Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čagajev znovu šampionem. Ze zápasu s Oquendem ale bolely oči!

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruslan Čagajev slaví / zdroj foto: Championat.comRuslan Čagajev slaví / zdroj foto: Championat.comGROZNIJ - Uzbecký rváč Ruslan Čagajev (33-1-2) opět získal volný titul WBA v těžké váze, když v čečenské metropoli Grozném porazil 2-0 na body Portoričana žijícího v Chicagu Frese Oquenda (37-8). Jejich duel ale rozhodně 30 tisíc fanoušků v aréně a miliony po celém světě rozhodně nenadchl...

Hodně těžký zápas, především po psychické stránce mají za sebou uzbecký národní hrdina a portorický bijec, který ani třetí šanci vybojovat titul mistra světa nedotáhl do úspěšného konce. Jenže může se tomu někdo divit?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jednačtyřicetiletý Oquendo byl ještě v pátek po poledni místního času v Chicagu, odkud normálním letem odcestoval do Varšavy, kde naskočil do tryskáče Ramzana Kadyrova a zamířil do čečenské metropole, kde na něj čekal soupeř a legendární spíkr Michael Buffer.

V ringu to podle toho vypadalo. Proti obtloustlému Čagajevovi, který tahá proti svým nejlepším létům 10 kilogramů i centimetrů kolem pasu navíc, sice předvedl slušné taneční první kolo, jenže v dalším průběhu to byl box jen pro silné povahy.

Tszyu, Haye a Holyfield v GroznémTszyu, Haye a Holyfield v GroznémUzbeckému bijci, kterému zahráli ruskou hymnu, což jej dvakrát nepotěšilo, to směrem dopředu nešlo a nic na tom nezměnila ani ve druhé polovině de facto permanentní domluva Kadyrova, který do zápasu ve své zemi investoval desítky milionů dolarů.

Oquendo měl Čagajeva nalomeného v polovině zápasu, jenže se mu nepovedlo z tlaku nic vytěžit. A to přesto, že soupeři otevřel levé obočí. Pětatřicetiletý přemožitel obrovitého Nikolaje Valujeva nakonec dotáhl své snažení do úspěšného konce a poté, co jej Buffer označil za vítěze verdiktem 114-114, 115-113 a 115-113 (Profiboxing.cz nabodoval 116-113), mohl začít slavit v náruči Kadyrova.

Nového šampionovi tleskali kromě 30 tisíc fanoušků Ahmat Aréně mimo jiné přímo v ringu Timur Ibragimov, Evander Holyfield, David Haye (ten si stihl o víkendu prohlédnout i Moskvu) a Marco Huck. Posledně dva jmenovaní by se pak klidně mohli stát dalšími Čagajevovými soupeři.

Anebo také Shannon Briggs, či Alexander Povětkin, jehož manažer Andrej Rjabinskij seděl během zápasu po boku Kadyrova. Tak, či onak, uzbeckého bijce čeká ještě hodně tvrdé práce. Podobný výkon by totiž s největší pravděpodobností ani na jednoho z výše jmenovaných nestačil.

V dalších titulových zápasech se v daleko lepším světle předvedli vracejícího se Němec Edmund Gerber (24-2) a Kubánec Juan Carlos Gomez (55-3). Prvně jmenovaný získal volný Mezinárodní stříbrný pás WBC v těžké váze po dvoukolové demolici Mexičana Vicenta Sandeze (13-4), druhý si pak v pěti kolech souboje o Mezinárodní pás WBA v křížové divizi poradil s dosud neporaženým bosenským bijcem Goranem Deličem (24-1).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY Z GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze