Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vánoční boxerská nadílka: v Česko-polském derby se vrací Parlagi!

  • Napsal Antonín Vavrda

Martin Parlagi a Filip Miňovský / zdroj foto: FacebookMartin Parlagi a Filip Miňovský / zdroj foto: FacebookBROUMOV – Ještě před tradiční Lucernou na konci prosince, o které vás budeme podrobněji informovat v dalším týdnu, si mohou fanoušci v Česku užít galavečer profesionálního boxu na česko-polských hranicích v Broumově.

Ve zhruba osmitisícovém městečku si budou moct milovníci tohoto sportu užít celkem pěti profesionálních duelů a několika amatérských, připravený je i zajímavý doprovodný program, včetně autogramiád Tomáše Kužely – špičkového českého bijce MMA, či dvojice mistrů světa v benchpressu Kamila Grima a Jiřího Havrdy. Chybět nebudou ani paraboxeři.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A především – v hlavním souboji večera si to rozdají slovenská boxerská naděje Martin Parlagi (14-1) a zkušený Polák Krzysztof Rogowski (9-10). Oba bojovníci se znají z amatérského ringu, proti sobě ale nikdy nenastoupili.

„Boxovali jsme spolu extraligu za Děčín, ale stejnou váhu. Na zápas s ním se hodně těším, naposledy jsem boxoval v červnu, je to dlouhá přestávka," řekl Profiboxing.cz Parlagi, který se mezi šestnáct provazů vrací de facto na den přesně po šesti měsících.

Plakát galavečer BroumovPlakát galavečer BroumovŠesti měsících od těžké porážky v Belfastu s domácím mladíkem Markem McCulloughem (11-1). Těžké ne kvůli tomu, že by jej pětadvacetiletý Ir zbil, ale kvůli tomu, že o rok starší Parlagi prohrál duel se soupeřem, na kterého po všech stránkách měl.

„Po Belfastu jsem měl měsíc volna (byl na operaci nosu, která ale nesouvisela se zápasem), poté začal trénovat, dvakrát až třikrát v týdnu i dvoufázově, kdyby přišla nějaká nabídka. Prohra s Markem mě nezlomila, naopak jsem se z ní myslím poučil a chci to dokázat v Broumově," poznamenal bijec, který žije dlouhodobě v Praze, kde trénuje pod vedením Filipa Miňovského.

„Právě Filip z toho zápasu úplně nadšený není, kluci se znají, ale nakonec na něj kývl. Bylo to hodně namáhavé, zdlouhavé, řešili jsme soupeře ze všech koutů světa, i z Afriky. Mě i Lukáše (Konečného) to stálo hodně úsilí, ale výsledek by měl stát za to. Polák je odolný, nepříjemný, má dost bodů v ratingu BoxRec, ideální soupeř na návrat," přidal Parlagiho jeho manažer Stanislav Škoda.

„Jsme rádi, že nám vyšli v Broumově vstříc, moc jim za to děkujeme a těšíme se na plnou halu. Pokud Martin vyhraje, zkusíme ještě jeden zápas na konci ledna a 6. března v Trutnově půjde do hodně zajímavého desetikolového souboje," dodal.

Šestikolovému vrcholu v Konferenčním sále IC Broumov bude předcházet dalších pět profesionálních zápasů a několik amatérských, které budou směřovány jako česko-polské derby. A ta nejlepší zpráva na konec: celé gala je s volným vstupem!

Lze takovému dárku od boxerů a jejich manažerů pod vánoční stromeček odolat?

KOMPLETNÍ PROGRAM PROFESIONÁLNÍ ČÁSTI GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Jakub Šuda vs. Petr ŠindlerJakub Šuda vs. Petr Šindler

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze