Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dvě rány pro Mayweathera coby manažere, Matthysse opět smolně padl

  • Napsal Antonín Vavrda

García vs. Matthysse / zdroj foto: www.sho.comLAS VEGAS - Očekávané předzápasy hlavního chodu boxerské noci skončily tak trochu mimo očekávání. Mexičan Pablo Cesar Cano konečně protrhl smůlu a po dvou sporných prohrál konečně vyhrál, když porazil na body Ashleyho Theophaneho. Slavil také Carlos Molina, který překvapivě obral o titul mistra světa Isheho Smitha, dalšího ho to člene stáje Mayweather Promotions. Následně s ošklivě zraněným okem prohrál těsně 0:3 na body Lucas Martin Matthysse s nadále neporaženým Dannym Garcíou zápas o pozici jedničky lehkého velteru.

Hned první televizní duel z MGM Grand musel fanoušky boxu potěšit a promotéry tak trochu roztrpčit. Mexický mladík Pablo Cesar Cano (27-1-3) si totiž nedělal příliš hlavu s tím, že má proti sobě tréninkového parťáka a "podřízeného" Floyda Mayweathera - Ashleyho Theophaneho (33-1-6).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O deset let staršího soupeře válcoval po většinu času z deseti vypsaných kol jejich duelu ve velterové váze. Snad jen vyjma menšího zaváhání s polovině duelu, kdy jím Theophane trochu otřásl. Jenže to byla jeho nejsvětlejší chvilka zápasu. Většinou to byl právě on, kdo se potácel na pokraji knockdownu. Ke smůle Cana k němu ale nedošlo a tak se opět musel strachovat u verdiktu bodových.

Cano vs. Theophane / zdroj foto: www.sho.comA oprávněně. První verdikt, který Jimmy Lennon oznámil, byl ten v poměru 96-94 pro Theophaneho a v aréně to jen nesouhlasně zahučelo. Dva se ale již v poměrech 97-93 a 98-92 přiklonili na stranu zaslouženého vítěze zápasu - Cana. Ten si tak po dvou těsných (sporných) porážkách s Mosleym a Malignaggim připsal konečně opět výhru a není vyloučeno, že by si s jedním z výše zmíněných pánů mohl střihnout odvetu.

Ve druhém televizním duelu se proti sobě postavili šampión lehké střední váhy Ishe Smith (25-6) a Carlos Molina (22-2-5). A také tento zápas naplnil očekávání a předpoklady. V bojovně vedeném duelu, ve kterém se sem tam objevila i nějaká ta nečistá technika, měl opticky i fakticky mírně navrch možná trochu překvapivě opět mexický bijec Molina.

Ten se svého prvního duelu o titul mistra světa nezalekl a Smitha, pro kterého to byla první obhajoba titulu po jeho získání nad Corneliem Bundragem, přeboxoval. Také jeho ale trochu napnuli bodoví, kteří viděli zápas následovně: 116-112 a 117-111 pro něj, třetí pak 116-112 pro Smitha. Hrdá Amerika a především promotérská stáje Floyda Mayweathera tak dostala během necelého hodiny dvě těžké rány.

V posledním zápase předprogramu si to pak o dva tituly (WBA Super a WBC) mistra světa a pozici jedničky lehkého velteru rozdali šampión Danny García (27-0) a Lucas Martin Matthysse (34-3). Po hodně opatrném úvodu to dvě kola vypadalo na rychlou práci ve prospěch argentinské mlátičky.

Jack Nicholson / zdroj foto: www.sho.comJenže tu v polovině zápasu hodně zbrzdilo zavřené pravé oko (nejspíše po srážce hlavami?) a vládcem ringu se na čtyři kola stal García, který vědom si fyzické síly soupeře boxoval většinou z ústupu a chytře se snažil trefovat Matthysseho na jeho zraněnou pravou polovinu tváře. Jenže s postupem času se díky skvělé práci cutman argentinského boxera otok z jeho oka roztáhl do zbytku tváře a boxer s přezdívkou "Mašina" se opět rozjel.

Paradoxně jej ale v jedenáctém kole, kdy měl jasnou převahu, srazila na kolena (a to i doslova) další podivná chvilka. García jej sice tvrdě z kontru zasáhl, jenže do zátylku, Matthysse se přetočil a zamotal do provazů, kde jej García šikovně dobil a poslal do knockdownu. Jenže co nahral v tomto dějství, stratil García o kolo později, kdy byl zaslouženě za třetí úder po pás v zápase veřejně napomínán a přišel o jeden bod.

I přesto mohl po konci zajímavého duelu s hodně zajímavým průběhem slavit. Dva rozhodčí viděli jeho těsnou výhru 114-112, třetí pak 115-111. Pokud by však zněl tentokrát verdikt "remíza", asi by se tomu nikdo nedivil a ani se na sudí nezlobil. Tak, či onak, je dost pravděpodobné, že oba uvidíme v ringu proti sobě ještě jednou, s ohledem na průběh a vývoj zápasu se totiž odveta vyloženě nabízí.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze