Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao je zpět: Rozebral Riose, knockout se ale nekonal!

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao vs. Rios / zdroj foto: facebook PacquiaoPacquiao vs. Rios / zdroj foto: facebook PacquiaoMACAO - Návrat na vítěznou vlnu předvedl fenomenální Filipínec Manny Pacquiao (55-2-5), který v Macau ve dvanáctikolovém souboji rozebral Američana Brandona Riose (31-1-2) a získal do svého držení Mezinárodní pás WBO ve velterého váze. Návrat vítězného ducha je ale v tuto chvíli nejen pro něj daleko podstatnější...

Jen silnými řečmi soupeře neporazíš. Na pravdivost těchto slov nyní přišel i americký výrostek a tvrďák Brandon Rios. On a jeho tým zkusili všechno – přetáhli k sobě bývalého kondičního kouče Mannyho Pacquiaa Alexe Arizu, rozpoutali šarvátku mezi otevřenými tréninky obou soupeřů, všechno marné.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V ringu vyprodané Cotai Arény v Macau, kam se přišla podívat řada celebrit i boxerů v čele s Davidem Beckhamem, Paris Hiltonovou, Ruslanem Provodnikovem, či Miguelem Cottem, totiž dominovala filipínská mlátička, která posledně jmenovaného porazila a předposledně jmenovaného možná dostane jako dalšího soupeře.

Anebo také hvězdného Floyda Mayweathera! Brzo pětatřicetiletý Pacquiao totiž potvrdil, že porážky z loňského roku s Timothym Bradleym a Juanem Manuelem Marquezem byly dílem nepřízně bodových v případě prvním a smůly kombinované s parádním kontrem Mexičana v tom druhém.

O osm let mladší Rios vstoupil do zápasu vědom si kvalit soupeře hodně opatrně a od svého až příliš taktického výkonu se až na pár výjimek nedokázal odprostit. Zatímco ve svých předchozích soubojích se snažil své protivníky sestřelit, rozbít a knockoutovat, proti Pacquiaovi působil jako se zataženou ruční brzdou a čím déle zápas ubíhal, tím více bylo jasné, že by mu triumf mohla přihrát do klína jen nepozornost soupeře.

Jenže smůla dvakrát za sebou na jednoho člověka nesedne. Pacquiao se sice ve druhém a třetím kole nechal zbytečně zatlačit bijcem přezdívaným „Bam bam" do provazů, po důrazném varování v přestávce od kouče Freddieho Roache ale začal více pracovat na nohou a Rios mnohdy ani neviděl, kde protivníka má, nebo odkud na něj letí jeho údery.

Filipínec, který chtěl výhru věnovat svým krajanům strádajícím po ničivém řádění tajfunu Haiyan, si v ringu často dělal, co chtěl a když rozbalil svůj pověstný „šicí stroj", fanoušci ve vyprodané Cotai Aréně řádně testovali z jak pevných základů je.

Hala – stejně jako Rios – ale ve zkoušce odolnosti obstála. Američan s kořeny v Mexiku potvrdil, že na světě není napříč vahami příliš odolnějších boxerů a přestože končil zápas se zdemolovaným obličejem, ani jednou v zápase se neocitl ve vážnějších problémech, které by hrozily prvním knockdownem v jeho kariéře.

Žel pro něj, ani jednou nedokázal do takovýchto potíží dostat ani svého soupeře. Ten tak mohl po velmi sportovním gestu – kdy se oba po závěrečném gongu uprostřed ringu objali s úsměvy na tvářích – slavit své 55. profesionální vítězství a vyhlížet své další výzvy.

Dle dění v zákulisí se dá tušit, že dojde alespoň minimálně na oťukávání mezi Top Rankem Boba Aruma a Golden Boy Promotions ohledně šlágru tisíciletí Pacquiao-Mayweather. Zda-li se ale obě stáje a televizní společnosti, které je podporují (HBO a Showtime), domluví, to je nyní ve hvězdách.

V televizních předzápasech se ve skvělých formách předvedli i stájoví kolegové „Pacmana" Jevgenij Gradovič (18-0), Andy Ruiz junior (21-0) a Zou Šiming (3-0) Prvně jmenovaný v odvetě za těsnou první výhru s Billym Dibem (36-3) tentokrát v ringu jasně dominoval a po 70 vteřinách devátého kola roh australského ex-mistra světa hodil mezi šestnáct provazů raději ručník.

V zajímavém šlágru těžkých vah dokázal mladý Mexičan Andy Ruiz, že je nejen kvalitní technikem, ale také disponuje velkou odolností. V úvodních dvou kolech totiž inkasoval od Tora Hamera (21-3) řadu tvrdých, čistých ran na bradu, které s ním ale pranic neotřásly a naopak, když se sám ve třetím kole rozjel, Hamer duel stejně jako loni s Glazkovem (i ve stejném kole) zabalil.

Zatímco tak Ruiz přidal do své sbírky k titulu Mezinárodního šampióna WBO i ten Severoamerický IBF a potvrdil, že má našlápnuto ke skvělé kariéře, pro třicetiletého Američana ta boxerská nejspíše definitivně skončila. To dokumentovalo i dění v ringu, kdy se na něj jeho zklamaný kouč doslova a do písmene nemohl dívat a zakryl mu hlavu ručníkem. Vysokoškolsky vzdělaný Hamer bude nejspíše následovat své rodiče na dráhu profesora na univerzitě.

Třetí triumf – ten nejdominantnější, i když opět bez knockoutu – si připsal na konto čínský národní hrdina Šiming, když utančil do dneška neporaženého Mexičana Juana Tozcanu (4-1). Ten sice předvedl velkou bojovnost, stejně jako v hlavním šlágru večera ale dominoval hravější a šikovnější favorit.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze