Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další skandál? Oprava v ringu a Adamek opět 'porazil' Cunninghama

Tomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internetTomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internetBETHLEHEM - Další zápas, o jehož výsledku se bude dlouho mluvit má za sebou profesionální box. Souboj o titul šampióna těžké váhy organizace IBF pro Severní Ameriku a zároveň o 2. místo na žebříčku této federace mezi Tomaszem Adamkem (48-2) a Stevem Cunninghamem (25-5) vyhrál 2:1 na body prvně jmenovaný.

Původní verdikt zněl remíza, když jeden z rozhodčích dával 115-115, další 115-113 pro Cunninghama a třetí 116-112 pro Adamka. Po vyhlášení od spíkra Michaela Buffera, ale supervizor první verdikt znovu zkontroloval, přepsal na 115-112 a coby vítěz souboje byl k překvapení většiny vyhlášen Bufferem, který si raději nasadil brýle, polský bijec.

Tomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internetTomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internet"Cunningham mne nepřekvapil, jeho údery jsem necítil, jediné, co jsem musel, bylo to, že jsem jej musel honit po provazech," pronesl ještě v ringu obhájce titulu IBF pro Severní Ameriku a nová dvojka této organizace. Podle pravidel by se měl tak nyní utkat o právo vyzvat šampióna Vladimira Klička s Bulharem Kubratem Pulevem.

Podle většiny si tuto poctu měl ale vysloužit přesnější, lépe a častěji trefující Cunningham. Šestatřicetiletý Američan s přezdívkou "USS" se totiž na odvetu za čtyři roky starý prohraný souboj o pás mistra světa IBF ještě v křížové váze připravil perfektně. Narozdíl od jeho soupeře.

Tomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internetTomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internetCunningham pracoval od začátku souboje skvěle na nohou, dobře pracoval tělem a přesnou přední rukou si dokázal držet Adamka od těla. Od čtvrtého kola navíc přidal i přesné údery pravačkou a v závěru pátého kola parádním kontra-zvedákem dokázal otřást sebevědomým polským "Horalem".

Ten se snažil o tlak především v závěrech kol, až na dvě výjimky mu ale scházela přesnost. Do pořádně ostré bitvy se oba bijci pustili až v závěrečných dvou kolech i v těchto byl ale opticky přesnějším a lepším boxerem v ringu Cunningham.

Tomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internetTomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internetPo závěrečném gongu se poté oba bijci začali radovat a podle původních slov legendárního Buffera to skutečně remízou dopadlo. Počáteční rozpaky Cunninghama se po opravě na triumf polského boxera změnily na rozčarování. Oprávněné. Výhru Američana viděli nejen zahraniční komentátoři, ale dokonce i polští fanoušci, kteří v diskuzích na polských webech neskrývali překvapení na verdiktem bodových.

Podle mnohých s podobnou vahou a hlavně výkonem nebude mít ve finálové eliminaci proti Pulevovi absolutně šanci. Zda se jejich prognózy naplní a zda k souboji skutečně dojde, se dozvíme již během pár následujících týdnů.

VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Tomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internetTomas Adamek - Steve Cunningham / zdroj foto: internet

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze