Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nielsen s Braekhusovou rozšířili svá království o další tituly!

  • Napsal Antonín Vavrda

Nielsen vs. Majewski / zdroj foto: facebook Nordic Fight NightNielsen vs. Majewski / zdroj foto: facebook Nordic Fight NightFREDERIKSHAVEN - Dánský korunní princ Patrick Nielsen (20-0) si s přehledem došel po dvacátý triumf kariéry, když dokázal ve dvanáctikolovém souboji jasně přeboxovat polského jmenovce Majewského (21-2) a k titulu WBA (Mezinárodní) přidal i stejný pás WBO. Ve vrcholu večera pak umlátila zkušená Norka Cecilia Braekhusová (23-0) mladičkou Dominikánku Oxandii Castillovou (12-2-1) a je již trojnásobnou mistryní světa.

Stále teprve dvaadvacetiletý Nielsen svým dnešním výkonem (výhra 3:0 na body) v dánském přístavu dal zapomenout na nepovedené zápasy s Mendym i Bakhim a nad Majewskim dominoval od prvního gongu. Polák sice nezůstal nic dlužen své přezdívce "Mašina", jenže jen bojovnost a tlak směrem dopředu na šikovného Dána nestačily.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V obráceném gardu boxující Nielsen, kterého v hledišti podporovali otec a dva bratři, během celého duelu skvěle pracoval přední rukou, k tomu přidával i přesné kombinace, které zavíral levačkou. Právě po jedné z těchto kombinací poslal v pátém kole Majewského do knockdownu. Ten se z něj sice dostal, dominanci Nielsena ale ani poté neohrozil.

Braekhusová vs. Castillová / zdroj foto: facebook Nordic Fight NightBraekhusová vs. Castillová / zdroj foto: facebook Nordic Fight NightDánovi, který boxuje ve stejné váze jako Lukáš Konečný (a nyní drží i pás stejné organizace jako český bijec), jde zjevně k duhu spolupráce se zkušeným bývalým mistrem světa nižších váhových divizí Joeym Camachem. Toho stáj Sauerland najala právě po nepovedeném souboji Nielsena s Bakhim a je zjevné, že od té doby jde dle mnohých nástupce Mikkela Kesslera výkonnostně nahoru.

Svojí výkonnost potvrdila i norská bojovnice a světová jednička napříč vahami Cecilia Braekhusová. Proti mladičké Oxandii Castillové, toho času mistryni světa lehké velterové váhy WBO, to ale neměla snadné. Norská hvězda světa šestnácti provazů sice v zápase jasně dominovala, odolnou soupeřku ale nedokázala dlouho poslat do počítání a bylo zjevné, že také jí bere zápas hodně sil.

Castillová totiž několikrát zahrozila, v sedmém kole rozbila Braekhusové nos, jenže favoritka nakonec tlak dokázala přetavit v devátém kole v první počítání, po kterém (a dalším útoku Norky) již ringový zápas správně ukončil, když oči Castillové po tvrdých úderech sledovaly všechno možné, jen ne dění v mezi šestnácti provazy.

Braekhusová tak ke svým pásům WBA a WBC přidala i zmíněný titul WBO soupeřky a potvrdila po odchodu Holly Holmové do MMA pozici neotřesitelné královny světového boxu.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze