Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Pepíno' Obešlo knockoutoval šokovaného Özena a potěšil Konečného

  • Napsal Antonín Vavrda

Nielsen vs Křivka / zdroj foto: Photo WendeNielsen vs Křivka / zdroj foto: Photo WendeESBJERG – Jedenáct zápasů, jedno překvapení. Český ranař Josef Obešlo (3-1-8) šokoval skoro čtyři tisíce fanoušků v Blue Watter Dokken, když v závěru prvního kola knockoutoval do té doby neporaženého Němce Ismaila Özena (6-1). Dva hlavní titulové souboje pak přinesly očekávané výhry Patrika Nielsena (18-0) a Alexander Miskirtchjan (22-1-2).

Obešlo šokoval všechny, nejvíce soupeře

Byl to vůbec první zápas celého galavečera. A čtyřiadvacetiletý Obešlo jej začal ve velkém stylu, ostatně tak, jak je jeho zvykem. O osm let staršího a protěžovaného Němce Ismaila Özena, který všech šest svých dosavadních duelů vyhrál před limitem, nešetřil a v poslední minutě prvního kola jej poslal tvrdou kombinací do počítání.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Özen se sice s vypětím všech sil ještě postavil na nohy, kdyby už ale v tu chvíli ringový duel ukončil, těžko by se mohl někdo divit. Rodák z Hamburku se ještě na deset držel provazů a k pokračování jej doslova musel donutit rozhodčí.

Jen tím ale oddálil nevyhnutelné. Hradecký ranař totiž na nic nečekal, zasypal soupeře další sprškou úderů a nedal Hansenovi jinou možnost, než duel ukončit. Özen se sice divil, ale posléze byl rád, že se mohl posadit přímo ve svém rohu, kde souboj skončil, na židličku.


GALERIE A VIDEA ZE ZÁPASŮ BĚHEM DALŠÍCH DNŮ NA WWW.PROFIBOXING.CZ!


Obešlo si tak bez diskuzí připsal největší triumf kariéry, první před limitem, čeká jej výtah žebříčkem polotěžké váhy a kromě pomsty za krajany Michala Bilaka, Tomáše Kuglera a Milana Rusa potěšil také svého manažera Lukáše Konečného. „Jsem za něj rád. Je to slušný výsledek. Doufám, že šel konečně do sebe, jeho tréninková morálka nebyla vždy stoprocentní, ale tahle výhra by jej mohla nakopnout. Moc mu jí přeji,“ nechal se slyšel nejúspěšnější český profesionální boxer.

Lihaug vs Kugler / zdroj foto: Photo WendeLihaug vs Kugler / zdroj foto: Photo WendeDalší dva Češi svůj stín nepřekročili

Ze svého druhého svěřence – Tomáše Kuglera (12-1-28) – už takovou radost mít nemohl. Jednatřicetiletý brněnský rodák se nedokázal vzepřít papírovým předpokladům a v tvrdém souboji nakonec padl technickým knockoutem po úderu na spodek ve třetím kole s norským mladíkem Timem-Robinem Lihaugem (3-0).

Podobně si „vedl“ i třetí český mušketýr v království dánském – Josef Křivka (2-2). Ten se v posledním předzápase hlavnímu programu postavil domácí hvězdičce Mickimu Nielsenovi (6-0) a za třiadvacet vteřin bylo po zápase. Po první kombinaci totiž inkasoval těžký levý hák na játra a i přes enormní snahu se nebyl schopen postavit zpět na nohy.

První zahraniční výjezd tak skončil pro pětatřicetiletého veterána z Domažlic hodně smolně. Naopak Nielsen, který se nestihl ani zpotit, může nadále pokračovat v postupu žebříčkem křížové váhy směrem vzhůru.

Nielsen slaví / zdroj foto: Photo WendeNielsen slaví / zdroj foto: Photo WendeNielsenovi reparát nakonec vyšel

Z favoritů večera nastoupil jako první do ringu v bitvě o mezinárodní titul WBA ve střední váze domácí oblíbenec davů Patrick Nielsen (18-0). Tomu se příliš nevydařil poslední duel se zkušeným Belgičanem Jamelem Bakhim.

Reparát s Britem Patrickem Mendym (14-6) už ale zvládl o poznání lépe. Levoruký Nielsen poslal ve čtvrtém kole soupeře do počítání, v pátém objevil Mendy na zemi znovu (i když nejspíše ne po úderu), jenže kolo nakonec „Tygr z Gambie“ doskákal a ve druhé polovině dělal výbušnému favoritovi problémy.

Nakonec tak zápas museli rozhodnout bodoví rozhodčí a ti přiřkli vítězství v poměru 3:0 (117-110, 117-110 a 117-111) na stranu Nielsena. Jestliže Bakhi se musel cítit loni na podzim okraden, tentokrát bylo vítězství jednadvacetiletého Dána zasloužené.

Miskirtchian vs Evensen / zdroj foto: Photo WendeMiskirtchian vs Evensen / zdroj foto: Photo WendeVyhrál i favorizovaný Miskirtchjan

V posledním duelu večera pak Alexander Miskirtchjan (22-1-2) v souboji o evropský titul EBU v pérové váze knockoutoval ve dvanáctém kole Nora s kolumbijskými kořeny Andrease Evensena (17-1-3).

Zápas se jevil po jedenáct kol coby vyrovnaný (před posledním kole to bylo 105-103, 105-103 a 105-104 pro Miskirtchjana), přestože tvrdšími údery jednoznačně disponoval Belgičan s gruzínskými předky, což potvrzovala i postupná kosmetická úprava tváře jeho soupeře. Přesto do bodového konce zápasu zbývalo pouhých 37 vteřin, když se ocitl Evensen na zemi.

Poté, co se zvedl, nechal ringový dopočítat do deseti, při pohledu do tváře šestadvacetiletého bijce duel raději ukončil a udělal tak definitivní tečku za velmi povedeným galavečerem. Z jedenácti soubojů totiž hned osm skončilo před časovým limitem, což zaplněná aréna dokázala ocenit.

VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze