Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

FOTO Plzeňští 'Pekelníci' nedali Gruzíncům šanci. Ukázal se další slovenský talent

Soupeř Stanleyho Eschnera si v ringu pospal / zdroj foto: Tomáš LiškaSoupeř Stanleyho Eschnera si v ringu pospal / zdroj foto: Tomáš LiškaPLZEŇ – Nedělní sluneční odpoledne a podvečer patřily v Plzni dvěma sportům – nejprve profesionálnímu boxu a poté fotbalové první lize. Více radosti si užili domácí na prvně jmenované akci, lídr ligové tabulky totiž následně jen remizoval 2:2 s Libercem.

Čtyři své hvězdičky představila pořádající stáj Qwert Boxing na prvním boxerském odpoledni na své domácí půdě. Tou se stal Kulturní dům Peklo a především pro tyto souboje se sál i hodně solidně zaplnil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

První z plzeňské formace vstoupil do ringu bývalý český šampion těžké váhy Václav Pejsar (12-6, 10 KO), kterému se postavil Gruzínec Gocha Mtchedlišvili (4-7). Od začátku ale bylo jasné, že domácí „Vlk“ se nechce v ringu příliš zpotit.

Zvláště, když si jej přišli omrknout i promotéři z konkurenčního Atom Gymu, kteří zastupují Pavla Šoura. Toho Šoura, který mu loni v prosinci uzmul mistrovský pás.

Šestadvacetiletý Gruzínec padl už v prvním kole a spokojený Pejsar poté mohl zamířit s partnerkou Nikolou a starším synem do prosluněné Plzně se slovy: „A teď už zase velké a pořádné bitvy!“

Václav Pejsar svého soka zničil / zdroj foto: Tomáš LiškaVáclav Pejsar svého soka zničil / zdroj foto: Tomáš Liška

Následně vstoupila mezi šestnáct provazů pražská dračice Lenka Kardová (3-0, 1 KO), kterou čekala nepříjemná Tamar Narazašvili (3-2). Mladá Gruzínka ale po první tvrdší přestřelce jasně pochopila, kdo je skutečným „Pekelníkem“ a také zde byl rychlý konec.

Lenka Kardová vs. Tamar Nazarašvili / zdroj foto: Tomáš LiškaLenka Kardová vs. Tamar Nazarašvili / zdroj foto: Tomáš Liška

Možná poněkud překvapivě tak strávil nejvíce času v ringu největší z knockoutérů plzeňské stáje – slovenský talent Robert Racz (19-0, 18 KO). Dlužno dodat, že jeho protivník Merab Gukasjan (11-12-5, 7 KO) prostě a jednoduše něco snese a potvrdil to také na západě Čech. Ani zde se ale neboxovalo až do posledního gongu, ve třetím dějství byl konec.

Soustředěný Robo Racz / zdroj foto: Tomáš LiškaSoustředěný Robo Racz / zdroj foto: Tomáš Liška

Jako poslední se představil zhruba dvěma stovkám fanoušků Josef Zahradník (10-1, 5 KO), který se potřeboval pozitivně naladit – tedy alespoň zápasově, osobnostně to není nejmenší problém – po poslední prohře od Skota Jasona Eastona. A povedlo se mu to nadmíru, Beka Larazašvili (9-4, 4 KO), poslední to do gruzínské party, neměl nárok. Ve třetím kole byl K.O.nec.

Pepe Zahradník v akci / zdroj foto: Tomáš LiškaPepe Zahradník v akci / zdroj foto: Tomáš Liška

„Pekelný box“ celkem čítal na čtrnáct duelů, jelikož šlo o ratingové duely pro rekordy papírových favoritů, výsledky byly jasné a předvídatelné. Zmínku si ale rozhodně zaslouží dva mladé talenty – vítěznou premiéru v profesionálním boxerském ringu si odbyl dvacetiletý Slovák Marian Džupka (1-0, 1 KO) a to ve váze do 91 kg.

Mladík vedený Martinem Gajdošem (a také dvojicí Miloš Vrábel, Dušan Jadlovský) má za sebou několik zajímavých úspěchů z amatérském ringu včetně bronzu na mistrovství Evropy školní mládeže z roku 2012. Při dobrém vedení bychom o tomto tvrďákovi mohli v budoucnu ještě slyšet.

Marian Džupka neměl se soupeřem slitování / zdroj foto: Tomáš LiškaMarian Džupka neměl se soupeřem slitování / zdroj foto: Tomáš Liška

Podobně jako o Václavu Sivákovi (2-0, 1 KO), který je českému i evropskému publiku bojových sportů znám především ze světa K-1, kam pronikl v mládežnických kategoriích mezi špičku. A v Plzni s koučem Radimem Hlavatým (zkušenosti sbíral u legendárního Pedra Diaze při sparinzích například i s Uzbekem Ruslanem Čagajevem) v zádech ukázal, že také v profesionálním ringu by se nemusel ztratit...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY CELÉHO GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze