Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

K.O.nec nadějí pro Breazealeho! Wilder ho uspal v 1. kole, poté se oba rivalové objali

Wilder vs. Breazeale / zdroj foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Američan Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) s přehledem obhájil svůj titul šampiona WBC v těžké váze, když za 117 vteřin ukončil krajana Dominika Breazealeho (20-2, 18 KO). O další setkání s ním se přihlásil přítomný Luis Ortiz (31-1, 26 KO), on sám by se raději střetl s jedním z dvojice britských šampionů – Tyson Fury (27-0-1, 19 KO), Anthony Joshua (22-0, 21 KO).

Přijal gratulace od svého týmu a následně setrval v delším objetí s prezidentem WBC Mauriciem Sulejmanem a něco si navzájem říkali. Obsah rozhovoru není náročné rozluštit.

VÍCE K ZÁPASU WILDER VS. BREAZEALE:

„Všechno, co ve mně bylo, ze mne dneska v noci vyšlo ven. Zaznělo hodně slov a dnes večer to vyšlo ven. Co jsme si řekli s Dominikem? Samozřejmě, že chci vidět, jak se po zápase vrátí zpět ke své rodině. Nemám problém se s ním obejmout,“ vyprávěl pak do mikrofonu Showtime Boxing „Bronzové Bombardér“.

Ten samý muž, který před vyhecovaným střetem mimo jiné pronesl, že nemá problém s tím svého protivníka zabít, protože je box je jediným legálním způsobem, jak tak může učinit. Schytal za to silnou kritiku, čeká ho sezení před komisí WBC.

Po objetí od Sulejmana se ale dá očekávat (bohužel), že až tak přísné kárání to nebude.

Wilder se v samotném souboji se svým rivalem, se kterým si vjel do vlasů před třemi lety na galavečeru v americkém Birminghamu nedaleko jeho rodné Tuscaloosy, vlastně ani nezpotil.

Wilder vs. Breazeale / zdroj foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale / zdroj foto: Boxingscene.com

Wilder vs. Breazeale / zdroj foto: Boxingscene.comWilder vs. Breazeale / zdroj foto: Boxingscene.com

Už po minutě dostal Breazealeho do problémů. Ten se z nich dokázal dostat dvěma dlouhými capáky, kterými opět ukázal, že v podobných chvílích je Wilder nejvíce zranitelný, jenže po dvou klinčích na chviličku polevil v koncentraci a drtivá pravačka šampiona našla opět svůj cíl.

Bijec přezdívaný „Trouble“ se pokusil napodobit Tysona Furyho a na poslední chvíli po těžkém knockdownu vstát, ale nepovedlo se mu to. Harvey Dock stihl duel včas odmávat a poté chytal Breazealeho, který se zapotácel na vratkých nohou do provazů.

„Moje síla je skutečná, nemusím ji trénovat. Prostě ji mám v sobě,“ usmíval se po duelu bijec, který mistrovský pás obhájil podeváté v řadě. S jeho slovy následně souhlasil i spolukomentátor britské televize Sky Sports Matthew Macklin: „S tímto se musíte narodit, to se nedá naučit. Má dar od Boha.“

„Mám šampionské povinnosti, které musím splnit,“ pokračoval dál. Zda tím myslel odvetu za remízový střet s Furym, nebo bitvu s dalším Britem Dillianem Whytem (25-1, 18 KO) už neupřesnil. Navíc v ringu se objevil Kubánec Luis Ortiz, který se přihlásil o druhý souboj se šampionem. Ten první prohrál loni v březnu knockoutem v parádních deseti kolech.

„Pokud to bude jen trochu možné, tak se přijdu 1. června podívat na Anthonyho Joshuu s Andym Ruizem Jr. Když je dobrý zápas, rád jsem u toho, lidé mne u takových zápasů vždy mohou najít. Myslím, že se náš duel stane, věřím v to z celého svého srdce. Všichni víme, že se velké boje dříve nebo později dějí. Dobré věci přicházejí k těm, kteří si na ně počkají,“ přidal pak svoji největší touhu.

Duel se šampionem WBA, IBF a WBO o sjednocení těžké váhy. Nejdříve ale musí Joshua porazit zmíněného Ruize. V případě Furyho, ten má před sebou 15. června povinnost v podobě souboje s neporaženým Němcem Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO). Až po duelech všech „tří králů“ těžké váhy budeme nejspíše znát jejich další kroky.

A jen tak mimochodem – Wilder se Breazealem po rozhovoru prvně jmenovaného s Jimem Grayem skutečně objali, když poražený přišel za svým přemožitelem, pogratuloval mu a poté zklamaně odešel do šatny...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze