Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Knockoutová práce favoritů: slaví Joshua, Cleverly i Bellew

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. Skelton / zdroj foto: Dailymail.co.ukJoshua vs. Skelton / zdroj foto: Dailymail.co.ukLIVERPOOL – Papírové předpoklady naplněny, favorité slaví. Britské trio Anthony Joshua (7-0), Nathan Cleverly (28-1) a Tony Bellew (22-1-2) dle očekávání nedali šanci svým soupeřům a po rychlých knockoutech se mohou těšit na další soupeře. V případě druhých jmenovaných jeden na druhého...

„Budeš druhý Audley Harrison," vzkazoval před zápasem sedmačtyřicetiletý veterán Matt Skelton (28-9) talentovanému Anthonymu Joshuovi. Svým slovům dával ale váhu pouze před samotným duelem – když soupeři neplácl rukavicemi – a v jeho úvodu, kdy se s ním několikrát zaklesl do klinče a nebezpečně vypálil svojí pravačkou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Od poloviny první rundy ale bylo jasné, kdo je pánem v ringu a čtyřiadvacetiletý olympijský vítěz z Londýna vše potvrdil v poslední minutě druhého kola, kdy poslal Skeltona tvrdým zvedákem poprvé k zemi.

Rodák z Bedfordu se sice postavil na nohy, za pár vteřin ale již bylo po zápase. Až po něm se bývalý neúspěšný vyzývatel v boji o titul mistra světa zachoval sportovně a svému přemožiteli pogratuloval.

„Je to určitě dobré jméno v mém profesionálním rekordu, i když někdo si může myslet něco jiného. Jsem rád, že mi vyšla taktika, kterou jsme si stanovili před zápasem. Pořád jsem ve fázi, že se učím," pronesl po zápase skromně rodák z Watfordu, kterého čeká 30. srpna duel proti Ukrajinci Jaroslavu Zavorotnjimu, který naposledy ustál deset kol Davidu Priceovi.

„Jsem tak šťastný, protože vidíte vývoj budoucího mistra světa těžké váhy. Absolutně o tom nepochybuji. Anthony je skromný kluk, který se věnuje stoprocentně sportu a je příkladem pro děti. Pracuje hodně tvrdě," pochválil svojí hvězdu manažer Eddie Hearn ještě před tím, než stanice Sky pustila malý Joshuův medailonek potvrzující jeho slova.

Podobně snadnou práci jako Joshua měl se svým argentinským soupeřem Alejandrem Emiliem Valorim (15-5) bojovník z Walesu Nathan Cleverly. Jednatřicetiletý Jihoameričan jej sice v prvním kole trápil svými tvrdými háky a zvedáky, jenže když v polovině druhého začal funět jako parní lokomotiva, bylo jasné, že může vyhrát jen nějakým náhodným úderem.

Na něj ale nedošlo. Naopak – Valori se ocitl na zemi po krásném háku Cleverlyho za žebra na zemi právě ve druhé rundě, podruhé pak v kole čtvrtém, aby následně Argentince do dalšího boje nepustil ringový rozhodčí.

Sedmadvacetiletý bijec přezdívaný „Clev" tak mohl v klidu zasednout do první řady u ringu, aby sledoval duel svého potencionálního příštího soupeře Tonyho Bellewa (22-1-2) pro změnu s Brazilcem Juliem Cesarem dos Santosem (26-3).

Ten nedopadl o nic lépe než jeho krajané v boji o bronz na domácím fotbalovém světovém šampionátu proti Nizozemcům v zápase, který skončil zhruba ve stejnou dobu, jako jeho duel s liverpoolským rodákem.

Bellew sice nepředvedl nikterak dominantní výkon, Dos Santos ukázal tvrdost i dynamiku úderů, jenže také prostupnou obranu. V pátém kole na ni doplatil, když jej „Bombarďák" poslal k zemi tvrdým levým kontra hákem. Šestatřicetiletý bazilský veterán se sice zvedl na nohy, očividně mu ale tančily v rytmu samby a ringový opět správně duel ukončil.

Bellew jako kdyby neměl dost, po zápase se místo slavení pustil do slovní přestřelky s Cleverlym, oba museli držet členové ochranky. I s ohledem na fakt, že jich kolem obou bylo více než dost, tak se dá tušit, že celá tato situace byla připravená k podpoře jejich odvetě za tři roky starý vyrovnaný duel (2-1 na body vyhrál Cleverly) a že ji Hearn naplánuje ještě letos na podzim.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze