Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bouře nad Las Vegas: Rios vyhrál nad Chavesem díky sporné diskvalifikaci

  • Napsal Antonín Vavrda

Rios vs. Chaves / zdroj foto: Top RankRios vs. Chaves / zdroj foto: Top RankLAS VEGAS – Boxerský svět má opět o čem mluvit. Američan Brandon Rios (32-1-2) porazil v hlavním zápase večera z arény Cosmopolitan of Las Vegas nad Argentincem Diegem Gabrielem Chavesem (23-2) až díky sporné diskvalifikaci Jihoameričana.

Tohle nebyl týden, o kterém by chtěl někdy osmadvacetiletý Argentinec vyprávět svým vnoučatům. Nejprve nebylo kvůli problémům lasvegaských úřadů vůbec jasné, zda-li se k souboji s Brandonem Riosem z vlasti vydá, jelikož zkolaboval místní systém pro udělování víz. Nakonec pomohl až zásah senátora Harryho Reida.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Po technice si pak na něj tak trochu zasedl jindy velmi přesný ringový Vic Draculich. V očekávané přetlačované a hospodské rvačce jej veřejně napomínal poprvé už ve třetím kole. Údajně za držení, to bylo ale více než sporné.

Jako kdyby si to vysoký sudí uvědomil, následně v rundě páté pro změnu zbytečně přísně napomínal také Riose. Draculich pověstný „den blbec", kterým akorád vyostřil atmosféru v ringu, završil v osmém a devátém dějství.

Nejprve opět veřejně napomínal Argentince, následně odpustil jasný atak hlavou Riosovi, stejně tak Chavesovi zbytečné stržení soupeře v kole devátém. Následně vzájemné přetahování ale vyhodnotil jako držení ze strany jihoamerického boxera a bylo po zápase – třetí veřejné napomínání je automatická diskvalifikace.

Místo toho, aby se posléze snesl hněv z rohu Chavese na ringového, začali se jeho trenéři hádat s Riosem. A ten věren své horkokrevné pověsti neměl daleko pokračovat v zápase ovšem proti jinému soupeři. „Byl to hodně špinavý souboj, on bojuje hodně špinavě," vzkázal následně do rohu vítěze naštvaný Argentinec.

„Chceš-li bojovat, pojď bojovat. Ale bojuj čistě," kontroval stejně starý Rios přezdívaný „Bam-Bam". Ten nakonec vítězství díky diskvalifikaci ani neslavil. Možná totiž dobře věděl, že mu dělal soupeř větší problémy, než sám čekal. Po osmi kolech vedl Chaves těsně 2-1 na body (dvakrát 75-74, jednou 74-75).

Mohl přitom vést ještě více, byl totiž aktivnější, i dle zápasových statistik přesnější, než slavnější protivník, který se vracel po dvou nepříjemných porážkách od Mika Alvarada a Mannyho Pacquiaa. A jako by ho vědomí toho, že nesmí prohrát potřetí v řadě svazovalo a znervózňovalo a první polovinu zápasu marně hledal rytmus. V té druhé ho sice našel, leč ta už se do konce nedoboxovala...

Dá se říct, že tento zápas jen dokumentoval hlavní program celého galavečera. Ani předchozí zápas – o titul mistra světa WBA v lehkém velteru – se totiž neobešel bez kontroverze. Extrémně vyrovnanou bitvu vítězného obhájce Jessieho Vargase (25-0) s Antonem Novikovem (29-1) viděli bodoví následovně: 118-111, 118-111, 117-111.

Televize HBO nabodovala zápas 115-113, Profiboxing.cz jej viděl jako remízový 114-114 a podobně viděli souboj i další experti. Reportáž Boxingscene.com pak byla na twitteru výmluvná: parádní bitvu znehodnotili svým verdiktem páni na bodech.

O tomto galavečeru se tak bude jistě ještě hodně dlouho mluvit, bohužel pro pořádající Top Rank a HBO v trochu jiném duchu, než by si mocní přáli.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze