Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Matthysse řádil, Broner vyhrál. Otevřeli dveře vzájemného souboje?

  • Napsal Antonín Vavrda

Adrien Broner vs. Emmanuel Taylor / zdroj foto: Ring MagazineAdrien Broner vs. Emmanuel Taylor / zdroj foto: Ring MagazineCINCINNATI – Galavečer velkých návratů se uskutečnil v U.S. Bank Aréne v americkém Cincinnati pod hlavičkou Golden Boy Promotions. A ačkoliv se především Adrien Broner (29-1) trápil, tak svojí úlohu on, André Berto (29-3) i Lucas Martin Matthysse (35-3) zvládli.

Jako první vstoupil do ringu před zhruba osm tisíc fanoušků Berto, který prohrál tři z posledních čtyř zápasů. Technický a o půl hlavy vyšší Steve Upsher Chambers (24-1-4) jej sice trápil svými dlouhými pažemi, svěřenec Virgila Huntera se ale v pohodě dokráčel k bodové výhře 3-0 (třikrát 99-91).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Všechno do sebe pěkně zapadlo. Chtěl jsem jít postupně a jsem rád, že to vyšlo. Po prvním kole jsem cítil, že mám zpět svojí sílu i rychlost. Spolupráce s Virgilem je zatím skvělá. Myslím, že jsem měl vždycky rychlost a sílu, on se mnou jen více zapracoval na technické stránce," usmíval se spokojený Berto, který se může znovu pokusit zamíchat kartami v nabité velterové váze.

Berto vs. Chambers / zdroj foto: Ring MagazineBerto vs. Chambers / zdroj foto: Ring MagazineDalším na řadě byl Argentinec Mattthyse. Ten se ale v ringu s Mexičanem Robertem Ortizem (31-1-1) nezdržel příliš dlouho. Na konci druhého kola jej poslal k zemi krásným hákem na žebra a jeho soupeř se již zpět na nohy nedostal včas. I když konec zápasu provázely kontroverze.

Dle televizních záběrů to totiž vypadalo, že zkušený Benjy Esteves Jr. odmával Ortize poté, co napočítal jen do devíti, což není v Americe obvyklé, navíc Mexičan nevypadal neschopen boje, jen si jednoduše dával plný počet vteřin na vydýchání.

„Myslel jsem, že je teprve devět. Byl jsem v pohodě, jsem prostě čekal. Klidně jsem mohl vstát na sedm. Byl jsem připraven dál bojovat," pronesl prostřednictvím tlumočníka zklamaný Ortiz po zápase. „Chci odvetu," dodal.

Matthysse vs. Ortiz / zdroj foto: Ring MagazineMatthysse vs. Ortiz / zdroj foto: Ring Magazine„I kdyby mohl bojovat dál, skončilo by to rychle, připravoval jsem si ho na spodky a vyšlo to," usmíval se po zápase naopak slavící Matthysse, který se tak vrátil na vítěznou vlnu po loňské – pro mnohé překvapivé – porážce od Dannyho Garcíi.

„Ať se přestane chovat jako zbabělec a dá mi konečně odvetu místo zápasů se slabými soupeři," vyzvala argentinská mlátička svého posledního přemožitele. „A pokud nebude chtít se mnou bojovat on, pak bych rád Adriena Bronera," doplnil své tužby jeden z nejlepších knockoutérů současného světa boxu.

A zatímco García se skutečně do odvety s ním příliš nežene, Bronerovi by se tento zápas docela zamlouval. Ostatně to zopakoval i po výhře v hlavním souboji večera nad Emmanuelem Taylorem (18-3). „Slíbil jsem, že s ním budu bojovat a to platí," pronesl pětadvacetiletý bijec, který je zjevně definitivně zpět na vítězné stezce.

Broner vs. Taylor / zdroj foto: Ring MagazineBroner vs. Taylor / zdroj foto: Ring MagazinePoté, co si poradil s Mexičanem Carlosem Molinou, porazil také Taylora, i když s ním měl větší potíže, než nejspíše sám očekával. „Všichni mě podceňovali, ale já nakonec ukázal vyrovnaný boj," řekl i přes porážku a počítání v posledním kole spokojený Taylor, který má ve třiadvaceti letech navíc stále všechno teprve před sebou.

„Jsou šampioni, kteří si to nezaslouží, protože se vyhýbají výzvám, ale takový já nejsem. Chtěl bych Taylorovi poděkovat za to, že přišel sem a dal mi tak zajímavý boj před mými domácími fanoušky. Byl to těžký zápas, ale s tím jsem počítal," pochválil soupeře trochu netradičně hodně sebestředný Broner po relativně těsné bodové výhře 116-111 (dvakrát) a 115-112.

I když tentokrát zvítězili favorité, našlapaný podzimní boxerský program po letních prázdninách odstartoval rozhodně zajímavě. A to by na nás to nejlepší mělo teprve čekat...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze