Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Co ty na to Kličko? Zraněný Mago padl s Perezem až na body

  • Napsal Antonín Vavrda

Magomed Abdusalamov vs. Mike Perez / zdroj foto: Sports YahooMagomed Abdusalamov vs. Mike Perez / zdroj foto: Sports YahooNEW YORK – Fantastické bitvy předvedlo fanouškům za oceánem kvarteto Mike Perez (20-0), Magomed Abdusalamov (18-1), Ola Afolabi (20-4-3) a Lukasz Janik (26-2). Bitvy, o kterých se bude ještě dlouho mluvit...

Brit s nigerijskými kořeny – Afolabi – se vrátil do ringu po završení neúspěšné trilogie s Němcem Markem Huckem a opět ukázal svůj obvyklý standard. Janika postupně rozebíral, ničil, vyměnil si s ním spoustu čistých úderů, k zemi sám, ani soupeře ale poslat nedokázal.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Polák, pro kterého byl ex-mistr světa v křížové divizi největším soupeřem dosavadní kariéry, končil zápas s velkým cutem nad levým okem a značně vyčerpán. A nejen proto zaslouženě padl na body, i když jak už to v případě Afolabiho bývá, jednoznačné to nebylo (114-114, 115-113, 117-111). Titul mistra světa méně prestižní organizace IBO tak má nově majitele ve třiatřicetiletém Afolabim, který by ale rád opět brzo bojoval o některý z titulů top organizací.

Afolabi vs. Janik / zdroj foto: Sports YahooAfolabi vs. Janik / zdroj foto: Sports YahooFyzický stav Janika ale nebyl nic, proti tomu, jak vypadali po své desetikolové řeži vítězný Mike Perez a poražený Magomed Abdusalamov. I když v tomto zápase označovat někoho za vítěze a druhého za poraženého, je hodně přísné.

Oba ranaři totiž předvedli před zraky Sergeje Kovaljova, či Vladimira Klička se snoubenkou Hayden Panettierovou možná bitvu desetiletí v těžké váze. Ačkoliv se to příliš nečekalo, přistoupil Kubánec Perez na otevřenou bitvu bez obran a byl v této činnosti ruskému knockoutérovi Abdusalamovi více než vyrovnaným soupeřem.

Také díky dvěma faktorům – ruská mlátička si hned v prvním kole zranila svojí obávanou levačku a dle všeho zbylých devět kol boxovala i se zlomenou čelistí či lícní kostí na levé straně tváře, která mu postupně otekla do hrozivých tvarů a kvůli čemuž mu ve druhé polovině duelu už ani jeho trenéři nevyndavali chránič zubů z pusy.

Slavící Afolabi / zdroj foto: Sports YahooSlavící Afolabi / zdroj foto: Sports Yahoo„V prvním kole jsem si po úderu do jeho hlavy zranil svojí levačku a nemohl jsem ji poté pořádně sevřít v pěst. Ale boj o titul je boj o titul a já dneska stál proti velkému šampiónovi," nechtěl sportovně po zápase svádět bodovou porážku na zranění ruský dvaatřicetiletý tank.

Perez byl v ringu daleko dynamičtější a šikovnější, více úderům protivníka se snažil vyhnout, i přesto chytil několik tvrdých ran, které mu v osmém a devátém kole roztančily nohy. „Stál jsem proti nejtěžšímu soupeři kariéry. Několikrát mne tvrdě trefil, ale já byl schopen pokračovat. Trénoval jsem poprvé pod vedením Abela Sancheze v Big Bearu v Kalifornii a toto je výsledek," dodal o čtyři roky mladší Kubánec.

Ten sice získal do držení Severoamerický titul WBC svého soupeře, obrovské ovace ve stoje ale sklidili od nadšeného publika oba soupeři. Vždyť dohromady rozdali 1474 úderů (812 Perez, 662 Abdusalamov a v 560 případech našli oba cíl (312 ku 248), čímž se v tomto ohledu vyrovnali duelům nižších vah a dali vzpomenout například na otevřené války Brandon Rios-Mike Alvarado I. a II.

Kdo ví, třeba se i v jejich případě dočkáme ještě jednoho vzájemného souboje. Jen málokterý fanoušek by byl ostatně proti...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY Z GALAVEČERA V NEW YORKU NALEZNETE ZDE!

Hernandez (levo) vs. Torres / zdroj foto: Sports YahooHernandez (levo) vs. Torres / zdroj foto: Sports Yahoo

Akbarbajev (vpravo) vs. Clokey / zdroj foto: Sports YahooAkbarbajev (vpravo) vs. Clokey / zdroj foto: Sports Yahoo

Joel Diaz jr. (vlevo) vs. Bryne Green / zdroj foto: Sports YahooJoel Diaz jr. (vlevo) vs. Bryne Green / zdroj foto: Sports Yahoo

Joel Diaz jr. vs. Bryne Green / zdroj foto: Sports YahooJoel Diaz jr. vs. Bryne Green / zdroj foto: Sports Yahoo

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze