Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Mise začala úspěšně! Bytyqi zbila Lakatošovou a slaví první triumf

  • Napsal Antonín Vavrda

Fabiana Bytyqi bije Andreu LakatošovouFabiana Bytyqi bije Andreu LakatošovouMAGDEBURG – První překážku má za sebou. Devatenáctiletá ústecká bojovnice Fabiana Bytyqi (1-0) zvládla vstup do profesionálního boxerského ringu na výbornou. O dvanáct let starší a o kilo těžší Maďarce Andree Lakatošové (1-5) naložila, co se do ní vešlo.

Ideální vstup mezi profíky zažilo první želízko nově se rodící se české profesionální stáje pod vedením Lukáše Konečného. Na „domácí" půdě v německém Magdeburgu ve velkém sále Maritím Hotelu se Bytyqi postavila výrazně slabší, leč odolná soupeřka.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bývalá karatistka a kick-boxerka tak mohla okusit atmosféra profesionálního galavečera špičkové německé stáje, navíc v přímém přenosu německé televize, jejíž signál převzala pro svůj program také tuzemská Nova Sport.

Lakatošová to sice zkusila na Bytyqi úvodním tlakem, česká boxerka ji brzo vysvětlila, kam patří, především skvělou přední rukou a zadním vytočeným hákem. Ten postupně zanechával na tváři Lakatošové stále větší paseku.

Fabiana Bytyqi vs. Andrea LakatošováFabiana Bytyqi vs. Andrea LakatošováOstatně právě tento úder a hrozivá podlitina pod levým okem maďarské bojovnice stál za koncem duelu zhruba 20 vteřin před závěrečným gongem po čtvrtém kole. Ringový sudí nechtěl riskovat zdraví Lakatošové, jelikož se jí podlitina během necelé půlminuty toho dějství několikanásobně zvětšila.

Bytyqi, která absolvovala zápas v klasickém boxu po více jak roční pauze, tak po debutu v profesionálním ringu mohla přijmout gratulace od svého kouče Lukáše Konečného i pomocného asistenta v podobě mladšího bratra Sebastiana. A...

...Také šéfa stáje SES Boxing Ulfa Steinfortha, který pozorně sledoval zpod ringu celý souboj nové hvězdičky své české divize. A jak bývalo jeho zvykem i v případě Konečného, dostala Bytyqi odměnu v podobě pohlazení a pusy na tvář.

Nezbývá než věřit, že to nebyla poslední gratulace a také že Bytyqi nebude jedinou tuzemskou boxerkou, která se jí dočká. Ostatně, už brzo by se měla Konečného formace rozrůst o další členy.

Fabiana Bytyqi vs. Andrea LakatošováFabiana Bytyqi vs. Andrea LakatošováKromě Bytyqi se na výročním večeru SES Boxing k patnácti letům od založení magdeburské stáje představili další zajímaví bojovníci.

Hodně vyhecovaný duel o volný IBF International titul v křížové váze možná poněkud překvapivě opanoval osmatřicetiletý Kai Kurzawa (36-4), který mocně už dva roky touží po svém o šestnáct let mladším bývalém parťákovi a talentu SES Dennisi Ronertovi (23-1).

Ten jej sice na úvod ztrestal tvrdým spodkem a poslal do počítání, Kurzawa ale ukázal bojovnost, následně i boxerské schopnosti, down rivalovi oplatil v osmém kole a nakonec mohl slavit po dvanácti vítězství 2-0 na body!

V hlavním titulovém souboji v polotěžké váze naopak roli favorita potvrdil pětadvacetiletý Dominic Bösel (18-0). Ten v desetikolovém souboji o Mezinárodní pás WBO porazil hladce 3-0 na body o čtyři roky staršího Kosovského Albánce Tima Shalu (19-1-1).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze