Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Australský 'Hornet' dolétal. Horn dostal devítikolové bití, Crawford pokořil třetí váhu

Crawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank BoxingCrawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank BoxingLAS VEGAS – Ve slavné MGM Grand ovládl duel o titul WBO ve velterové váze Američan Terence Crawford (34-0, 23 KO), který nedal téměř žádnou šanci obhájci, Australanu Jeffu Hornovi (18-1-1, 12 KO).

„Ne, rozhodně nevypadal jako menší chlap,“ hlesl zklamaný třicetiletý bývalý učitel a olympionik z Londýna 2012 krátce po zápase. A nejspíše mu v tu chvíli ještě pořádně hučelo v hlavě.

VÍCE K ZÁPASU CRAWFORD VS. HORN:

Během necelých devíti kol totiž nakoupil od Crawforda obrovskou nálož úderů. Snad jen v prvním kole si mohli fanoušci bijce přezdívaného „Hornet“ – a nebylo jich v městě hříchu málo –, že má jejich oblíbenec nějakou šanci na úspěch.

Od druhého kola šlo o jednoznačnou záležitost. Už ve třetím dějství rozjel americký ranař své tvrdé údery, kterými několikrát šampiona těžce otřásl. Ten ale první nápor ustál.

Jenže vysoká škola boxu a bití pokračovalo dál. Opět v otočeném gardu boxující Crawford šel za svým přesně tak, jak velí jeho přezdívka „Lovec“. Mimochodem, otočením gardu proti Hornovi, který dlouhodobě trénuje s levorukým krajanem Liamem Parem, je důkaz jeho sebevědomí.

Přitom ve chvilkách, kdy se vrátil do svého klasického postoje, tak byl pro svého protivníka z druhé strany kontinentu ještě nepříjemnější a tvrdší.

Crawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank BoxingCrawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank Boxing

Crawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank BoxingCrawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank Boxing

Což ostatně ukázal například i v šesté tříminutovce. Právě od ní začal zvyšovat své tempo a v průběhu osmého kola komentátor ESPN Teddy Atlas prohlásil: „Terence si jde po knockoutu. V devátém kole bude konec.“

Opětovně ukázal, jak skvělým prorokem a boxerským expertem je. Opravdu, v devátém dějství poslal Crawford šampiona poprvé do počítání, když ten poprvé nešel v úvodních vteřinách do tlaku, aby následnou nakládačku ukončil pozorný ringový Robert Byrd.

Zatímco maminka rodáka z Omahy v hledišti ukazovala údery, kterými její syn zasypával soupeře, čerstvě šampion tří váhových katerogií si stoupl vedle zbitého Horna a zapózoval směrem k jeho fanouškům a také rohu, ze kterého v průběhu týdne zaznělo nějaké to rýpaní včetně toho, že je Crawford princeznou.

Nyní tato „princezna“ ukázala, že je spíše jedním z králů současného boxerského světa, která si s výhrou vedle pásu domů odnese šek na tři miliony dolarů. Poražený odletí k protinožcům s půl milionem dolarů.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Crawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank BoxingCrawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank Boxing

Crawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank BoxingCrawford vs. Horn / zdroj foto: Top Rank Boxing

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze