Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Skvělý Pacquiao zbil tanečníka Algieriho a už se těší na Mayweathera!

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao bije Algieriho / zdroj foto: TwitterPacquiao bije Algieriho / zdroj foto: TwitterMACAO – Vysokou školou boxu si prošel v noci na dnešek v Macau Američan Chris Algieri (20-1). Ten si roli studenta vyzkoušel v souboji s filipínským profesorem Mannym Pacquiaem (57-2-5), který jej ve dvanácti kolech zle využil. Celý svět tak nyní zajímá: dojde konečně na souboj Pacquiaa s Mayweatherem?

Zapomeňte na senzace, tohle byla demolice. Algieriho trenér Tim Lane sice před zápasem tvrdil, že mají na Filipínce jasnou taktiku a že to bude lehčí práce, než proti Ruslanu Provodnikovovi, byl to z jeho strany ale jen hodně nepřesný slovní výstřel. Ani ne do tmy, jako spíše do vesmíru.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Algierimu sice v úvodních kolech vycházel protažený zadní direkt, na který si Pacquiao při svých výpadech nabíhal jako na kopí, jenže Američan ruku více-méně s úhybem jen vystrkoval, takže mu chyběla razance, navíc při soustředění se na obranu k němu nepřidával další z přední ruky.

Od druhé třetiny souboje Pacquiao, který zjistil, že mu údery soupeře nemohou ublížit, na tuto taktiku našel společně s koučem Freddiem Roachem protizbraň a svým zadním vytočeným crossem začal tvrdě útočit na Algieriho bradu.

Algieri na podlaze ringNejtvrději v šestém a hlavně devátém kole, kdy jej zkušený ringový Gennaro Rodriguez rozhodně nepočítal v prvním případě deset vteřin a ve druhém k tomu ani nemělo dojít a počítáním spíše uškodil Pacquaiovi, který byl v tlaku. De facto ale tím kompenzoval dva downy z druhého a šestého kola, kdy se Algieri ocitl na zemi poté, co uklouzl po modré podlaze ringu v rohu svého soupeře.

Ani to ani nemohlo nic změnit na běhu dějin a zápasu. Pacquiao neustálým tlakem honil Algieriho po ringu, na rozdíl od svého kamaráda a tréninkového partnera Ruslana Provodnikova, ale dokázal amerického tanečníka s přehledem našlapovat, chytat a přesně zasahovat.

Ke cti rodáka z New Yorku, kterého američtí novináři překřtili „na skutečného Rockyho", lze přičíst kromě pohybu a silně defenzivního stylu i srdce. V devátém a desátém kole byl totiž ve velkých problémech, nakonec ale duel doboxoval i přes celkem šest downů do konce.

Kdo ví, možná mu dodali bojovného ducha hollywoodské hvězdy Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone, představitel to filmového Rockyho. Bodový verdikt byl ale nemilosrdný: 119-103 (dvakrát) a 120-102.

„Manny je nejlepším boxerem na světě a já boxoval proti tomu nejlepšímu Pacquiaovi. Má obrovské množství zkušenosti, byla to pro mě čest s ním bojovat a nějaké od něj načerpat," poklonil se protivníkovi Algieri, který šel do zápasu se zhruba 70 kilogramy oproti 67 kilogramům Pacquiaa.

Ten po zápase kromě oslav vítězství musel odpovídat především na jednu otázku: Dojde v květnu 2015 na tolik let očekávaný souboj s Floydem Mayweatherem?

Pacquiao slaví další vítězství„Já jsem připraven, ale je on připravený na mě?" usmíval se při rozhovoru pro HBO přímo v ringu hvězdný Filipínec, který si vítězstvím a šekem na 23 milionů dolarů (nedaněných) daroval příjemný dárek k 36. narozeninám (17. 12.) i pod vánoční stromeček.

„Se svým výkonem jsem spokojený. Přišel jsem bojovat a myslím, že jsem ze sebe vydal to nejlepší, co jsem mohl. Vždycky se snažím o knockout, ale on byl hodně rychlý, bylo to těžké," dodal Pacquiao.

Zatímco „Pac-man" předvedl naprosto dominantní výkon, další tři velcí favorité večera se hodně trápili. Vše odstartoval Jessie Vargas (26-0), který při obhajobě titulu mistra světa WBA v lehkém velteru zlomil odpor velezkušeného Antonia DeMarka (31-1-4) až v posledních třech kolech.

Po něm přišel do ringu poprvé hájit svůj pás světového šampiona WBO v pérové váze Ukrajinec Vasil Lomačenko (3-1). S Thajcem Chonlatarnem Pirijapinjem (52-2) si sice dělal místy v ringu, co chtěl, kvůli zranění své levé (zadní) ruky, ale musel od sedmého kola boxovat jen přední a spokojit se s jasným, leč „pouze" bodovým vítězstvím.

A dvanáct kol se v ringu trápil také další olympijský šampion – čínská modla jménem Cou Š'-iming (6-0). Dalšího Thajce Kwanpichita OnesongchaiGyma (27-2-1) sice většinu souboje bil, poslal do počítání, kvůli postupně se zavírajícímu levému oku (po hlavičce protivníka) ale chytil v posledních kolech několik zbytečných tvrdých kontrů a koledoval si o průšvih.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze