Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Golovkin vs. Murray: Brit proti pěstím z oceli, žulové bradě a tanečním nohám

  • Napsal Antonín Vavrda

Golovkin vs. Murray / zdroj foto: Boxingscene.comGolovkin vs. Murray / zdroj foto: Boxingscene.comMONTE CARLO – Je to bestie, které se bojí celý boxerský svět. Kde kdo v něm vidí menší, slušnější, ovšem neméně nebezpečnou zbraň hromadného ničení, jakou býval kdysi legendární Američan Mike Tyson. Kazacha Gennadije Golovkina (31-0) čeká v sobotu další obhajoba jeho titulů – proti nevyzpytatelnému Britu Martinu Murraymu (29-1-1).

Ve hře budou pásy WBA (super), IBO a prozatímní titul WBC ve střední váze. Ten poslední tak dává vítězi klání před celebritami a monackou smetánkou v luxusní hale hotelu Salle des Étoiles v Monte Carlu šanci vyzvat portorickou legendu Miguela Cotta. Tedy pokud ten bude o tento zápas stát.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Nejsem moc optimistický, co se týče tohoto souboje. Cotto má úplně jiné plány, než je Gennadij. Pokud už bychom hledali dalšího jeho soupeře, věhlasného soupeře, je pravděpodobnější duel se Saulem Alvarezem," řekl v tomto týdnu Kazachův manažer Max Herman.

Golovkin vs. MurrayGolovkin vs. MurrayJinými slovy se dá toto prohlášení přeložit i jinak: Golovkinova síla přerůstá hranici střední váhy (do 72,5 kg), pro Cotta je tato váhová divize už hraniční a došel si do ní jen pro rekordní pátý titul v páté váze výhrou nad Sergiem Martinezem. On i jeho tým moc dobře ví, že proti těžšímu a silnějšímu soupeři Golovkinova ražení by měl se svým ofenzivním stylem velké problémy.

Ne nadarmo hvězdného koně stáje batří Kličků K2 Promotions například britská média přirovnávají k již zmíněnému bývalému „Nejstrašnějšímu muži planety" Tysonovi. „Golovkin: Bůh války... pěsti z oceli, taneční nohy, žulová brada a aura mistra" - tak zní titulek článku na DailyMail, který popisuje přednosti Golovkina ve srovnání s nejmladším mistrem světa těžké váhy.

Golovkin vs. MurrayGolovkin vs. MurrayNení divu, že se Cottovi, který startoval kariéru v lehké váze (61 kg) do konfrontace s ním nechce. Narozdíl od mexického miláčka národa Alvareze, nebo posledního přemožitele Lukáše Konečného – Američana Petera Quillina. Nejdříve si ale musí jednatřicetiletý král střední váhy přezdívaný „GGG" poradit s o rok starším Murraym. Ten je sice mnohými podceňován, někteří mu ale jisté šance dávají.

Rodák ze St. Helens dokázal potrápit šampiony Felixe Sturma i Martineze, někteří jej viděli oba duely dokonce vyhrát. Brit se postupně vypracoval v komplexního bojovníka bez výrazné slabiny s pevnou bradou a pestrým útokem, kdy rád ničí soupeře údery na tělo a nepříjemnými zvedáky.

Golovkin vs. MurrayGolovkin vs. Murray„Je mi z něj zle. Od prvního dne mám na tréninkovém pytli jeho fotku a už je toho vážně moc. Na tiskovce budu stejně zdvořilý jako on, ale jakmile vejdu do ringu, budu mu chtít urvat hlavu z krku. Tu hlavu, kterou vídám poslední dva měsíce dnes a denně," pronesl Murray na předzápasovém setkání s novináři.

Ostrovní bijec musel trávit ještě jeden nepříjemný fakt – více jak pět týdnů už neviděl svojí rodinu včetně tří dcer Archie, Amelie a Aisly. Kromě kempu v Anglii totiž strávil téměř měsíc také ve vedrech Jihoafrické republiky. „Své děti hluboce miluji, trávím s nimi každý den. Už kvůli nim chci v sobotu vyhrát a za to všechno odloučení jim přivézt tituly domů," dodal bojovně.

Golovkin vs. MurrayGolovkin vs. MurrayJenže i jeho soupeř vstupuje do ringu s motivací v podobě svých blízkých. Loni mu zemřel otec, už na začátku 90. let minulého století pak dva ze čtyř bratrů. Oba byli zabiti v tajné akci sovětské armády, dodnes nikdo z rodiny neví, kde se tak stalo, ani kde byli pohřbeni.

„Bylo to pro nás velmi těžké období, kdy nám roztrhali rodinu na kusy," říká k tomuto Golovkin, který toho jinak příliš nenamluví. A to přesto, že vládne čtyřmi světovými jazyky – rusky, anglicky, německy a španělsky.

Místo toho nechává v ringu mluvit své pěsti. Poté, co svého soupeře knockoutuje, zvedne jednu paži a ukloní se na všechny čtyři strany. Zopakuje toto gesto také v sobotní noci, nebo bude Murray jeho Busterem Douglasem, který před 25 lety ukončil neporazitelnost Mika Tysona? Toho Tysona, ke kterému Golovkina nyní přirovnávají...

Golovkin vs. MurrayGolovkin vs. MurrayV Monte Carlu budou de facto již celkem tradičně na pořadu ještě další tři duely, dva vypsané taktéž na dvanáct kol, jeden na deset. A právě ten zajímá fanoušky z předprogramu nejvíce. Střetnou se v něm Brit Hughie Fury (14-0) a Andrej Ruděnko (24-1). Zatímco sázkové kanceláře vysoce favorizují ostrovního mladíka, který byl dříve v Monte Carlu mezi diváky, fanoušci se spíše přiklánějí na stranu ukrajinského rváče.

Zbylé dva souboje pak obstarají „prckové" - v bantamové váze si to o volný titul mistra Evropy rozdají Brit Lee Haskins (30-3) a Francouz Omar Lamiri (13-1), v lehké muší váze pak bude Jihoafričan Hekkie Budler (27-1) hájit své pásy WBA a IBO proti mexickému vyzývateli Jesusi Silvestremu (30-5).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze