Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Za Filipíny a Mayweathera: Zápas Pacquiao vs. Rios je více než box!

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooMACAO – Za kouče Freddieho Roache, za celou svojí rodnou krajinu i za případný megašlágr s Floydem Mayweatherem juniorem bude bojovat v noci na neděli Manny Pacquiao (54-2-5) proti Brandonu Riosovi (31-1-1). Mezinárodní titul WBO ve velterové váze je skutečně tentokrát jen jakýmsi doplňkem...

„Manny se mne zeptal, jestli se mi posmívali za to, jak mluvím. Já na to: Ano, Manny. A on odpověděl, že to je vše, co potřebuje vědět a odešel. Riosovi skutečně nezávidím," pronesl pár hodin před zápasem kouč filipínské legendy Freddie Roach. O čem byla řeč?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ve středu protáhl Riosův tým čas na otevřený trénink a do haly přišel právě Roach, který důrazně vstoupil do chystaného rozhovoru kouče amerického bijce Roberta Garcíi pro televizní šoty. Strhla se mela, během které si očividně utahoval Riosův tým a především bývalý kondiční trenér Pacquiaa – Alex Ariza – z toho jak slavný trenér hláskuje.

Jestliže ale Roach vstoupil do konce tréninkové jednotky svého soupeře až zbytečně ostře, tak z druhé strany bylo toto daleko více přes čáru – není tajemstvím, že Roach trpí Parkinsonovou chorobou, která mimo jiné způsobuje i jeho mírnou vadu řeči. Dá se s nadsázkou ale říct, že podobný hec pro svého svěřence hlavní trenér Top Ranku potřeboval.

Na začátku týden totiž Roach vyjádřil obavy z toho, aby výkon Pacquiaa negativně neovlivnila nedávná katastrofa v podobně tajfunu Hayian, který zabil více jak 10 tisíc Filipínců. Pro čtyřiatřicetiletého boxera, který je zároveň i kongresmanem (stejně jako jeho žena), to byla pochopitelně velká rána.

Pacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.comPacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.com„Hodně jsme se o tom bavili, Mannyho to samozřejmě zasáhlo, vždyť i tréninkový kemp měl na Filipínách, bylo těžké se pro něj soustředit, chtěl aktivně pomáhat, ale nešlo. Věřím, že Riose zničí, je rychlejší, silnější než on, celkově je ve špičkové formě," dodal kouč filipínské mlátičky, který chce pochopitelně věnovat triumf svým strádajícím krajanům, kteří mu přízeň oplácejí měrou vrchovatou – zápasy Pacquiaa jsou vždy bez nadsázky celonárodní událostí číslo jedna.

„Brandon je hodně agresivní boxer, myslím, že to bude dobrý boj, tak aby byli fanoušci spokojení a šťastní, ale ...postarám se o něj v ringu," potvrdil „Pac-man" na závěrečné tiskovce slova svého kouče o tom, že se chce celému týmu soupeře v podobě knockoutu Riose pomstít za jejich ubohé posměšky.

„Rios není boxer, je to rváč. A takoví zápasy nevyhrávají. Ty vyhrávají boxeři. Viděli jsme asi jeho deset posledních zápasů a čím více jsme jich viděli, tím více jsem přesvědčen o tom, že v souboji s Mannym dostane řádně za vyučenou," dodal Roach. Protistrana je pochopitelně zcela jiného názoru.

Pacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.comPacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.com„Jsem rád, že jsou takhle nažhavení. Že mne chtějí poslat na zadek, protože díky této energii mám šanci udělat to naopak já s ním. A až tak učiním, tak se budu dívat na Roache a ptát se 'Co se to stalo'? Myslím, že se jen snaží hrát psychologické hry, akorát je rozehráli se špatných člověkem," nenechal se zastrašit sedmadvacetiletý rváč přezdívaný „Bam-Bam".

„Brandon je hladový a chce šokovat celý svět. Víme, že mu mnozí dávají velmi malé šance, ale je ve skvělé formě, naladěný na vítěznou notu, pozitivně, ví, že musí tenhle zápas vyhrát, protože není nic, co by ho zastavilo, aby triumfoval a šokoval všechny," dodal Robert García, trenér Riose, který ještě nebyl nikdy v kariéře ani počítán a právě odolnost a úderová síla by měly být jeho hlavními zbraněmi pro tento zápas.

Jinak je ale o favoritu jasno – fyzicky, rychlostně, technicky i dynamicky je Pacquiao na papíře jasně lepším bojovníkem, ovšem otázkou je, jak na tom bude psychicky. Přece jen – s Marquezem byl také favoritem, od poloviny zápasu protivníka řezal, jedna osudová chyba jej a životní kontr Mexičana jej ale poslaly do říše snů a dokonce k úvahám o konci kariéry.

Pacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.comPacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.comA dá se říct, že v duelu s Riosem hraje Filipínec vabank. Pokud by prohrál, nejspíše by skutečně skončil, což ostatně sám i jeho tým připustili, v opačném případě není nereálně, že by se již v květnu uskutečnil tolik toužebně očekávaný zápas tisíciletí mezi Pacquiaem a Floydem Mayweatherem jr.

Přehnané? Zbytečný optimismus? Tentokrát ani ne. Důvod? Kdo pozorně sleduje zprávy ze světa profesionálního boxu asi ví, že zatímco na konci září a v polovině října se neustále řešil budoucí zápas „Moneyho" a nejčastěji se skloňovalo jméno Brita Amira Khana, jakmile se ale kalendář přehoupl do listopadu všechny spekulace kolem fenomenálního Američana de facto ustaly.

A jelikož má vše svůj důvod, jednou z variant jednoduše je, že Top Rank Boba Aruma i Golden Boy Promotions Oscara de la Hoyi pokud již nezačaly předběžně jednat, tak prostě čekají na to, v jakém světle se představí Pacquiao proti Riosovi a zda-li vyhraje.

„Zápas s Floydem? Už jsem to říkal několikrát, že s tím nemám problém. Ale záleží také na nich, jestli oni chtějí bojovat se mnou. Já jsem připraven," pronesl Filipínec v týdnu. „Že tu stojí proti sobě dva týmy a dvě televize (HBO Top Rank a Showtime GBP)? To bylo i před zápasem Lewis-Tyson a také se ho podařilo uspořádat," pronesl pro americká média Bob Arum.

Pacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.comPacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.com„V tenise bojují ti nejlepší, v americkém fotbale také v Super Bowlu vidíte dva nejlepší týmy, proč by to nemělo být v boxu? Já nevidím důvod, aby se ten zápas v roce 2014 neuskutečnil, pokud se nyní Mannymu povede návrat proti Riosovi. Myslím, že pokud bychom se nedohodli, prohráli bychom všichni, byla by to velká škoda pro box," dodal zkušený promotér.

A také bankovní konta. Zní to neuvěřitelně, ale dle nejen jeho odhadů by tento obří šlágr mohl vydělal až 300 milionů dolarů. Že by to byla rekordní částka za jeden boxerský večer, to není třeba dodávat. Nyní je ale pozornost upřena na Macao.

V noci na neděli – v přímém přenosu stanice Sport1 anebo v naší on-line reportáži – budete moc sledovat, nejen to, jak se bude vyvíjet hlavní šlágr večera. V akci totiž bude i čínská hvězda Zou Šiming, fanoušci se mohou těšit na odvetu Jevgenij Gradovič – Billy Dib, v ringu si to rozdají i dvě perspektivní těžké váhy Andy Ruiz jr. s Torem Hamerem. Tahle noc bude stát za to!

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Pacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.comPacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.com

Pacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.comPacquiao vs. Rios / zdroj foto: www.fightnews.com

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Manny vs. Rios / zdroj foto: Sports YahooManny vs. Rios / zdroj foto: Sports Yahoo

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze