Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerská klasika! Mansour padl, Stevens a Cunningham slaví impozantní výhry

  • Napsal Antonín Vavrda

Steve Cunningham slaví / zdroj foto: www.fightnews.comSteve Cunningham slaví / zdroj foto: www.fightnews.comPHILADELPHIA - Parádní dva vrcholy zažili fanoušci boxu při dalším večeru NBC Fight Night. Nejprve Curtis Stevens (27-4) v poslední minutě posledního kola zvrátil knockoutem vývoj duelu s Tureanem Johnsonem (14-1), následně předvedl po dvou downech v pátém kole obrovský obrat také Steve Cunningham (27-6). Ten dokázal vybodovat Amira Mansoura (20-1) a rázně tak zpomalit jeho cestu za vysvěným titulem mistra světa!

Boxerská noc, která je snem každého promotéra. Klasika, která se snad ani nemohla odehrát na klasičtějším místě, než je boxerská Mekka – Philadelphia. Je jedno, jaký superlativ dvěma hlavním duelům galavečera NBCS Fight Night dáte, vždycky se trefíte.

Ve vrcholu show v desetitisícovém kotli Liacouras Center viděli fanoušci parádní souboj těžkých vah o pás amerického šampióna v této divizi, mezi jeho držitelem Amirem Mansourem (20-1) a vyzývatelem Stevem Cunninghamem (27-6).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten sice šel do ringu coby první, představen byl ale coby domácí bijec jako druhý. A nakonec se ukázalo, že zaslouženě. Po prvním vyrovnaném kole sice v tom druhém lehce dominoval Mansour, od třetího dějství ale začala úřadovat stále více přední ruka Cunninghama a jeho soupeř prostě ne a ne najít cestu na pouze 93kilového „hubeňoura".

Cunningham vs. Mansour / zdroj foto: Main EventsCunningham vs. Mansour / zdroj foto: Main EventsV pátém kole ale přesto přišel první zvrat. Cunningham totiž začal působit unaveně, svěsil ruce a toho dokázal agresivní Mansour využít a v závěru této rundy jej nejdříve pravým a následně i levým hákem poslal do downu. Bohužel pro něj na konci kola, bohužel pro něj už toho měl i on sám dost.

Také proto nedokázal Mansour v úvodu šestého pokračování zápasu vyvinout na soupeře takový tlak, aby jej dorazil a bijec přezdívaný „USS" předvedl neskutečné zmrtvýchvstání, které ale jeho fanoušky už asi těžko může překvapit, jelikož to nebylo poprvé.

Stále více unavený Mansour, který se částečně vyčerpal svými nepřesnými švihy a částečně trpěl kvůli již od druhého kola se zavírajícímu levému oku, v dalším průběhu sice ještě dvakrát dostal Cunninghama do problémů, těch ale nedokázal k dalšímu obratu využít.

Rodák z Philadelphie, kterého přišla podpořit manželka s nemocnou dcerkou (pro kterou aktuálně bojuje, chce ji vydělat na bezbariérový dům) a ex-mistr světa Chris Byrd, toho času boxerský expert a trenér Mika Leeho, jako kdyby se napil živé vody postupně utahal Mansoura natolik, že jej dokázal dostat v poslední otevřené rundě dokonce do počítání.

Cunningham vs. Mansour / zdroj foto: Main EventsCunningham vs. Mansour / zdroj foto: Main EventsPřesto se dá bodový verdikt 97-90 Alana Rubensteina pro Cunninghama považovat za hodně velké přestřelení, jelikož minimálně úvodní dvě kola prostě a jednoduše „USS" nevyhrál. Další dva verdikty 95-92 už jsou blíže pravdě, Profiboxing.cz viděl zápas 95-93 pro Cunninghama, expert ESPN Michael Woods pak dokonce coby remízový.

O velké vyrovnanosti souboje svědčí i statistiky zápasu – 117 přesných úderů z 516 na straně Mansoura, 110 z 535 na straně Cunninghama. Tak, či onak, s ohledem na druhou polovinu zápasu a obrovský zvrat v něm si druhý jmenovaný vítězství zaslouží, ostatně porážku v emocionálním rozhovoru po zápase sportovně uznal i Mansour, který si tak vysloužil potlesk na otevřené scéně.

Titul amerického šampióna je aktuálně tak ve správných rukou a uvidíme, co bude dál. Cunningham, který byl minulý týden v nemocnici kvůli zraněnému kotníku, by rád bojoval o světový pás (je otázkou, zda-li na to ale má?), ve hře by mohla být také odveta. Ostatně jak napsal další expert ESPN Dan Rafael: „Je mi jedno, že Mansour prohrál, je mi jedno, kolik mu je, tohoto chlápka chci vidět znovu v ringu!"

A podobná slova pak mohou padat i na hlavu aktérů duelu, který mohli fanoušci sledovat v přímém přenosu předtím. Curtis „Showtime" Stevens (27-4) byl dle všeho řádně zaskočený agresivitou a aktivitou bahamského tanku Tureana Johnsona (14-1).

Ten na něj vlétl od úvodního gongu a dokázal na favorizovaného Stevense tlačit po celých deset kol, i když ten se od čtvrtého dějství zvedl a zatímco sám se i přes tlak protivníka v problémech nikdy neocitl, Johnsonem ve čtvrtém kole a poté i v sedmém několikrát řádně otřásl. Přesto do poslední rundy vstupoval s jasným bodovým handicapem (oficiálně 84-87, 82-89, 82-89).

Stevens vs. Johnson / zdroj foto: Main EventsStevens vs. Johnson / zdroj foto: Main EventsOvšem i přesto nakonec mohl slavit. V poslední minutě posledního kola totiž chytil Johnsona parádním levým hákem, ten následně zaváhal, chytil několik čistých úderů a poté, co se posadil do provazů, nedal ringovému Garymu Rosatovi jinou šanci, než duel odmávat.

A i přes vztek Johnsona a nenávistné komentáře jeho promotéra Garyho Shawa na sociálních sítích se dá označit Rosatova reakce za správnou a zcela dle pravidel. Bahamský bijec by se totiž měl rozčilovat především sám na sebe. Byl totiž viditelně otřesený, ovšem místo toho, aby si poklekl a nechal se počítat, zabalený ve dvojáku bez jediného kontra-úderu se posadil na bobek.

Stejně jako pro předchozí duel ale platí, že fanoušci by se rozhodně nezlobili za odvetu, i když Stevense už vidí mnozí coby dalšího soupeře například Petera Quillina a opět se ukázalo, jak Amerika přehlíží dalšího soupeře tohoto Američana s kubánskými kořeny Lukáše Konečného. Ostatně i sám Quillin duel s nadšením sledoval a oběma účastníkům skrze twitter poděkoval.

Nebyl sám, dle zámořským komentářů jsme totiž byli svědky zatím nejzajímavější a nejpovedenější „double-main event card" letošního roku a minimálně souboj Stevens vs. Johnson může směle kandidovat na zápas roku 2014.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze