Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šok: Soliman byl na pokraji knockoutu, nakonec ale Sturma vybodoval

  • Napsal Antonín Vavrda

Sam Soliman na zemi / zdroj foto: www.bild.deDÜSSELDORF – Neměcká boxerská hvězda Felix Sturm možná definitivně padl do propasti označené cedulí „odepsán“. Australana Sama Solimana měl před zraky kamaráda Edina Džeka na lopatě, jenže nakonec padl těsně 0:3 na body. Překvapivý vítěz tak získal právo vyzvat krajana a šampióna IBF střední váhy Daniela Gealeho...

„Do hlavy rozhodčím bohužel nevidím, já jsem boxer,“ citoval deník Bild zklamaného čtyřiatřicetiletého Sturma, který před domácím publikem ztratil druhý zápas v řadě a aby nebylo protivenství málo, opět po nepřesvědčivém výkonu a s australským soupeřem. „Felixi, pro mě jsi vítěz,“ podpořil krajana Marco Huck, hvězda Sauerlandu a mistr světa v křížové váze.


BĚHEM NEDĚLE A PONDĚLÍ VELKÁ FOTOGALERIE A VIDEO!


Felix Sturm a Sam Soliman / zdroj foto: www.bild.dePřitom ve druhém kole by si na Solimana nevsadili snad ani jeho rodiče. Už v tom prvním s ním jeden z háků německého miláčka řádně otřásl a ve druhém jej poslal k zemi. Následně se ocitl australský veterán opět v problémech a vypadalo to, že ani nedoboxuje druhé kolo.

Jenže Sturm zcela nepochopitelně absolutně nejevil potřebu nalomeného soupeře dorazit. Pořád se soustředil především na precizní defenzivu ve dvojitém krytu, rychlou přední ruku a výpady pravým hákem.

Ještě ve třetím i čtvrtém kole měl výraznou převahu, jenže za svou opatrnost měl kolínský „Bojovník“ následně draze zaplatit. Hodně splašeně boxující Soliman se od pátého kola zklidnil, zpřesnil své údery a najednou se začal ocitat v problémech naopak Sturm.

Felix Sturm a Sam Soliman / zdroj foto: www.bild.deV posledních třech kolech se sice dokázal znovu jakž takž dostat do tempa, podle bodových rozhodčích ale ne dostatečně. Za hromového bučení ISS Dome a překvapivého výrazu fotbalového snajpra Manchesteru City Edina Džeka, v jehož dresu přišel Sturm do ringu, oznámil Michael Buffer následující verdikt: 114-113, 114-113 a 116-111 (!) pro devětatřicetiletého Solimana!

Ten tak po pěti letech dovedl k senzačnímu vyústění svojí misi „Ještě jednou boxovat o titul mistra světa“! Nečekaným, ale minimálně za bojovnost zaslouženým triumfem, si totiž vysloužil právo vyzvat krajana Daniela Gealeho, toho času mistra světa IBF. Mimochodem, tento pás sebral loni v září právě Sturmovi...

PROGRAM GALAVEČERA A VŠECHNY VÝSLEDKY ZDE!

Felix Sturm vs. Sam Soliman / zdroj foto: www.bild.de

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze