Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Německý večer pro veterána Brähmera i talenty Dirkse a Zeugeho

  • Napsal Antonín Vavrda

Gutknecht (vpravo) a Brähmer / zdroj foto: www.ard.deBERLÍN – Berlínská Max Schmeling Halle zažila v sobotu večer povedený galavečer, který vyvrcholil tvrdou „německou“ bitvou mezi šampiónem EBU v polotěžké váze Eduardem Gutknechtem (24-2) a ex-mistrem světa Jürgenem Brähmerem (39-2). Z vítězství 3:0 na body se nakonec možná trochu překvapivě radoval druhý jmenovaný...

Pouták televize Sport TV, která galavečer z Berlína v Česku vysílala zněl: „Poteče krev“. A po shlédnutí zápasů boxerské show pod hlavičkou Sauerland Event se lze pod tato slova jen podepsat. Krev totiž tekla jak v předzápasech, tak i v hlavním chodu – souboji o titul EBU a především eliminaci WBO v polotěžké váze mezi Gutknechtem a Brähmerem.

Prvně jmenovaný byl sice koněm pořádající stáje, ovšem bývalý mistr světa Brähmer si počínal po celých dvanáct kol v ringu aktivněji, přesněji a chytřeji. A především čistěji! Malé fauly, srážky hlavami, strhávání (byť si o to v závěru Brähmer skláněním hlavy sám říkal), to byl arzenál zbraní třicetiletého kazašského rodáka.

O čtyři roky starší vyzývatel se tím ale nenechal příliš rozhodit. Neustále se snažil chodit do těla soupeře a na krátkou vzdálenost jej zasypávat tvrdými údery. Velice často mu toto také vycházelo a v sedmém kole nebylo daleko od toho, aby se Gutknecht ocitl na zemi.

Brähmer slaví/ zdroj foto: www.ard.deV podobných problémech se ale v závěru ocitl také Brähmer, ani tentokrát však na počítání nedošlo. Stalo se tak už v době, kdy kouč šampióna Uli Wegner hnal svého svěřence do tlaku s ohledem na fakt, že věděl o nepřízni bodových rozhodčích (ač je to v profiringu zakázáno).

Gutknecht však rivala k zemi poslat nedokázal a tak si nakonec musel vyslechnout nepříznivý ortel v poměru 3:0 na body (114-113, 116-112, 117-111) se přiklonil trojlístek rozhodčích na stranu Brähmera. „Eddy předvedl hodně velkých zápasů,“ zavrčel v ringu jednasedmdesátiletý zkušený trenér.

„Těžko ale mohl udělat více. Nechci se ale chvástat, nechci útočit na rozhodčí, nejdříve se půjdu vyspat, pak se podívám na záznam, přece jen je mi už 71 let...,“ dodal Wegner. „S výsledkem nesouhlasím, ale na druhou stranu, měl jsem na to, abych vyhrál před limitem,ale asi mi chyběla dostatečná koncentrace,“ doplnil jej Gutknecht.

„Jsem rád, že mi plán vyšel a že jsem vyhrál. Bylo to velké riziko, ale já se chci dostat co nejrychleji zpět na vrchol, nebylo jiné cesty,“ prohlásil vítězný Brähmer, kterého nyní čeká vítěz březnového souboje Nathan Cleverly – Robin Krasniqi.

Kromě zaváhání Gutknechta se ve zbylých šesti duelech boxovalo podle domácích not. Působivým způsobem – drtivým knockoutem v závěru prvního kola – se berlínským fanouškům, kde se narodil i žije, představil teprve dvacetiletý Tyron Zeuge (6-0), který profidebut zažil loni v březnu. V sobotu v noci vyprášil kožich v boji v super střední váze Srdjanu Mihajlovičovi (6-5).

Jen o dvě kola déle se pak v ringu zdržel další berlínský rodák a miláček davů – polotěžký Dustin Dirks (27-0). Třiadvacetiletý ranař ozdobil sedmadvacátou výhru v profiringu jubilejním dvacátým knockoutem. Jeho „výroční“ kořistí se stal Christina Cruz (12-1-14).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze