Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Skandál! Williams vybodoval Bothu. Zápas byl ale o dvě kola zkrácen!

  • Napsal Antonín Vavrda

Botha bije Williamse / zdroj foto: www.news.com.auBotha bije Williamse / zdroj foto: www.news.com.auBRISBANE - Hodně kontroverzně skončil duel v australském Brisbane mezi novozélandským členem rugbyové reprezentace Sonnym Billem Williamsem (6-0) a jihoafrickým veteránem Fransem Bothou (48-3-9). Zápas, který byl coby titulový o Mezinárodní pás WBA vypsán na dvanáct kol, skončil už po desátém kole, které Williams dokončil s vypětím všech sil. Na body však zvítězil jasně 3:0. Aréna ho ale vypískala...

Bouřila aréna Brisbane Entertainment Centre, hlavou kroutil i šedovlasý čtyřiačtyřicetiletý Botha, kterému pořádně zhořkl jeho jubilejní 60. profesionální zápas. "Miluji Sonnyho. Je to velký sportovec a gentleman. Tohle je ale pořádná blbost," ulevil si zkušený bojovník a několikanásobný vyzývatel v bojích o titul mistra světa.

DALŠÍ NOVINKY Z PROFIRINGU:

Co ho tak vytočilo? Duel o volný Mezinárodní titul WBA v těžké váze byl totiž původně vypsán na dvanáct kol! V první polovině souboje měl novozélandský národní hrdina a člen rugbyové reprezentace All Blacks navrch a kvalitní prací na nohou Bothu převyšoval.

Botha vs. Williams / zdroj foto: www.news.com.auBotha vs. Williams / zdroj foto: www.news.com.auJenže tanečky kolem "Bílého bizona" nezvládal neustále a ve druhé polovině souboje stále více a více inkasoval tvrdé rány od jihoafrického veterána. Ten se sice dvakrát nechal unést a trefil soupeře po stopu, dával tím ale především najevo fakt, že se Williams stále více a více uchyloval k věšení se na něj.

I přesto měl být Botha několikrát za tyto akce, či dvojité údery do zátylku, když na něm Williams visel, napomínám. Nestalo se tak. Jihoafričan již před duelem proklamoval, že hodlá protivníka knockoutovat a podle toho v ringu také působil.

V devátém a desátém kole zvýšil obrátky, jeho údery měly daleko větší razanci než unaveného Williamse. V tu chvíli ale Bothu, fanoušky v hale a dokonce i komentátory šokoval ringový (jediný, kdo nebyl překvapený, byl roh novozélandského bijce) informací, že duel skončí po desátém kole.

Právě po roundu, v jehož posledních třiceti vteřinách se Williams dostal do obrovských problémů a nebyl daleko počítání. Nakonec vše ustál, přestože za již zmíněné držení Bothy mu byl stržen jeden bod. "Několikrát mne tam trefil, děkuji Bohu, že jsem to ustál," uznal sportovně Williams, který potvrdil pověst o rubgyových tvrdých mužích ale zároveň i gentlemanech.

Botha vs. Williams / zdroj foto: www.news.com.auBotha vs. Williams / zdroj foto: www.news.com.auPřestože se Botha při vyhlašování výsledků radoval, bodoví měli jasno: 97-91, 97-91 a 98-94 vyhrál Williams. Jasno, proč ale skončil zápas o dvě kola dříve, ale neměl nikdo. Také proto domácí borce fanoušci vypískali, na australské půdě se tak dostalo nečekaně ovací Bothovi.

Ten sice proti porážce na body nemůže nic namítat, v zápase byl méně aktivní než soupeř, rozhodně jej ale bude mrzet, že nedostal šanci Williamse knockoutovat v závěrečných kolech souboje v okamžicích, kdy získával převahu. Je zároveň možné, že to bude pro oba boxery poslední zápas kariéry.

Botha totiž ztratil čtvrtý duel v řadě. "Byly to pro mě těžké zápasy a těžké porážky. Je stále těžší trénovat a bojovat. Ale připraven ještě do ringu jednou vstoupit. Chci prostě boxovat, dokud to bude trochu možné," pronesl jihoafrický sympaťák.

To Williams si naopak uvědomuje, že věčně dělit kariéru mezi rugby a box nemůže. Navíc těsně před bitvou čelil obvinění z uživání dopingu. "Nevím, co nyní bude. Připsal jsem si na konto největší triumf kariéry. Uvidíme, co mne bude bavit více, čemu dám přednost..."

Sestřih zápasu naleznete zde! Celé video a galerii vám nabídneme v dalších dnech!

VÝSLEDKY GALAVEČERA ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze