Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Khan si pohrál s Alexanderem jako s malým klukem, Ortiz konečně vyhrál

  • Napsal Antonín Vavrda

Khan bije Alexandera / zdroj foto: ShowtimeKhan bije Alexandera / zdroj foto: ShowtimeLAS VEGAS - V jednoznačnou záležitost se proměnil hlavní zápas v MGM Grand v Las Vegas. Brit Amir Khan (30-3) si ve dvanácti kolech doslova pohrál s Američanem Devonem Alexanderem (26-3) a znovu se hlasitě přihlásil o souboj s jeho krajanem Floydem Mayweatherem.

Tohle byla hodně povedená show. Kromě tří zápasů všechny další skončily před limitem, navíc v hlavním taháku se před téměř 8 tisíci fanoušky představili dva potencionální protivníci hvězdného Mayweathera.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A daleko lépe z této bitvy vyšel britský „Král" Khan. Od začátku bylo jasné, že jeho rychlost převyšuje tu Alexanderovu, a levoruký Američan si jednoduše nevěděl s protivníkem rady. Přiletěla mu rána, chtěl kontrovat, jenže to už byl Khan dávno schovaný za jeho přední nohou.

Na rozdíl od jiných duelů navíc vydržel osmadvacetiletý ostrovní bijec koncentrován a v kondici po celých dvanáct kol. Dílem také díky tomu, že na něj o rok mladší soupeř nebyl schopen vyvinout větší tlak a tempo zápasu určoval Khan.

„Byl to těžký souboj. Musel jsem být pozorný po celý duel, věděl jsem, že nesmím udělat chybu," řekl po triumfu miláček davů, který k souboji nastoupil v trenkách za více jak milion korun! Jestli mu přinesly štěstí, těžko říct, zmíněnou chybu – na kterou 36 minut boje Alexander čekal – ale neudělal.

„Myslím, že to byl jeden z mých nejlepších výkonů. Ukázal jsem, že jsem nejlepší boxer, který má nejrychlejší ruce na světě. Ne Floyd, ale já. Myslím, že více jsem si už o zápas s ním říct nemohl," dodal sebevědomě Khan.

V tomto názoru jej podpořil na twitteru i krajan a bývalý král těžké váhy Lennox Lewis. Tomu by se líbil následující scénář: v květnu duel Mayweather vs. Khan a v září velké finále kariéry bijce přezdívaného „Money" proti Pacquiaovi.

Zda se mu přání splní, to se uvidí nejspíše až na začátku příštího roku. Své by k tomu rád řekl také Keith Thurman (24-0). Ten sice čtyřicetiletého Itala Leonarda Bundua (31-2-1) neknockoutoval, o jeho bodové výhře ale nemohlo být pochyb.

„Bundu se ukázal jako chytrý boxer, přišel bojovat tak, aby nebyl knockoutován. Bylo to těžké utkání, ale já ukázal trpělivost. Myslím, že se mi budou zkušenosti z tohoto souboje hodit do další kariéry," řekl po zápase šestadvacetiletý talent, který sice poslal Itala na zadek už v prvním kole, více ale nedokázal.

Jistě není bez zajímavosti, že zatímco američtí protivníci padají v soubojích s ním jako hrušky, obě plné dvanáctikolové bitvy absolvoval s evropskými veterány. Před Bunduem se mu postavil srdnatě loni v březnu osmatřicetiletý Slovinec ze stáje SES Boxing Dejan Zaveck.

Kromě obou hlavních hvězd si připsali výhry do svého čistého ratingu také bratři Charlové – Jermell (25-0) v deseti kolech hladce „vypinkal" Maria Alberta Lozana (28-6), Jermall (20-0) pak v eliminaci federace IBF v lehké střední váze vystřelil ve třech kolech z ringu Itala Lennyho Bottaie (22-3).

Zpět na vítěznou vlnu se naopak vrátili Kazach Bejbut Šumenov (15-2), který ovšem už v křížové váze v pěti kolech rozbil Američana Bobbyho Thomase Jr. (14-1-3), a Victor Ortiz (30-2-5). Ten po třech letech a třech porážkách před limitem v řadě konečně vyhrál, když knockoutoval ve třech kolech podobně horkokrevného krajana Manuela Pereze (22-1-11).

Zvítězil také Mexičan Abner Mares (27-1-1), který v hodně otevřené bitvě plné knockdownů (na straně soupeře) zdolal v pěti kolech krajana Joseho Ramireze (25-5). Toho do dalšího pokračování souboje nepustil jeho trenér. Mares po zápase zopakoval svojí touhu pomstít se dalšímu krajanovi Jhonnymu Gonzalezovi za jedinou porážku v profiringu. Dá se očekávat, že se mu jeho přání v první polovině příštího roku splní.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze