Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zpět v záři reflektorů. Chtěl skončit, teď může Saunders mít titul ve druhé váze

Saunders vs. Isufi / zdroj foto: Boxingscene.comSaunders vs. Isufi / zdroj foto: Boxingscene.comSTEVENAGE – Doma na Lamex Stadium má Brit Billy Joe Saunders (27-0, 13 KO) jedinečnou příležitost vybojovat pás ve druhé váhové divizi, když si to o volný titul WBO v super střední divizi rozdá s neznámým Němcem Shefatem Isufim (27-3-2, 20 KO).

Obrovským favoritem je v souboji s devětadvacetiletým Němcem narozeným v Srbsku jeho britský vrstevník a velký to kamarád „Gipsy Kinga“ Tysona Furyho.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bijec z Hatfieldu, který v roce 2014 zdolal krajana Chrise Eubanka Jr. a poté v zápase o světový pás dalšího ostrovního bojovníka Andyho Leeho, touží v nové váze navázat na úspěchy z té střední.

Na skvelé výkony proti Williemu Monroeovi Jr. a posléze i Davidu Lemieuxovi. Jeden z nejlepších britských výkonů na půdě soupeře v posledních letech ale vyšel do ztracena, když byl pozitivně testován před očekávaným střetem s Demetriem Andradem loni v říjnu.

K ničemu mu nebyl protest a slova o tom, že zakázané látky se do jeho těla dostaly skrze nosní sprej. Saunders přišel o připravenou výplatu 2,5 milionů dolarů i titul mistra světa, který nyní patří právě Andrademu.

A následně o dalších 100 tisíc (tentokrát v librách) za video, ve kterém (nejspíše v žertu) nabízel tuto částku dámě výměnou za sexuální služby. Nahrávku si navíc nenechal pro sebe, ale umístil na sociální sítě. Prostě kumpán dalšího napraveného hříšníka Tysona Furyho jak se patří.

Ostatně právě Fury byl Saundersovým rádcem v cestě zpět. Stál při kamarádovi, pomáhal mu v tréninkové skupině Bena Davisona, který byl před sedmi lety trenérem právě bijce přezdívaného „SuperB“ a který jej kamarádovi předloni dohodil.

Isufi / zdroj foto: Boxingscene.comIsufi / zdroj foto: Boxingscene.com

Saunders / zdroj foto: Boxingscene.comSaunders / zdroj foto: Boxingscene.com

„Bylo to padesát na padesát, že skončím,“ vrací se k osobnímu trápení otec tří synů a jedné dcerky, který loni při prosincové výhře nad Charlesem Adamem (vážil 81 kg) vzal s sebou do ringu malého chlapce jménem Denver, který trpěl vzácnou formou rakoviny. Nakoupil mu pořádný balík hraček a navštěvoval ho až do jeho úmrtí letos v únoru.

„Těžko se to popisuje. Bylo to hodně těžké. Ve chvíli, kdy máte sami rodinu, tak si v takových chvílích nejvíce uvědomíte, jaké máte štěstí, že je zdravá,“ vrací se k tomuto okamžiku Saunders. „Dostal se mi do mého srdce, nezapomenu na něj,“ přidává dle vlastních slov napravený průšvihář.

Byť to fackou na vážení Isufovi příliš nepotvrdil. Jenže to je prostě horká krev Billy Joe Saunders, skvělý to britský levák, která – ač se na to často zapomíná – má za sebou kvalitní amatérskou kariéru, juniorský evropský titul ze šampionátu EU 2007 (vyhráli tak například i Artur Szpilka a Tyson Fury) a také účast na OH 2008.

Chcete další důkaz o těžké povaze Saunderse?

„Když jsem v roce 2015 letěl na zápas s Andym Leem, tak jsem si přál, aby letadlo spadlo, pokud je mi souzeno prohrát. Raději jsem chtěl zemřít, než by ten zápas prohrál. Je to šílené, ale je to tak. Myslel jsem to naprosto vážně, tak moc důležité pro mě je vítězství. Raději zemřu, než bych prohrál,“ rozvyprávěl se před sobotním soubojem.

Joyce vs. Ustinov / zdroj foto: Boxingscene.comJoyce vs. Ustinov / zdroj foto: Boxingscene.com

Joyce vs. Ustinov / zdroj foto: Boxingscene.comJoyce vs. Ustinov / zdroj foto: Boxingscene.com

„Lidé tvrdí, že je v pořádku, pokud prohraješ, pokud tě porazí lepší soupeř. Ano, pokud tomu tak je, pokud vy jste udělali všechno správně, a přesto byl soupeř lepší, pak se s tím musíte naučit žít. Ale to ještě neznamená, že je v pořádku prohrát,“ přidal.

„Víte, box je skvělá příležitost, jak hodit za hlavu špatné činy. Podívejte se na Anthonyho Joshuu. V dospívání měl problémy s drogami, nyní ho miluje celý svět, je globální hvězdou. Já udělal hodně špatného, ale v životě je klíčové, jak se z těchto situací poučíte,“ dodává ve zpovědi pro Daily Mail.

On sám to může ukázat dnes večer. Ačkoliv byl suspendován WBO, má šanci se stát znovu jejím šampionem. Pás v super střední váze před pár dny uvolnil Gilberto Ramirez, který se posunul do váhy polotěžké. A jeden z dvojice Saunders – Isufi (pokud duel neskončí remízou) jej nahradí na trůnu.

Obecně se očekává, že to bude prvně jmenovaný. Že se na své životní křižovatce vydá správným směrem, třeba za velkou louži podobně jako jeho kamarád Tyson Fury.

Hlavními předskokany budou této dvojici obři Joe Joyce (8-0, 8 KO) a Alexander Ustinov (34-3, 25 KO). Jejich souboj je vypsán na deset kol a slibuje hodně říznou podívanou.

Bohužel, v Česku se musí fanoušci spolehnout pouze na streamy, například prostřednictvím stránky www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze