Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Budou už Britové mlčet? Abraham i podruhé porazil Smitha, slaví i Price

  • Napsal Antonín Vavrda

Abraham vs. Smith / zdroj foto: SauerlandBERLÍN – Německý král super střední váhy Arthur Abraham (42-2) porazil v berlínské O2 Aréně před více jak osmi tisíci fanoušky Brita Paula Smitha (35-5) a obhájil tak svůj titul mistra světa WBO v této divizi.

Ten duel si doslova vyhádal. On i britská média, když pro mnohé nepochopitelně tvrdili, že první duel „Král Artuš" vyhrát neměl. A tak proti sobě stanuli podruhé, aby se potvrdilo, že výsledek zářijového souboje byl správný.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Abraham vstoupil do odvety aktivněji, než je pro něj zvykem a už v prvním kole se snažil diktovat tempo boje. Dá se říct, že až na výjimky se následujících jedenáct dějství odehrávalo dle naprosto shodného scénáře.

Abraham vs. Smith / zdroj foto: SauerlandOstrovní bijec podporovaný více jak třemi tisícovkami hrdel svých krajanů tančil kolem domácího obhájce, snažil se variovat útoky, jenže často trefoval jen jeho kryt, naopak sám inkasoval jako z Abrahamovy přední ruky, tak z jeho až nezvykle dlouhých kombinací. Smith se sice ani jednou neocitl ve vážnějších problémech, ovšem zároveň ani jednou blízko triumfu.

To ostatně uznal i Jimmy Watts – expert britské televize Sky. Ten obodoval zápas po dvanáctém, hodně akčním kole z obou stran, 117-111 pro Abrahama a tímto verdiktem se shodl s dvěma ze tří oficiálních bodových souboje. Ten poslední jej viděl 116-112, pochopitelně opět pro pětatřicetiletého Němce.

Abraham vs. Smith / zdroj foto: Sauerland„Soupeř bojoval tvrdě, má můj respekt. Toto vítězství je pro celý můj tým. Co bude dál? Robert Stieglitz, nebo Felix Sturm. Uvidíme, jak se promotéři rozhodnout," řekl po zápase novopečený šampion, který přišel do ringu ve smokingu coby připomínku svých pátečních narozenin.

V dalších duelech v německé metropoli slavili až na jednu výjimku triumf všichni domácí favorité. Zaváhal pouze Enrico Kölling (16-1), který ve dvanáctikolové bitvě o Interkontinentální titul WBA v polotěžké váze nestačil na Itala Mirka Ricciho (14-2). Ten vyhrál překvapivě hladce 3-0 na body (dvakrát 116-112 a 117-112).

Z výhry se naopak radoval britský obr v domácích barvách Sauerlandu David Price (19-2). Ten dokázal knockoutovat v šestém kole Brazilce Irineua Beata Costu Juniora (16-3) přestože pět dějství boxoval s dost zataženou ruční brzdou a protivníka rozbíjel hodně postupně. Jakmile jej ale chytil předním hákem a poslal do prvního downu, svoji práci následně rychle dokončil.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze