Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Impozantní comeback: Sturm knockoutoval Barkera ve 2. kole!

  • Napsal Antonín Vavrda

Sturm vs. Barker / zdroj foto: www.bild.deSturm vs. Barker / zdroj foto: www.bild.deSTUTTGART - Německý "Bojovník" Felix Sturm (39-2-3) je zpět. A je opět mistrem světa. Nažhavený čtyřiatřicetiletý bijec senzačně již ve druhém kole knockoutoval britského mistra světa organizace IBF Darrena Barkera (26-2) a stal se počtvrté v kariéře světovým šampionem...

Letos v únoru byl Felix Sturm na dně. Prohrál podruhé v řadě, když jej po Australanovi Danielu Gealem porazil i jeho krajan Sam Soliman. Jenže vzápětí vyšlo najevo, že si Soliman pomáhal nepovolenými látkami, výsledek zápasu byl anulován a německý bijec mohl dál snít svůj sen - sen o titulu mistra světa.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když v létě porazil Černohorce Predraga Radoseviče, bylo jasné, že jeho dalším soupeřem bude vítěz souboje Geale - Darren Barker. Ten senzačně za velkou louží opanoval druhý jmenovaný a jasně prohlašoval: "Ukončím kariéru Felixe Sturma. Vládl dlouho, nyní je řada na mně!"

Sturm vs. Barker / zdroj foto: www.bild.deSturm vs. Barker / zdroj foto: www.bild.deAsi ani sám netušil, jak moc se spletl. Sturm na něj vlétl od úvodního gongu a již v prvním kole jej dostal do mírných problémů. A ve druhém dějství svojí práci před téměř 9tisícovým kotlem dokončil. Nejprve srazil na zem o tři roky mladšího šampióna kombinací tělo-hlava, podruhé pak otřeseného protivníka sestřelil zadním hákem.

Barker měl zjevně problémy a byl nejen otřesený, ale i zraněný a jeho roh vzápětí hodil do ringu ručník! Konec! Porsche Aréně v tu chvíli hrozila zřícením! Dle britských komentátorů si měl jejich krajan vykloubit již v prvním kole po špatném došlapu kyčel, které rozhodně údery na bradu a následně "tanečky" nesvědčily.

"Chci se zapsat do učebnic dějepisu jako první německý boxer, který vyhraje čtyřikrát titul mistra světa," pronesl rodným jménem Adnan Catič před zápasem. Na rozdíl od Barkera mu jeho přání vyšlo. Bude jistě zajímavé, jaké budou jeho další kroky. Mluvilo se o odvetě s Gealem, ještě na jaře letošního roku se v zákulisí mluvilo i o jeho souboji s Lukášem Konečným. "Děkuji své rodině, bez nich bych to nedokázal," dodal po zápase Sturm.

Ve Stuttgartu se všechno povedlo dle plánu - kromě Sturma totiž v předprogramu zvítězila i Susi Kentikianová (32-2), která si poradila po deseti kolech v boji o pás mistryně světa WBA v muší váze s Italkou Simonou Galassiovou (19-1-3). Překvapit nedokázal ani český zástupce Vladimir Fecko (6-3-64), který nestačil na Alexe Borna (4-0).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze