Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder zaplatí Breazealemu klidně pohřeb. Vyzývatel je řádně naštvaný a chce pomstu

Wilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.comNEW YORK – V brooklynské Barclays Center se v noci na neděli uskuteční další špičkové boxerské představení, jehož vrcholem bude bitva o pás šampiona WBC v těžké váze mezi obhájcem Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) a vyzývatelem Dominikem Breazealem (20-1, 18 KO). Titul mistra světa je ale tentokrát až na druhé koleji...

„Je to osobní, tihle dva se opravdu nemají rádi,“ pronesl ve čtvrtek šéf Showtime Boxing Stephen Espinoza.

VÍCE K ZÁPASU WILDER VS. BREAZEALE:

A celý jejich příběh mu dává zapravdu.

Oba jsou narozeni v roce 1985 (jejich data dělí dva měsíce), jsou američtí olympionici, Wilder vybojoval v těžké váze bronz na OH 2008. Breazeale reprezentoval v supertíze o čtyři roky později v Londýně, kde ale už v osmifinále vypadl s Rusem Magomedem Omarovem.

Začátek jejich společné story se datuje k noci 25. února 2017, kdy se oba představili na galavečeru v Legacy Arena v Birminghamu. Zde domácí Wilder obhájil v pěti kolech pás WBC proti Geraldu Washingtonovi a Breazeale v nádherném mači v pěti kolech knockoutoval Izuagbeho Ugonoha.

Následně ale mladší bratr Deontaye – Marsellos – měl napadnout Breazealeho ještě v hale, když byl ve společnosti své ženy a dítěte. Ve chvíli, kdy se oba týmy střetly na následné party v hotelovém lobby salónu, bylo na malér zaděláno. Nebýt ostatních lidí, oba by se porvali.

Nestalo se. Breazeale podal Marsellose trestní oznámení, ovšem to bylo později staženo. Když třicetiletý bijec před rokem vstoupil do profesionálního ringu, byl pečlivě sledován svým starším sourozencem. Když letos v lednu nečekaně padl s outsiderem Williamem Deetsem, poslal mu Breazeale dárek.

Pochopitelně udělal maximum pro to, aby se o tom Wilder dozvěděl.

Wilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.com

Wilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.com

„Je to pro mě osobní, protože on ke mne přistoupil ve chvíli, kdy jsem na to nebyl připravený. A ve chvíli, kdy nešlo o box. Takže je pro mne obrovským potěšením, že mohu stát proti Deontayi a užít si pomstu se vším, co k tomu patří. Je to více než jen výhra, nebo knockout, který mu uštědřím. Po sobotní noci budu mít mnohem lehčí spaní než dosud,“ usmíval se před novináři Breazeale.

„Mám pro něj připravený jeho důchodový plán,“ popíchl ještě svého rivala na čtvrteční tiskové konferenci, kde působil oproti šampionovi naprosto klidně a rozvážně. A ten to ostatně ani nijak nezastíral. Opět si hrál se svými slovy, které tolik naštvaly fanoušky i řadu boxerů.

„No tak negře, ukaž, že jsi chlap. Ukaž, že to chceš, protože ve tvých očích nic nevidím, jsou vyhlaslé. Ale chápu, že se bojíš, protože jsi nikdy nepotkal vraha jako jsem já. Nikdy jsem nikom takovému nedíval do očí. Moje činy jsou silnější, než má slova,“ střílel ze svých úst Wilder.

Pokud je myslím vážně, máme skutečně nač těšit. Posuďte sami.

Wilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.com

Wilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.com

„Chci mu ublížit, hodně. Moje krev se nyní vaří. Těžko to v sobě držím. Ale vzhledem k tomu, o co vše jde – ve hře je spousta peněz, děti, moje rodina – tak ho nemohu zbít mimo ring. Musím se udržet, než vstoupíme do něj. A pak ho zničím. Pro tuto noc by se měl obklopit svými nejbližšími, protože v sobotu večer mu ukážu, že s ním nehraji žádné hry. Pokud si to někdo myslí, ať raději vypne televizi, až zápas začne. Protože to bude tragédie. To nejmenší, co mohu udělat je, že mu zaplatím pohřeb.“

Jak na toto reagoval Breazeale? „Jsem naštvaný, hodně naštvaný, nikdy nechcete něco podobného poslouchat, do sportu to nepatří. Nemyslím si, že moc chápe, co říká, ale to je jedno. V jednom se shodneme. Bude to brutální. A skončí to knockoutem. Jen s tím rozdílem, že knockout budu slavit já. To, co řekl, je jeho věc, jeho cesta. Podle mne by se tak šampion chovat neměl, protože nikdy nevíte, co se může stát,“ pronesl relativně klidně rodák z Glendale.

Ten také přiznal, že po porážce s Anthonym Joshuou v červnu 2016 (jednostranné bití skončilo v sedmém kole) byl v depresích, ze kterých se dlouho dostával.

„Hodně jsem od toho zápasu vyrostl, byla to dobrá zkušenost. Vlastně ta vůbec největší v mé boxerské kariéře. S mým tehdejším trenérem Mannym Roblesem jsme se vrátili do Kalifornie a pracovali na zlepšení mých dovedností,“ rozpovídal se a zároveň přidal, že duel se současným šampionem WBA, IBF a WBO sledoval stokrát. Sám, s přáteli, trenéry, pořád dokola, aby zjistil, kde dělal chyby.

Zda se poučil, se ukáže nyní, kdy po jeho boku neseděl Robles, ale velezkušený Virgil Hunter. Mistr technik a také taktik.

Wilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.com

Wilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale na vážení / zdro foto: Boxingscene.com

„Víte, všichni mluví o jeho síle, o jeho pravačce. Ale já mám také úder, také mám pravou ruku. Navíc mám i levý hák. Víte, pokud nemáte knockoutový úder, tak v této divizi nemáte co dělat. Takže ano, Wilder je silný, má tvrdý úder, ale box je o tom, inkasovat co nejméně. A to je také můj plán. Nejdu tam s tím, že se nechám zbít. Plánuji čekat na svoji šanci a až přijde správný čas, bude to moje pravačka, která ukončí tento souboj,“ naznačil své plány.

„Zaplatí za vše, co tehdy v Birminghamu udělal. Za to, jak křičel do obličeje mé ženy, jak se choval jako hulvát a špinavý darebák. Tohle je můj Super Bowl a já ho vyhraji. A až vyhraji, až budu šampionem, budu se tak i chovat, protože šampion těžké váhy není nedotknutelným člověkem, měl by chodit mezi lidi, povídat si s nimi, pomáhat, využívat pro dobré věci své pozice,“ pousmál se ještě Breazeale, který na vysoké škole hrál americký fotbal.

„Nevíš, o čem mluvíš. Vaše žena křičela na mne, byla nepříčetná. A víš, kde byly tvé děti? U mého bratra Marsellose, to on je chránil před tím, aby se jim v té chvíli něco stalo. Ty ani nevíš, kde jsi měl děti a mně tady chceš poučovat. Ale budiž, v sobotu v noci za vše zaplatíš,“ kontroval Wilder.

Jak to nakonec dopadne a kdo se případně přiblíží souboji s Anthonym Joshuou, po kterém touží oba? To zjistíme kolem páté hodiny ranní, bohužel v Česku jen skrze internetové streamy, žádná tuzemská televize tento zápas nevysílá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze