Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Až příliš snadná práce: Mayweather si pohrál s Alvarezem!

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather vs. Saul Alvarez / zdroj foto: www.sho.comLAS VEGAS - Kdo se těšil na bitvu století, musí být zklamán. Megašlágr Floyd Mayweather (45-0) vs. Saul Alvarez (42-1-1) o pozici světového boxera číslo jedna se změnil po úvodních dvou kolech v jednoznačnou záležitost. I když bodová C.J.Rossová, který podepsaná pod skandální verdikt duelu Bradley-Pacquiao, opět "zazářila", když viděla zápas na remízu. Zbylí dva bodoví ale naštěstí zjednali verdikty 116-112 a 117-111 pro Mayweathera nápravu...

Malé divadlo za hodně peněz? To by bylo asi příliš kruté označení, přesto asi mnozí od hlavního taháku dnešní noci a možná nejbohatšího duelu všech dob čekali více. Alvarez se po oťukávacím prvním kole v tom druhém mírně osmělil a ukázal svůj nesporný talent, jenže zhruba od čtvrtého dějství si začal Mayweather dělat v ringu, co chtěl.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jeho oči, dynamika, rychlost, to vše opět ukázal v plné nahotě a i jeho nejzarytější odpůrce musel uznat: JE NEJLEPŠÍ. Alvarez měl velké problémy se dostat přes přední ruku svého soupeře, naopak kdykoliv si bijec s přezdívkou "Money" usmyslel a zaútočil, tak se trefil přesně. Především jeho zadní cross několikrát s klidem dopadl až na bradu mladého Mexičana, se kterým ale více otřásl v polovině zápasu parádní zvedák z pravé Mayweatherovy ruky.

POZÁPASOVÉ OHLASY+STATISTIKY

Mayweather a Bieber / zdroj foto: www.sho.comFloyd Mayweather: "Po prvním kole jsem si sedl do rohu a jen poslouchal svého otce. Měl skvělý bojový plán a ten vyšel bezezbytku. Alvarez byl hodně, hodně těžkým soupeřem, je to velký bojovník... Když jsem se ráno probudil, vážil jsem 146 liber (na vážení měl 150,5), takže jsem zavolal svého kuchaře, abych se najedl, ale tak, aby to neovlivnilo výkon... Co se týče bodových rozhodčích, k tomu není třeba se příliš vyjadřovat, protože to neovlivním."

Saul Alvarez / zdroj foto: www.sho.comSaul Alvarez: "Není pochyb o tom, jak je to skvělý a inteligentní bojovník. Nebylo bohužel pochyb o tom, kdo tenhle zápas vyhrál. Nevěděl jsem si rady s tím, jak se k němu dostat... Není ostudou přiznat, že jsem byl postupně hodně frustrovaný, on je vážně skvělý bojovník. Na druhou stranu i on často minul, respektive hodně jeho úderů šlo do mého krytu."

Mayweather vs. Alvarez / zdroj foto: www.sho.comZápasová čísla:
- Mayweather vydělal zhruba 42 milionů dolarů, díky televizním právům by se měl dostat přes 60 milionů
- Alvarez pak 12,5 milionů, dle některých zdrojů měl garantovaných "jen" pět
- Galavečer by měl s přehledem vydělat více jak 120 milionů dolarů; jen v Mexiku jej mělo sledovat více jak 70 milionů lidí; nejdražší vstupenky do arény stály 29 tisíc dolarů
- Mayweather 232krát z 505 úderů, Alvarez jen 117krát z 526 ran.

Od osmého kola se pokusil Alvarez vsadit vše na ofenzivu, začal protivníka po ringu doslova nahánět, jenže to byla jen a pouze voda na mlýn šestatřicetiletého vládce světového boxu. Ač měl být Alvarez jeho nejtěžším soupeřem po návratu do ringu v roce 2009, před zraky světových hvězd Michaela Phelpse, Denzela Washingtona, Jacka Nicholsona, Julia Cesara Chaveze sr. a dalších, Mayweather paradoxně dominoval daleko výrazněji než proti Guerrerovi či Cottovi.

Nejvýraznějšími pasážemi třiadvacetiletého mexického talentu, který si zápasem vydělal minimálně 12,5 milionů dolarů (Mayweather vyinkasuje bez televizních práv 41,5 milionů dolarů), tak byly jen dva nesportovní momenty po klinčích, když se po prvním z nich ve čtvrtém kole svému soupeři, který mu nabídl pravici, odmítl omluvit - nejspíše poučen "omlouvacím rituálem" Victora Ortize, který za to v duelu s Mayweatherem zaplatil knockoutem - pravděpodobněji ale kvůli frustraci, kterou ostatně po zápase sám přiznal.

To Mayweather rozdával úsměvy na všechny strany, v jedenáctém kole si dovolil místo sledování soupeře se s úsměvem dívat na roztančené provazy po jednom z mnoha nepřesných Alvarezových úderů, aby následně poslední dějství sám doslova "protančil", za což poprvé a naposledy v zápase sklidil bučení publika.

Snad v jediném okamžiku se Mayweatherovi jeho bílé zuby zase schovaly a to když spírk Jimmy Lennon oznámil, že bodoví dospěli k nejednotnému verdiktu. C.J.Ross totiž viděl - asi jako jediný - zápas jako remízový! Že to byl úlet potvrdil i nechápavý výraz Alvareze, na kterého v tu chvíli zamířila televizní kamera. Zbylí dva bodoví ale viděli správně triumf Mayweathera v poměru 116-112 a 117-111 (stejný verdikt jako redakce Profiboxing.cz).

Jistě není bez zajímavosti, že právě výše zmíněná Rossová uletěla před více jak rokem, když byla jednou ze dvou bodových, kteří svými verdikty rozhodli o vítězství Timothyho Bradleyho nad Mannym Pacquiaem, které následně zpochybnila i organizace WBO. Proč ale i nadále vlastní tato rozhodčí licenci státu Nevada, zůstává otázkou (respektive je to jasné a zkorumpované).

Bude jistě zajímavé, kdo se nyní Mayweatherovi postaví. Často zmiňovaný Lucas Martin Matthysse totiž prohrál s Dannym Garcíou a tento zápas tak nepříchází v úvahu, v případě dominantního výkonu nad Brandonem Riosem se nabízí dlouho očekávaný šlágr s Mannym Pacquiaem. Dalšími variantami je právě zmíněný García či vládce střední váhy Martinez...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY CELÉHO GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Mayweather vs. Alvarez / zdroj foto: www.sho.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze