Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Charr touží po Kličkovi, Zimnoch zbil Binkowského a hádal se se Szpilkou

  • Napsal Antonín Vavrda

Zimnoch vs. Binkowski / zdroj foto: www.polsatsport.plZimnoch vs. Binkowski / zdroj foto: www.polsatsport.plPRAHA - Zajímavou noc nadějí těžké váhy viděli fanoušci v sobotu po celém světě. Nejvíce sledovaní byli pochopitelně Manuel Charr (25-1) a Krzysztof Zimnoch (17-1-0). Oba dva své duely zvládli, velký dojem ale neudělali...

LIPSKO, NĚMECKO:

Manuel Charr (25-1) vs. Denis Bakchtov (36-9)

Proti ruskému veteránovi, který navíc neboxoval téměř rok, byl Charr jasným favoritem. Němec s libanonskými a syrskými kořeny ale předvedl více před zápasem ve své šatně a při nástupu, než posléze v ringu, kde na něj Bakchtov čekal snad čtvrt hodiny.

Ruský bijec vstoupil do zápasu hodně aktivně, snažil se otevírat obranu favorita zvedáky a háky a přestože se několikrát Charrovi hlava na krku pěkně zatočila, výrazněji s ním Bakchtov neotřásl. "Diamantový chlapec" se ale více snažil dělat dojem na fanoušky a diváky, jelikož se před kamery státní televize objevil poprvé od zápasu s Vitalijem Kličkem, než boxovat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Přitom pokaždé, když rozjel své tvrdé kombinace, měl Bakchtov velké problémy je ustát, jenže Charr jako kdyby se shlédl v tolik kritizovaných ukrajinských sourozencích, že soupeře ne a ne dorazit. Ten nakonec zápas "zabalil" sám na začátku šestého kvůli nejspíše zlomené pravé ruce.

"Poprvé mne Vitalij neporazil, chci odvetu, zasloužím si jí," prohlásil po zápase Charr ověšený svými pěti lokálními tituly organizace WBC, kterému mu musela pomoct odnést z ringu i jeho přítelkyně. Zda se ale Charr svého vytouženého duelu dočká, či nikoliv, to je zatím ve hvězdách. Spíše to vypadá dle toho, že se představil na galavečeru SES Boxing, že by se na začátku příštího roku mohl utkat s jedním z dvojice Francesco Pianeta, Michael Wallisch.

WIELICZKA, POLSKO:

Krzysztof Zimnoch (17-1-0) vs. Art Binkowski (16-3-4)

Očekávaný vrchol galavečera v Polsku přinesl sice otevřenou bitvu, ovšem ne příliš pohledný box. Osmatřicetiletý Binkowski, který před návratem do ringu loni na podzim pět let neboxoval, byl v ringu Zimnochovi více boxovacím pytlem, než seriózním soupeřem.

Zimnoch měl celý zápas jasně ve své režii, ke své smůle ale nedokázal Binkowského knockoutovat a znovu podpořil své kritiky ve tvrzeních, že jeho údery postrádají na těžkou váhu potřebnou tvrdost. Přestože Binkowski po zápase zvedal ruce a po vyhlášení triumfu svého soupeře chtěl demonstrativně a zklamaně opustit ring, o vítězství Zimnocha nemohlo být pochyb.

Ten si to přímo z ringu ještě slovně "rozdal" se svým věčným rivalem Arturem Szpilkou, na jejiž souboj se těší celé Polsko. Oba vzájemný duel následně nevyloučili, Szpilka navíc prohlásil, že kromě Zimnocha má ve hledáčku ještě Steva Cunninghama, Tomasze Adamka a Mariusze Wacha.

"Jejich zápas? Viděl bych ho 50 na 50. Myslím, že Zimnoch už by do podobného duelu měl jít a ne si vybírat staré soupeře jako jsem já nebo McCall. Myslím, že jsem byl blízko výhře před limitem, jeho taktika a údery na mne neplatily, jsem v pohodě. Jestli má na to, aby patřil mezi nejlepších deset v těžké váze? Ne," dodal po zápase Binkowski, který si zahrál například i ve filmu Cinderella Man (Těžká váha) s Russellem Crowem.

"Chtěl jsem ho ztrestat za ty jeho kecy a pomluvy před zápasem. Měl jsem v plánu jej knockotouvat, bohužel to ale nevyšlo. Jsem připraven na Szpilku, stačí mi tři měsíce tréninku," pronesl po zápase vítězný boxer, kterého skutečně více zajímá jeho mladý krajan než dnešní soupeř.

SOMME, FRANCIE:

Johann Duhaupas (30-1) vs. Jarno Rosberg (14-1)

Zajímavý zápas stranou pozornosti se uskutečnil ve Francii, kde si to méně prestižnější titul, ovšem stále mezinárodní pás, EBU-EU (Evropské unie) rozdali domácí obr Duhaupas a neporažený, stejně urostlý finský bijec se slavným jménem Rosberg.

Návrat do ringu po více jak roce ale finskému pořízkovi vůbec nevyšel. Domácí miláček poslal svého soupeře poprvé do počítání již ve třetím kole a v tom čtvrtém čistým KO zápas ukončil definitivně. Kolem pasu si tak připnul titul, který v minulosti drželi například Robert Helenius, Michael Sprott, či Francesco Pianeta.

DENVER, USA:

Donovan Dennis (7-0) vs. Hugo Arceo (4-1-1)

Ve slibně rozjeté kariéře mezi profesionály pokračuje i jedenáctinásobný mistr státu Iowa a stříbrný z národního šampionátu Golden Gloves z roku 2011 Donovan Dennis. Šestadvacetiletý vytáhlý bijec si připsal během dvou let na konto již sedmé vítězství a z toho šesté před limitem, když si v předprogramu zápasu Mike Alvarado-Ruslan Provodnikov s přehledem ve třech kolech poradil s Hugem Arceem. Jistě bude zajímavé sledovat, jak se mu bude dařit v dalších duelech již v případně s těžšími protivníky.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze