Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Noc knockoutů: Povětkin sestřelil Takama, Čachkijev pak Fragomeniho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Povětkin vs. TakamPovětkin vs. TakamMOSKVA – Ruský bijec těžké váhy Alexander Povětkin (28-1) je definitivně zpět! V moskevském Paláci sportu v Lužnikách knockoutoval v desátém kole Kamerunce žijícího v Paříži Carlose Takama (30-1-2) a opět může oprávněně myslet na titul mistra světa!

Až se zítra probudí, stane znovu na pozici světové dvojky těžké váhy. „Ruský Vítěz" v ostře sledovaném duelu totiž dokázal poslat k zemi 115 kilogramů kamerunských svalů s francouzským pasem. A to je rozhodně kousek hodný uznání.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Takam navíc do zápasu nevstoupil vůbec špatně! Nejprve to zkoušel svým levým hákem, posléze mu několikrát přesně sedl na hlavu Povětkina i pravý polohák-polocross. Ruský bijec vypadal v některých okamžicích první poloviny boje relativně bezradný, ovšem s přibývajícími minutami se přece jen začala projevovat jeho zkušenost.

Povětkin vs. TakamPovětkin vs. TakamA také neustálý tlak Povětkina. Ten sice možná opticky působil zabrzděným dojmem, jenže jeho devízou byl slušný pohyb a hlavně přesnost úderů (především na spodek), kterou měl za celý zápas vysoko nad 60 procent. Čtyřiatřicetiletý Rus tak o rok mladšího Takama, který často svými mohutnými háky doslova utahal.

Kamerunec, který má na kontě skalpy Mika Pereze či Tonyho Thompsona a který se v těchto duelech neobjevil ani jednou ve vážnějších problémech, v devátém dějství doslova vytuhl a v jeho závěru se objevil poprvé v profesionální kariéře na podlaze ringu.

Do desátého kola sice opět vstoupil Povětkin opatrně, jenže pouze čekal na svojí šanci. Ta přišla zhruba po 40 vteřinách tohoto pokračování souboje, kdy těžkým naskočeným levým hákem přesně na bradu poslal Takama tvrdě k zemi. Kenny Bayless ani nemusel počítat, spíše se společně s trenéry a lékaři staral o zdraví Kamerunce, kterému se dlouhé desítky vteřin nechtělo zpět na nohy.

„Byl to těžký duel. Takam je nepříjemný soupeř, ale viděli jsme na něm, že pomalu odchází, tak jako v předchozích duelech. On měl vždy velmi dobrý nástup, například i proti Thompsonovi, ale postupně tuhnul. My jen čekali na naši šanci a ta přišla," okomentoval působivé vítězství svého svěřence kouč Ivan Kirpa.

Povětkin slavíPovětkin slaví„Bylo to hodně těžké. Ale řídil jsem se pokyny svého trenéra a byl trpělivý. Děkuji všem lidem, kteří mi pomohli. Děkuji Vladimiru Putinovi, že podporuje takto box v Rusku! Další plány? Rád bych ještě tak dva, tři zápasy a poté znovu vyzval Vladimira Klička," řekl Povětkin a poslední větou rozbouřil více jak 11 tisíc fanoušků v zaplněném Paláci sportu.

Stejně jako před ním také Rachim Čachkijev (20-1), který ve čtvrtém kole krásným pravým hákem poslal k zemi italského veterána Giacobbeho Fragomeniho (32-2-5) a nejspíše mu definitivně ukončil kariéru. Navrch získal do svého držení pás mistra Evropy v křížové váze.

Vítězný návrat po porážce právě od Povětkina se povedl i německému „Sandokanovi" Manuelu Charrovi (27-2), který si poradil v pěti kolech nepříliš pohledného zápasu s americkým veteránem Michaelem Grantem (48-6). Ten odmítl nastoupit do šestého pokračování souboje, přestože v závěru předcházejícím dějství byl tím aktivnějším boxerem v ringu.

Nedařilo se bohužel ani dalšímu veteránovi – Kubánci žijícímu v Česku Migueli Velozovi (17-2-3). Ten padl poprvé v profesionální kariéře před limitem, když jej porazil v pěti kolech TKO ruský talent polotěžké váhy Sergej Jekimov (12-0).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze