Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Drtivý návrat Pianety, slaví i krásky Hammerová s Kühneovou

  • Napsal Antonín Vavrda

Rozbitý Teuber / zdroj foto: Stream TVRozbitý Teuber / zdroj foto: Stream TVFRANKFURT – Ve velkém stylu se vrátil po jarní těžké porážce od vládce těžké váhy Vladimira Klička (61-3) zpět do ringu italský Němec Francesco Pianeta (29-1-1), který ve dvou kolech totálně rozebral do té doby neporaženého krajana Roberta Teubera (8-1).

„Vyhrát nad takovým jménem jako je Pianeta a udržet si svojí neporazitelnost, to by bylo skvělé, jsem připraven to dokázat," prohlašoval před soubojem o německý titul v těžké váze třicetiletý knockoutér a tvrďák.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pianeta bije Teubera / zdroj foto: Stream TVPianeta bije Teubera / zdroj foto: Stream TVV ringu se ale hrálo od úvodního gongu zcela dle not jeho protivníka. Ten na Teubera vletěl stejně jako v květnu na Klička, jenže zatímco ukrajinský obr si s tím celkem s přehledem dokázal poradit, německý bijec se zabalil do dvojáku a de facto čekal na rychlý konec.

Ten také přišel po 103 vteřinách druhého kola, kdy rozjeté „Italské eso" několikrát chytilo předním hákem svého soupeře a několika tvrdých kombinacích hodil roh Teubera do ringu ručník. Ten se sice chvíli divil a zlobil na svého trenéra, nutno uznat, že jej jeho tým uchránil od daleko většího výprasku.

Christina Hammerová / zdroj foto: Stream TVChristina Hammerová / zdroj foto: Stream TVJeště rychlejší konec nabídl celkem překvapivě i duel německé boxerské princezny a klenotu stáje SES Boxing Christiny Hammerové (16-0). Její mexická soupeřka Carmen Garcíová (10-3) potvrdila, že má v devatenácti letech ještě na čem pracovat, a zápas proti přesnější, silnější a tvrdší šampiónce střední váhy (WBO a WBF) de facto zabalila už po 102 sekundách úvodního dějství.

Hned tři světové pásy – WBF, WBO a WIBF v super pérové váze – byly ve hře v dalším ženském souboji a opět slavila favoritka a stájová parťačka Lukáše Konečného. Zkušený Ramona Kühneová (21-1) si s přehledem poradila s Maďarkou Renatou Dömsödiovou (11-4). Odvetu za loňskou výhru v TKO v 8. kole ukončila tentokrát po jasné převaze již v kole šestém.

Michael Wallisch / zdroj foto: Stream TVMichael Wallisch / zdroj foto: Stream TV„Překvapivý" vývoj měl také duel německého obra a bouřliváka Michaela Wallische (11-0) s krajanem Larsem Buchholzem (24-7). Ten měl být pro 196 centimetrů vysokého pořízka snadným soustem, jenže po jasných úvodních dvou kolech začal proti předpokladům značně kousat a především nakonec otestoval především Wallischovu kondici. Ten sice obstál, ale ukázalo, že má ještě novopečený mistr Německé boxerské federace (BDB) v těžké váze na čem pracovat.

I úvodní tři duely galavečery skončily dle očekávání, menší provokaci si k domácí stáji SES a jejímu talentu křížové divize Dennisi Ronertovi (18-0) neodpustil zkušený Kai Kurzawa (32-4). Ten si nejdříve poradil v boji o německý titul poradil s náhradníkem Marcelem Gottschalkem (9-2-6) jasně 3:0 na body a následně na sebe oblékl tričko s jasným vzkazem původnímu soupeři: „Ronerte, já čekám!".

GALERII Z GALAVEČERA, OHLASY A PŘÍPADNĚ I VIDEA VÁM NABÍDNEME V DALŠÍCH DNECH!

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze