Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ach ty ženy! Lomačenko zbil Russella, vyhrál ale 'jen' 2-0 na body

Lomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterLomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterCARSON – Ukrajinec Vasil Lomačenko (2-1) se dočkal a jako druhý boxer historie se stal ve třetím profesionálním zápase kariéry mistrem světa jedné z top organizací, když ve dvanácti kolech doslova zničil Američana Garyho Russella juniora (24-1) a získal pás světového šampióna WBO v pérové váze, ale...

...Stejně jako duel mezi Floydem Mayweatherem juniorem s Canelem Alvarezem, tak i tento souboj znehodnotil svým bodovým verdiktem jeden z trojice bodových. Konkrétně žena – Lisa Giampaová. Ta totiž viděla souboj coby remízový 114-114. Široko daleko nejen na stadionu StubHub Center ale byla jediná. Její kolegové naštěstí zjednali nápravu, když ohodnotili souboj 116-112 (Profiboxing.cz jej měl 117-111, Dan Rafael 118-110).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šestadvacetiletý Lomačenko tak po nečekané, leč zasloužené porážce od Mexičana Orlanda Salida, konečně dosáhl svého – profesionálního pásu mistra světa. Stejně jako Thajci Saensaku Muangsurinovi se mu to povedlo ve třetím zápase kariéry. I když dle neoficiálních čísel až v devátém.

Lomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterLomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterNěkteří statistici mu totiž počítají do profesionální bilance i šest duelů v rámci WSB. Ta sice patří pod Mezinárodní boxerskou organizaci (AIBA), ovšem je poloprofesionální, jelikož boxeři v ní bojují za peníze.

Na radost dvojnásobného olympijského šampiona a trojnásobného mistra světa mezi amatéry to ale nic změnit nemohlo. „Jsem velmi šťastný a nadšený, že jsem mistrem světa. Povedlo se mi to stejně jako tomu klukovi z Panamy," pronesla ukrajinská mlátička. Fakt, že Muangsurina označil za panamského, nikoliv thajského boxera ale byla jediná jeho chyba během kalifornské noci.

V ringu totiž během zápasu s Russellem jasně dominoval. Dle expertů i fanoušků mu měl dělat stejně starý Američan problémy svojí rychlostí, jenže úvodních pěti kol se rodák z Washingtonu vlastně vůbec k ničemu nedostal a po páté rundě byl rád, že ji má za sebou.

Lomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterLomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterLomačenko si s ním totiž v ringu dělal, co chtěl. Měl skvělý pohyb, byl rychlejší, byl dynamičtější a byl chytřejší. Poučil se totiž z porážky od Salida a od začátku dbal nejen na přesnost úderů, ale také kadenci. Russell se sice v šestém a poté v osmém kole trochu vzpamatoval, stejně jako v desátém, byl to ale od něj pouze krátký nádech nad hladinou.

Ani jednou během duelu si nemohl říct, že jej má pod kontrolou, že má soupeře nalomeného. Naopak, kromě páté rundy měl on sám problémy v kole sedmém a také v posledním. „Jsem trochu zklamaný, ale vůči Vasilovi necítím nic špatného – jsme gladiátoři, jsme bojovníci. On byl dneska lepší. Já se musím zase vrátit zpět k tréninku," pronesl poražený tradiční pozápasovou formuli.

Zároveň přiznal, že na rozdíl od svého soupeře nebyl schopen dodržet stanovenou taktiku a proto prohrál. Vlastní chybou, vlastní vinou. „Věděl jsem, co mám dělat, viděl jsem to na záznamech jeho předchozích zápasů, bohužel jsem to nebyl schopen dodržet v ringu. Za porážku mohu jen a pouze já," dodal sportovně muž, který v zápase trefil jen 83 z 806 vyslaných úderů (Lomačenko našel cíl ve 183 případech z 597).

Lomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterLomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterAni další duely nepřinesly výsledková překvapení (Lomačenko byl totiž kurzovým favoritem). Obtloustlý navrátilec Chad Dawson (32-3) nejprve zaplatil pokutu 3 tisíce dolarů za tři kila nadváhy (z výdělku 15 tisíc dolarů), aby poté za necelé tř minuty knockoutoval George Bladese (23-6), obrovitý Dominic Breazeale (11-0) strávil v ringu s Devinem Vargasem (18-4) jen několik desítek vteřin navíc, než trápení druhého jmenovaného ukončil ringový.

Povedený návrat si může zapsat také Devon Alexander (26-2), který sice s určitými, nikoliv však vážnými problémy porazil před zraky svého posledního přemožitele Shawna Portera Mexičana Jesuse Sota Karasse (28-3-10). Zajímavostí večera byl jistě i debut jistého Fabiana Andrese Maidany (1-0). Mladší bratr Marcose Reného Maidany vybodoval dalšího novice Eddieho Diaze.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Lomačenko vs. Russell / zdroj foto: TwitterLomačenko vs. Russell / zdroj foto: Twitter

Body zápasu Lomačenko vs. Russell / zdroj foto: ShowtimeBody zápasu Lomačenko vs. Russell / zdroj foto: Showtime

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Komentáře   

# WBOLomačenko 2014-06-22 16:38
„Jsem velmi šťastný a nadšený, že jsem mistrem světa. Povedlo se mi to stejně jako tomu klukovi z Panamy,

prosím Vás kde jste slyšel tuto větu, jelikož rusky rozumím lépe jak česky :-) , Lomačenka sleduji více jak 4.roky a tento duel jsem viděl i po-zápasový rozhovor v ringu i mimo tak Vás ujišťuji, že Vasil moc dobře věděl kdo je držitelem rekordu , respektive odkud pochází.Nevím odkud čerpáte informace, a děkuji předem třeba za odkaz kde to řekl (jen tak pro zajímavost) .Jinak dík za článek video jsem přiložil níže..Boxu zdar
Ohlásit správci
# LomaA.Vavrda 2014-06-22 16:44
Video sem dame se stats a dalsimi ohlasy v tydnu, neni treba ho sem linkovat :)

co se tyce ohlasu, cerpal jsem od Dana Rafaela, respektive ESPN na twitteru: "Lomachenko: "I'm very happy and excited to be a world champion. I just repeated the guy from Panama who became a champion in third fight." ... Rusky bohuzel neumim... :)
Ohlásit správci
# ThajecLomačenko 2014-06-22 17:16
jasný dík...Vasil říkal ,, Tajec ´´ což je Thajec :-) mluvil přes tlumočníka, možná Rafael si to špatně vyložil a plácnul to do světa ...Ted jsem koukal na Parlagiho, škoda, krásný zápas ale moc ho chtěl sundat,měl boxovat,myslím, že by ho přeboxoval...as i se bal , že by mu to domácí nedali po 12 kolech, tak ho chtěl sundat..Martin patři do evropské špičky..Neviděl jsem ho dřív ( nesledoval ) ale pochvalu si zaslouží trenér F.Minovský, Parlagi je bezesporu nástupcem Lukáše...
Ohlásit správci
# ...naiky 2014-06-22 11:28
Hi-tech hezký zápas. V tomto rozpoložení by rozebral i Salida. Technicky úžasný! Jěště pár zápasů a potom Nonito Donaire.
Ohlásit správci
# WBOLomačenko 2014-06-22 11:03
Lomačenko je neskutečný.Zasl ouženě!! Chtěl bych odvetu se Solidem ale Solido ji chtít určitě nebude...


http://akboxing.ru/?p=72782
Ohlásit správci

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze