika – polský bijec Wawrzyczek.

„Nebojím se Patrika v jeho rodném městě. Nemyslím si, že by to pro něj byla výhoda, že se boxuje právě zde. Podle mne to bude přesně naopak. Bude pod obrovským tlakem. Nemůže si dovolit prohrát podruhé za sebou, navíc doma. Pro mě je to obrovská příležitost a přidělám mu další starosti," pustil se hodně odvážně do soupeře třicetiletý rodák z Osvětimi.

Třiadvacetiletý Nielsen má ale pro strach uděláno. „Bylo těžké se vyrovnat s porážkou, ale já jsem připraven na tuto výzvu, tvrdě jsem trénoval. Život jde dál. Zápas v rodném městě je ideální možností, jak se vrátit na vítěznou vlnu," řekl novinářům Nielsen, který se měl původně utkat s Němcem Ronnym Mittagem (22-1-1).

„Patrik to vzal za správný konec, myslím, že nebude dlouho trvat a bude opět bojovat o tituly," doplnil svého svěřence kouč Joey Gamache. Je pravdou, že Nielsen sice prohrál v Moskvě duel o prozatímní titul mistra světa WBA s domácím talentem Dmitrijem Chudinovem, stalo se tak po vyrovnaném boji a těsném verdiktu bodových. Dá se říct, že o výhře ruského boxera rozhodlo de facto domácí prostředí. Také proto by nemusel mít Nielsen z polského soupeře příliš velké vrásky.

Bez porážky zatím prochází kariérou jeho jednadvacetiletý bratr Micki (15-0). A s čistým rekordem by se jistě rád probudil také v neděli ráno po zápase s o šestnáct let starším Venezuelanem Gusmyrem Perdomou (21-4).

„Bude zvláštní bojovat před svými fanoušky, ale moc se na to těším. Vždycky mne ženou vpřed a já udělám všechno pro to, abych jim důvěru splatil," okomentoval souboj s relativně neznámým protivníkem talentovaný mladík boxující v křížové váze.

Velká výzva pak ve třetím desetikolovém souboji večera čeká na třiadvacetiletého, vytáhlého a šikovného Švéda Erika Skoglunda (21-0). Tomu se v duelu polotěžké váhy postaví pětačtyřicetiletý Jamajčan Glen Johnson (54-2-19). Bývalý mistr světa v této divizi a přemožitel Roye Jonese juniora nadále sní o tom, že se stane znovu po deseti letech světovým šampionem.

Skoglund je ale pochopitelně proti. „Je to pro mě další krok vpřed v mojí kariéře. Jsem na tuto výzvu připravený. Už jsem dokázal, že patřím na evropskou úroveň a výhrou nad Johnsonem dokážu, že patřím i na tu světovou," nechal se slyšet švédský bijec. Co na tom, že Johnson už je dávno za zenitem. Nebo ne?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze