Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Agnew si přišel do ringu pro nářez, Kovaljov jej zbil v sedmi kolech!

Kovaljov zničil také Agnewa / zdroj foto: FacebookKovaljov zničil také Agnewa / zdroj foto: FacebookATLANTIC CITY – Ruský bohatýr Sergej Kovaljov (24-1-0) zničil ve svém pětadvacátém souboji profesionální kariéry Američana Cedrika Agnewa (26-1) v sedmi kolech, připsal si na konto dvaadvacátý triumf před limitem a s přehledem obhájil svůj titul mistra světa WBO v polotěžké váze.

V jednoznačnou záležitost se proměnil hlavní souboj galavečer v Boardwalk Hall v New Jersey. Sedmadvacetiletý Agnew se sice mohl doposud pyšnit čistým rekordem a hodně amatérskými úspěchy na domácí půdě, proti třicetileté ruské mašině ale neměl nárok.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Před duelem sice mluvil o precizní defenzivě a dobrém pohybu, jenže na druhé rezignoval na konci první rundy, na nějakou ofenzivu pak nejspíše ještě v šatně. Levoruký rodák z Chicaga, který v pátek udělal váhu až na druhý pokus a do ringu vstupoval s více jak dvěma kilogramy navíc oproti Kovaljovovi, chtěl zjevně svého soupeře utahat. To mu ale nevyšlo.

Kovaljov bije AgnewaKovaljov bije AgnewaRuský mistr světa si z něj udělal boxovací 86kilový boxovací pytel, který postupně rozebíral údery nejen na hlavu, ale i na spodek. První down přišel v závěru druhého dějství, kdy poslal Kovaljov soupeře k zemi naskočeným předním hákem, druhý po tvrdém úderu na žebra v kole šestém a třetí, rozhodující? Po dalším přesném úderu na spodek, tentokrát krásným předním direktem mezi ruce.

„Boxovat jsem se snažil dneska v ringu jen já. Postupně se mi povedlo najít jeho slabinu – vlevo pod jeho přední rukou. Agnew není bojovník, je to jen boxer. Je možná chytrý, snažil se mě unavit, ale já bych byl schopen ho bít klidně i těch dvanáct kol," nešetřil po zápase sebevědomím ruský „Krusher".

Slovní perličku, která se stala okamžitě hitem sociálních sítí si ale nechal až do další věty. „Nechci dneska mluvit o Adonisi Stevensonovi. Adonis Stevenson je jen kus sračky. O, omlouvám se za svojí angličtinu," rozesmál komentátora HBO Maxe Kellermana i fanoušky v hlavě Kovaljov, který si se zápasu odnesl roztržená obě obočí. První po úderu hlavou Agnewa ve čtvrtém kole, druhé po úderu ramenem v rundě páté.

Dulorme (vlevo) a MayfieldDulorme (vlevo) a MayfieldOtázkou je, kdo se postaví Kovaljovovi nyní. HBO již měla připravený megašlágr mezi ním a Adonisem Stevensonem, ten ale podepsal v tomto týdnu lukrativní smlouvu s konkurenčním Showtimem a dohoda tím padla. Dle mnohých tak kanadský „Superman" učinil proto, aby se právě ruského sokovi vyhnul a raději si to rozdá s vítězem dubnového souboje Hopkins-Šumenov, pokud sám následně porazí Poláka Andrzeje Fonfaru.

Ve druhém televizním souboji ukázal Portoričan Thomas Dulorme (21-1), že je zpět ve formě, když v ne úplně pohledné bitvě porazil jasně 3-0 na body Američana Karima Mayfielda (18-1-1), se kterým se stihl poprat na pátečním vážení a kterému uštědřil během souboje dva nepříjemné údery pod pás.

„Chceme aby Thomas bojoval o titul mistra světa," pronesl na adresu nového Severoamerického šampióna IBF v lehké velterové váze jeho manažer Gary Shaw. Je velmi pravděpodobné, že se mu přání vyplní. Poslední držitelé tohoto titulu vždy souboje o pás světového šampióna následně dočkali.

„Čeká nás ale ještě hodně práce, trénovali jsme spolu zatím jen tři měsíce," přidal se nový kouč Dulorma Robert García, který byl vyhlášen ESPN trenérem roku 2012. „Snažil jsem se bojovat, chodit mu na tělo, ale on byl dneska lepší a já před ním smekám. Údery pod pás mne trochu bolí i teď, ale určitě se na ně nechci vymlouvat," zakopal po zápase válečnou sekeru sportovním uznáním kvalit soupeře poražený Mayfield.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze