Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pro ženu! Guerrero ubil Berta a chce toho nejlepšího, Mayweathera

  • Napsal Antonín Vavrda

Robert Guerrero slaví / zdroj foto: Golden Boy PromotionsRobert Guerrero slaví / zdroj foto: Golden Boy PromotionsONTARIO - Nebyl to nejkrásnější zápas letošního roku. Ale také nejnudnější. Američan Robert Guerrero (31-1-1) v kalifornském Ontariu porazil 3:0 na body (všichni tři rozhodčí 116-110) krajana Adré Berta (28-2) a získal do držení pás prozatímního šampióna WBC ve velteré váze. Ale chce více.

Z první řady jej podporovala manželka Casey, která letos dokázala díky úspěšné transplantaci kostní dřeně porazit zrádnou leukémii. Vedle seděl jeho šéf Oscar de la Hoya, za nimi pak "prcek" Adrien Broner či obrovitý Chris Arreola.

Důstojnou kulisu měl zápas Citizens Business Bank Areně pro souboj dvou špičkových boxerů. Nedůstojně k němu ale po více jak roční pauze přistoupil Berto. Ten svého soupeře podle všeho i přes předzápasová prohlášení podcenil a krutě za to platil.

V prvním i ve druhém kole se ocitl na podlaze ringu, pravé okolo se mu hrozivě rychle zavíralo. Vypadalo to na rychlý konec. Jenže Berto se vzpamatoval a nakonec byl Guerrerovi nebezpečným protivníkem.

Rozbitý André Berto / zdroj foto: Golden Boy PromotionsRozbitý André Berto / zdroj foto: Golden Boy PromotionsRodák z Kalifornie se na něj neustále tlačil, bojoval s hlavou dole, zápas provázel časté chytání rukou, záhlavky, jenže čím déle boj takto probíhal, tím více jistější v něm Berto byl a ne jednou ztrestal Guerrera za jeho nátlak a daleko před špičkami nohou drtivým zvedákem.

Ten ale dokázal nepříjemné kontry ustát, sám naopak velmi často trefoval Berta na spodek a v posledních kolech mu další tvrdým úderem do tváře pomalu zavíral i levé oko. Nečistý zápas ale nakonec skončil na body a klidně by mohl ukončit kariéru ringového Loue Moreta.

Ten totiž svojí situaci vůbec nezvládl. Napomínal Berta za záhlavky, jenže ty přicházely i od Guerrera, který navíc zjevně svého soupeře tlačil hlavou jako beran. V závěru 12. kola se pak pustil Guerrero do ataku, který neukončil ani opakovaný gong ani Moret.

Mezi už neboxujícího Berta a rozjetého Guerrera musel skočit až jeden z promotérského týmu, osmašedesátiletý Moret na vše koukal a vypadal jako by byl myšlenkami na své jachtě v přístavu než v ringu.

I s ohledem na úvod zápasu však nebylo o vítězi pochyb a nadšený "Duch" následně prohlásil: "Chci bojovat s nejlepším. Chci Floyda Mayweathera juniora. Pretty Boyi, jdeme na to!"

Budou jeho touhy vyslyšeny?

PROGRAM CELÉHO GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

FOTOGALERIE A VIDEO V PRŮBĚHU NÁSLEDUJÍCH DNÍ!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze