Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bellew vs. Cleverly: velká britská noc, kterou zkazili hrozní sudí!

  • Napsal Antonín Vavrda

Bellew bije Cleverlyho / zdroj foto: Daily MailBellew bije Cleverlyho / zdroj foto: Daily MailLIVERPOOL – Tony Bellew (23-1-2) má svojí odplatu! V parádní bitvě o pozici oficiálního vyzývatele šampiona WBO v křížové váze Marka Hucka porazil před domácími fanoušky velšského rivala Nathana Cleverlyho (28-2). Nejen tento duel ale pokazili nepřesní ostrovní rozhodčí. A to jak v ringu, tak na bodech...

Slibovali si všechno možné, nakonec se ale v ringu odehrála – až na dva nepříjemné lokty ze strany Bellew – férová a čistá bitva dvou ostrovních boxerů, kteří se marně touží po polotěžké váze prosadit o divizi výše.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Vyrovnaná první polovina eliminačního duelu mezi Bellewem a Cleverlym nabídla agresivitu, leč také nepřesnost, prvně jmenovaného a slušný pohyb po ringu a přední ruku druhého. Velšský bijec, kterého zpod ringu pozorně sledoval jeho slavný krajan a ochránce Joe Calzaghe, měl lepší sedmé i osmé dějství, jenže nadějně rozjetou bitvu v závěru ztratil.

Od devátého pokračování souboje se totiž nechal zatlačit do provazů, kde sice velmi slušně pracoval tělem, ale sem tam chytil tvrdý úder Bellewa a sám de facto v poslední třetině duelu nenabídl absolutně nic. „Vůbec bych se nedivil, kdyby to sudí stopnul," napsal na twitter Dan Rafael.

Cleverly vs. BellewCleverly vs. BellewTakovou botu si sice ringový nedovolil, zdárně jej ale zastoupil jeden z trojlístku bodových. O tom, že liverpoolskou odvetu za tři roky starou bitvu, kterou opanoval hostující „Clev", vyhraje tentokrát domácí „Bombarďák" nepochyboval nikdo. Ovšem – první z bodových označil verdiktem 115-113 za vítěze Cleverlyho. Další dva sice jeho slepotu napravili díky výsledkům 116-112 a 115-113 pro Bellewa, zbytečnou pachuť ale už nesmazali.

„Je to ostuda. Ten rozhodčí by se měl stydět," rozzlobil verdikt Split decision (2-1) Rafaela, ke kterému se přidávali na sociálních sítích i další. Srovnání zápasové bilance na 1-1 ale zároveň přece jen uklidnilo vášně mezi oběma kohouty, kteří společně absolvovali pozápasový rozhovor pro Sky Sports přímo v ringu.

„Řekli jsme si spoustu věcí, ale dnes večer se všechno vyřešilo. Utkal jsem se v ringu s velkým sportovcem, který má hodně odolnou a tvrdou bradu. Řekněme, že si vysloužil můj respekt," pronesl nejprve vítězný Bellew, kterého pozorně sledovali fotbalisté Darren Bent a Mario Balotelli, italský to výrostek hájící barvy liverpoolského FC. Mimochodem sám Bellew je velkým fanouškem konkurečního Evertonu.

„Byl to velký souboj, stejně jako prve. Myslím, že jsem ukázal to nejlepší možné, ve druhé polovině souboje se ale projevila jeho váhová a silová převaha. Možná to byl náš poslední duel, pokud bychom si to ale mohli rozdat ještě jednou a tentokrát u mne doma v Cardiffu, byl bych moc rád," řekl Cleverly.

„Pokud můžeme zaplnit Millenium Stadium u něj doma, tak pojďme do toho," nenechal výzvu bez reakce Bellew. Oba se ale shodli na tom, že přednost nyní dostane souboj liverpoolského bojovníka se šampionem WBO Markem Huckem, který byl taktéž v hledišti. Uvidíme, jestli budou muset fanoušci čekat na jejich třetí setkání dalších 1134 dnů, které uběhly mezi prvním a dnešním soubojem.

Bellew slavíBellew slavíJe otázkou, jestli na něj ale vůbec dojde. Cleverly toho v ringu příliš neukázal a potvrdilo se, že je na křížovou váhu – respektive její špičku – fyzicky slabý, spolukomentátor dnešního večera Carl Froch mu přímo doporučil ukončit kariéru. A nebyl jediný.

Podobně jako Cleverly mírně zklamal také Frochův poslední soupeř George Groves (21-2), který se trápil s průměrným Američanem Denisem Douglinem (17-4) sedm kol, než jej poslal k zemi. Sám měl přitom velké problémy především ve třetím dějství. Douglin, kterého trénuje jeho maminka, toho ale nedokázal využít a na senzační triumf nakonec nedosáhl.

Výsledkově a i výkonnostně se daleko více dařilo Grovesovým krajanům Scottu Quiggovi (30-2-0), Callumu Smithovi (15-0) a Jamesi DeGalovi (20-1). Prvně jmenovaný uhájil ve dvanáctikolovém souboji titul mistra světa WBA v super bantamové váze proti nepříjemnému Japonci Hidenorimu Otakemu (22-1-4), druhý si pak hladce poradil v souboji super střední váhy s Černohorcem Nikolou Sjeklocou (28-3).

Stejně jako v případě zápasu Joshua vs. Sprott (VÍCE ZDE) a Bellewa s Cleverlym se příliš nevyznamenal ringový v souboji mezi výše zmíněným DeGalem a Mexičanem Markem Antoniem Peribanem (20-1-3). Zámořský bojovník sice šel v úvodu třetího kola po tvrdé levé DeGaleho k zemi, ringový ale ani nezačal počítat a zápas hodně zbytečně a předčasně ukončil.

Vítězný Brit následně v ringu opět vyzval Frocha, který toto nechal více-méně bez reakce. Daleko reálnější je, že by si DeGale v příštím roce střihl odvetu s Grovesem a pokud by v ní uspěl, tak by se mohl následně postavit právě „Kobře" z Nottinghamu.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze