Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Víkendová supertíha: Fanoušky láká Joshua i bitva australských dědků

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. SprottPRAHA – Minulý víkend se v ringu představil současný vládce těžké váhy Vladimir Kličko (64-3), nyní jej bude následovat jeho možný nástupce Anthony Joshua (9-0). Boxerský víkend toho ale nabídne daleko více. A to nejen v těžké váze.

Nejzajímavější souboje následujících dní této divize vám nyní představíme v podrobnějším preview, aktuality k zápasům Nathan Cleverly vs. Tony Bellew a Manny Pacquiao vs. Chris Algieri přineseme v sobotu ráno...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

AUCKLAND, NOVÝ ZÉLAND – Shane Cameron (29-4) vs. Kali Meehan (41-5), desetikolový duel o titul šampiona těžké váhy Oceánie

Meehan vs. Cameron

Starým pardálům vymysleli nový titul, ovšem i bez něj by byl jejich duel hodně sledovaný. Minimálně u protinožců. Sedmatřicetiletý Cameron schytal v posledních dvou duelech tvrdou lekci od Briana Minta a Dannyho Greena, o sedm let starší Meehan naopak po dvouleté zápasové odmlce zazářil na novozélandské obdobě britské pyramidy Prizefighter.

„Je v něm zase ten oheň. Poslední dva měsíce trénoval dvakrát denně, sedm dní v týdnu," prozradila Cameronova manželka Tara. „Chci odejít do důchodu, až budu chtít já, nikoliv proto, že mě k tomu donutily okolnosti," nechce se smířit s posledními nezdary její drahý, kterého už mnozí považují za přesluhujícího boxera.

Proti ale bude stát 196 centimetrů vysoký Meehan, který jej hodlá poslat do starého železa. „Chci nejdříve ukončit jeho kariéru a poté chránit a starat se o tu svého syna," pronesl obr, který se v místě zápasu narodil. Jak myslel druhou část předchozí věty?

Jednoduše – jeho ještě o tři centimetry vyšší syn Willis se totiž rozhodl v devatenácti letech přejít do profesionálního ringu, kde bude debutovat za dva týdny proti Williemu Nasiovi (4-1). „Chci vést jeho kariéru a udělám všechno pro to, aby neopakoval moje chyby. Myslím, že se může zařadit mezi velikány boxu v naší zemi," dodal Meehan na adresu svého synka, který je novozélandským šampionem a pyšní se amatérskou bilancí 28-1 (bez mezinárodních zkušeností).

Začne svá slova v sobotu naplňovat?

LIVERPOOL, ANGLIE – Anthony Joshua (9-0) vs. Michael Sprott (42-22), desetikolový duel o titul Mezinárodního šampiona WBC

Joshua vs. Sprott na vážení

Touží po něm kde, kdo, on sám se ale soustředí jen na vlastní kariéru. Kdo? Pětadvacetiletý obr z Watfordu Anthony Joshua, který se postaví k první titulové obhajobě – pásu Mezinárodního šampiona WBC – proti o čtrnáct let staršímu krajanovi Michaelu Sprottovi.

„Mluvil o mně Eddie Chambers, mluvil o mně Tyson Fury, nebo i David Price. Ale myslím, že Eddie na to, jak sebevědomě hovořil, tak nepředvedl minulý víkend nějak úžasný výkon. A Fury s Pricem? Ti by se místo na mě měli soustředit na své duely, které je v následujících dvou týdnech také čekají," prohlásil klidně poslední olympijský šampion supertíhy.

„Nebudu říkat, že to byl můj nejlepší, ale ani nejhorší tréninkový kemp. Prostě jsem byl v tělocvičně a pracoval na svých nedostatcích. Cítím se sebevědomě, protože jsem neustále v zápřahu a to se mi líbí. Sprott je zkušený bojovník, který trénoval s Kličkem, kterému bych se rád v budoucnu přiblížil. Věřím, že nasbírám další profesionální kola," dodal.

A co na to jeho soupeř, jehož výkonnost je v posledních dvou letech jako na houpačce? „Tohle bude můj 55. profesionální duel, boxuji dvacet let, takže Anthony nemůže nabídnout nic, čím by mě překvapil. Pro mě je to skvělá příležitost změnit běh dějin. Nic není nemožné, podívejte se jak dopadl David Price, když se nechal se svými manažery unést a postavili ho proti Tonymu Thompsonovi," kontroval velezkušený veterán z Readingu.

Stane se Joshua druhým olympijským šampionem, kterého Sprott zdolá, nebo bude křivka výkonnosti obou soupeřů pokračovat nastaveným směrem z poslední doby?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze