Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hnus! Ringový sudí totálně zkazil parádní bitvu Froch - Groves!

  • Napsal Antonín Vavrda

Konec zápasu Groves vs. Froch / zdroj foto: www.dailymail.co.ukMANCHESTER - Neskutečný zásek předvedl v devátém kole bitvy o Británii a dva tituly mistra světa v super střední váze ringový rozhodčí Howard John Foster. Duel totiž nepochopitelně odmával poté, co se sice dostal George Groves do těžké defenzivy, ovšem stále odpovídal na ataky šampióna Carla Frocha, kterého dostal v prvním kole do počítání!

Jen těžko se hledají slova pro to, co předvedl v ringu manchesterské arény Phones 4u Arena hlavní rozhodčí zápasu Carl Froch vs. George Groves. Prvně jmenovaný se o to pokusil: „Bylo to správné rozhodnutí. Trefil jsem ho dvěma háky, rozhodčí je pár centimetrů od toho, má jen pár vteřinek na to, aby se bojovníkovi podíval do očí. Netěší mne to, ale rozhodčí má chránit bojovníky." A byl za to vypískán!

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Stejně jako zmíněný ringový Howard John Foster, kterému se „otřesený" Groves vysmekl během pár vteřin z náručí a ani nechtěl jeho kontrolu očí. Těžko soudit, nahulený boxer každopádně vypadá jinak. Ostatně diskuzní fóra zaplavila ihned po konci naštvané reakce fanoušků, o krádeži mluvili i experti Sky Sports včetně Amira Khana a Davida Hayeho.

"Ano chytil mne tvrdými údery, ale já jsem jej několikrát trefil daleko tvrději. Mám pověst tvrdého a odolného boxera a myslím, že rozhodčí to ukončil hodně předčasně. Má pověst válečníka, ale myslím, že jsem ji řádně prověřil a otřásl s ní. Vím, že jsem velký bojovník a že to byl nespravedlivý konec zápasu, ale vrátím se ještě silnější," přidal se i sám poražený Groves.

Proč celý tento humbuk? Pětadvacetiletý vyzývatel z Londýna byl totiž od úvodního gongu dle svého slibu aktivnější a především tvrdší, silnější a po první přestřelce v závěru úvodního dějství dokázal to, co před ním ani Abraham, Kessler nebo Ward – poslal Frocha po čtyřech kolech do počítání.

Froch na zadku v prvním kole / zdroj foto: Sports YahooJenže dopadl stejně jako tehdy Jermain Taylor, jen o tři kola dříve a daleko více kontroverzně. I v dalších kolech si totiž udržoval Groves nadvládu nad ringem, při parádních přestřelkách s Frochem měl většinou navrch. Ten se tak začal od druhé poloviny dvanácti vypsaných kol uchylovat k nečistotám a faulům, za které byl napomínám, ovšem zároveň dosáhl svého – začal mít navrch.

Už v osmém kole dostal Grovese do problémů, jenže jeho dvojitý kryt dokázal vždy obstát a po pár vteřinách tlaku šampióna WBA a IBF se rychle vracel zpět do souboje, který nadchnul fanoušky u televizních obrazovek i v aréně. Jenže v polovině devátého kola se do hry vložil ringový...

Froch po dalších parádních přestřelkách nachytal Grovese dvěma přesnými háky, ten sice zavrávoral, ovšem byl schopen protivníkovi údery vracet. Jen do chvíle, kdy jej od něj zcela nepochopitelně Foster odtáhl a zápas odmával. Jenže než tak stihl učinit, do dneška neporažený vyzývatel se mu vysmekl a začal se vztekat. Stejně jako jeho trenér Paddy Fitzpatrick.

Bohužel pro něj i pro fanoušky, které zvedala úžasná bitva ze židlí, marně. Zápas byl u konce, šestatřicetiletý Froch své pásy obhájil, přestože byl ale na domácí půdě, hala jej vypískala. Mimochodem, u všech nezávislých expertů vedl Groves po osmi kolech, včetně Profiboxing.cz – body se vzácně shodovaly na verdiktech 77-75 či 78-74 pro mladého bojovníka.

Bude jistě zajímavé sledovat dění z ostrovů nyní, kromě slova „krádež" totiž po zápase nejčastěji znělo i slovo „odveta". Na to ostatně slyšel i Groves, který bezprostředně po vyhlášení výsledku pronesl, že se vrátí, za což sklidil obrovský aplaus. Po této reklamě na box (až na její závěr) si totiž je málokdo nepřeje další podobné souboje a dá se čekat, že již tak vyostřená atmosféra mezi oběma bijci se po dnešku rozhodně nepročistila...

Mimochodem fanoušky v Manchesteru musel dnes box skutečně bavit (a také bavil). Z osmi odboxovaných soubojů totiž kromě duelu mladíka Luka Campbella (4-0) s držákem Chukem Jonesem (4-2-13) skončily všechny ostatní hluboko před limitem, mnohdy i hodně tvrdými knockouty.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA V MANCHESTERU NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze