Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Braekhusová dál vládne ženskému boxu, Siprošvili knockoutován

  • Napsal Antonín Vavrda

Masternak vs. Siprošvili / zdroj foto: Nordic Fight NightMasternak vs. Siprošvili / zdroj foto: Nordic Fight NightFREDERIKSHAVEN – Bez překvapení proběhl další galavečer pod hlavičkou Nordic Fight Night, jehož hlavním vrcholem byl souboj o pozici nejlepší boxerky světa mezi Cecilií Braekhusovou (24-0) a Miriam Lamarovou (22-4). Ten ovládla jednoznačně na body prvně jmenovaná.

Tři tituly mistry světa WBA, WBC a WBO ve velterové váze má stále stejnou majitelku. Norská „královna" Cecilia Braekhusová mohla i po souboji s Miriam Lamarovou ukázat světu svůj krásný úsměv, devětatřicetiletá francouzská veteránka totiž neměla naprosto nárok.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V polovině zápasu ji Braekhusová poslala dokonce do downu a přestože jej Lamarová „rozchodila", byla ráda, že nakonec dokončila zápas na body. Rvavý styl Francouzky sice v úvodu norské bojovnici příliš nesvědčil, jenže s postupem času na něj našla odpověď a druhá polovina duelu byla pevně v její režii. Jasné vítězství 3-0 na body budiž toho důkazem. Otázkou je, kdo se Braekhusové postaví nyní, seriózní soupeřky totiž tak trochu chybí.

Skoglund vs. Rodriguez / zdroj foto: Nordic Fight NightSkoglund vs. Rodriguez / zdroj foto: Nordic Fight NightNa brutální knockout dosáhl naopak v boji o titul Evropské unie v polotěžké váze Erik Skoglund (19-0), který rozbil svého soupeře Adasata Rodrigueze (9-1-3), že ten se sice dočkal dvanáctého kola, závěrečného gongu ale nikoliv. Duel měl hodně divnou dohru, jelikož Rodriguez přišel do ringu jen se svým koučem, který neměl žádné pořádné lékařské vybavení a tak nebylo čím po zápase ošetřit jeho svěřence, ze kterého doslova stříkala krev.

Sice ne tak brutálně, přesto také na zemi skončil po zranění Michala Dufka jediný český zástupce na galavečeru – Gruzínec Sandro Siprošvili (27-18). Tenhle bijec žijící dlouhodobě v Praze a patřící do tréninkové skupiny Médea Boxing Teamu totiž padl k zemi ve čtvrtém kole souboje s Polákem Mateuszem Masternakem (30-1).

Braekhusová vs. Lamarová / zdroj foto: Nordic Fight NightBraekhusová vs. Lamarová / zdroj foto: Nordic Fight NightTen tak dokázal, že je po loňské překvapivé porážce od Grigorije Drozda a ztrátě titulu mistra Evropy v křížové váze opět zpět ve formě. A také to, že jeho souboj s ruským tvrďákem prostě a jednoduše ovlivnilo brzké zranění levého obočí, když většinu zápasu šestadvacetiletý Polák na jedno oko skrze krev neviděl.

Uvidíme, jestli si tenhle bezesporu talentovaný a tvrdý Polák vybere do dalšího zápasu ještě někoho ze „slabších" soupeřů, nebo se pokusí opětovně zaútočit na velké tituly. Pro vycházející hvězdičku německé stáje Sauerland Event se nabízí možností hned několik...

Jak již bylo napsáno výše, ani zbylé souboje galavečera nepřinesly překvapivé výsledky, naopak dánské fanoušky jejich často mladí, nastupující hrdinové potěšili tvrdými knockouty.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze